Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13, 14, 15  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dominator76

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: W213 E220d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Wrz 2018, 19:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


I tak zrobią po swojemu. Polsat musi zarobić bo umowę podpisali.
Takich kilku klientów jak my, którzy w ogóle mają pojęcie co i jak działa w tym samochodzie to ze świecą szukać. Większość ludzi nawet nie wie co posiada... ważne aby fajnie wyglądało i szybko jeździło. Mam to auto ponad rok, a wciąż odkrywam w nim nowe funkcje... również dzięki Wam! Pozdrawiam
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pon 03 Wrz 2018, 20:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Kiepska sprawa. Obserwuję temat od kilku dni i trochę zazdroszczę Wam fajnych aut, a trochę mi przykro, jak czytam, jak traktuje Was firma, która za swoje produkty liczą sobie "6 zer".

No tak, po co przejmować się klientami z Polski, co to w ogóle za kraj?
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
saskih

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes e300 (c238) coupe 2017
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 04 Wrz 2018, 14:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


[quote="Dominator76"]I tak zrobią po swojemu. Polsat musi zarobić bo umowę podpisali.
Takich kilku klientów jak my, którzy w ogóle mają pojęcie co i jak działa w tym samochodzie to ze świecą szukać. Większość ludzi nawet nie wie co posiada... ważne aby fajnie wyglądało i szybko jeździło. Mam to auto ponad rok, a wciąż odkrywam w nim nowe funkcje... również dzięki Wam! Pozdrawiam[/quot

Jeżeli natrafiłes na jakieś nowe funkcje ( te nie oczywiste) to podziel się z nami . Może w ramach tego dziadoskiego Internetu pocueszymy się czymś innym.
Powrót do góry
Wacław1900

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Wrz 2018, 17:03
Temat postu:

Command - czy warto kupować?


Witam

W najbliższych będę zamawiał do produkcji e200 4M. Nurtuje mnie jedna kwestia - czy jest sens dopłacania za Command zamiast zwykłej nawigacji? Obecnie jeżdżę czasami GLE z commandem i uważam ze nawigacja jest co najwyżej średnia w porównaniu z np BMW 5. Nie korzystam z apple car i innych dupereli bo od tego mam iPhona. Dopłata do commanda wynosi więcej niż np do zawieszenia airmatic. Człowiek u dilera nie jest mi w stanie powiedzieć nic więcej niż to ze w commandzie „budynki na mapie wyglądają fajniej”.
Może ktoś z Was mógłby coś powiedzieć na ten temat? Z góry dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
pawee

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: E300 coupe 2017, AMG GT 2015, Porsche GT3 2018
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Wrz 2018, 19:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Panowie, zazdroszcze Wam osiąganych wyników spalania w E300 - u mnie stale pokazuje 18-20 i już trochę denerwuje mnie tankowanie co trzeci dzień.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 04 Wrz 2018, 19:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pawee

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: E300 coupe 2017, AMG GT 2015, Porsche GT3 2018
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Wrz 2018, 19:43
Temat postu:

Re: Command - czy warto kupować?


Wacław1900 napisał:
Witam

W najbliższych będę zamawiał do produkcji e200 4M. Nurtuje mnie jedna kwestia - czy jest sens dopłacania za Command zamiast zwykłej nawigacji? Obecnie jeżdżę czasami GLE z commandem i uważam ze nawigacja jest co najwyżej średnia w porównaniu z np BMW 5. Nie korzystam z apple car i innych dupereli bo od tego mam iPhona. Dopłata do commanda wynosi więcej niż np do zawieszenia airmatic. Człowiek u dilera nie jest mi w stanie powiedzieć nic więcej niż to ze w commandzie „budynki na mapie wyglądają fajniej”.
Może ktoś z Was mógłby coś powiedzieć na ten temat? Z góry dziekuje i pozdrawiam


Panie Wacławie,
Gdybym miał do wyboru airmatic albo command to bez wahania wybrałbym airmatic. W moim mam to i to, i o ile z airmatica korzystam stale i zawieszenie jest fantastyczne (czasem przydaje się opcja podniesienia zawieszenia wjeżdzając na jakąś mniej utwardzoną drogę lub zimą gdy jest śnieg. Przy pakiecie amg gdzie samochód jest niższy i 20 calowych felgach uważam, że airmatic jest pierwszą opcją którą bym zaznaczył) tak sama nawigacja w comandzie jest podobnej jakości jak zwykła - tyle, że większy ekran, ładniej to wygląda, jest live traffic + można w nim bezpośrednio sterować każdą funkcją samochodu, aczkolwiek to opcja z listy bajerów, aniżeli rzeczywiście przydatnych rzeczy. Część ciekawszych „opcji” stety niestety wymusza dorzucenie comanda. Apple car może Pan mieć bez comanda i jest to bardzo przydatne - po podłączeniu kablem ma Pan to co w telefonie, tj. np. mapę Google, która bije na głowę tę z comanda.
PS: nie to, że się chwalę (Very Happy) ale mam u siebie absolutnie każdą możliwą do zamówienia opcję i jeśli ma Pan jakieś pytania co do innych to chętnie odpowiem.
Powrót do góry
Wacław1900

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Wrz 2018, 21:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Bardzo dziękuję za odpowiedz Very Happy
Zwykła nawigacja tez występuje z powiększonym ekranem i Live Traffic Inf, wiec funkcjonalność powinna być wystarczająca. Zastanawiam się jeszcze czy Command w jakiś sposób współdziała z iPadami montowanymi z tylu przednich zagłówków (niezastąpiona rzecz w czasie każdej dłuższej podróży z dziećmi). Z opcji jest tylko przygotowanie do zestawu multimedialnego (dodatkowe gniazdka) plus uchwyty. HUD raczej nie wezmę - żona ma go w BMW, ja zawsze wyłączam bo irytuje „coś” na szybie - może jestem na to za stary Wink
Biorę m.in. pakiet amg, airmatic właśnie, hak i webasto (super zimą). Zastanawiam się nad konturowymi siedzeniami (choć z masażu rzadko korzystam), klimą automatyczną (bardziej chodzi o dodatkowe nawiewy dla dzieci) i dachem panoramicznym (chce wziąć zwykły szyber - moim zdaniem efektywniej przewietrza wnętrze i mniej hałasuje po uchyleniu niż panorama, zwłaszcza powyżej 80 km)
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
hektorrr

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Wrz 2018, 08:36
Temat postu:

Re: Command - czy warto kupować?


Wacław1900 napisał:
Witam

W najbliższych będę zamawiał do produkcji e200 4M. Nurtuje mnie jedna kwestia - czy jest sens dopłacania za Command zamiast zwykłej nawigacji? Obecnie jeżdżę czasami GLE z commandem i uważam ze nawigacja jest co najwyżej średnia w porównaniu z np BMW 5. Nie korzystam z apple car i innych dupereli bo od tego mam iPhona. Dopłata do commanda wynosi więcej niż np do zawieszenia airmatic. Człowiek u dilera nie jest mi w stanie powiedzieć nic więcej niż to ze w commandzie „budynki na mapie wyglądają fajniej”.
Może ktoś z Was mógłby coś powiedzieć na ten temat? Z góry dziekuje i pozdrawiam


Nawigacja w mercu to porazka, generalnie powiem jedno - jesli ktos na codzien uzywa google maps to kazda inna jest tragiczna i nikt mnie nie przekona ze jest inaczej.
W mojej nie moge wlasciwie wybrac sam trasy aletrnatywnej. Nie moge sam zrobic objazdow, wpisywanie tam punktow to jest jakis dramat! Ale cos czuje ze w innych samochodach jest podobnie (w BMW tez dla mnie jest slabo).
Ja zaluje bardzo 1 opcji ze nie bralem tej opcji utrzymania pasa ruchu - ale biorac pod uwage jak inne systemy w tym mercu dzialaja to balbym sie auto powierzyc swoje zycie i zdrowie.
Powrót do góry
hektorrr

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Wrz 2018, 08:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


pawee napisał:
Panowie, zazdroszcze Wam osiąganych wyników spalania w E300 - u mnie stale pokazuje 18-20 i już trochę denerwuje mnie tankowanie co trzeci dzień.



Ja delikatnie bardzo jezdzac pokazuje mi SREDNIĄ (trasa, miasto) 12 litrow.
Raz jadac 90-100 km udalo mi sie zejsc do 7 CZYLI TYLE ILE POKAZUJE PRODUCENT JAKO SREDNIA!

p.s. jezdzisz na 98 ? bo ja tak i zastanawiam sie po co wymagaja lanie 98 a nie 95...
Powrót do góry
saskih

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes e300 (c238) coupe 2017
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 05 Wrz 2018, 14:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


hektorrr napisał:
pawee napisał:
Panowie, zazdroszcze Wam osiąganych wyników spalania w E300 - u mnie stale pokazuje 18-20 i już trochę denerwuje mnie tankowanie co trzeci dzień.



Ja delikatnie bardzo jezdzac pokazuje mi SREDNIĄ (trasa, miasto) 12 litrow.
Raz jadac 90-100 km udalo mi sie zejsc do 7 CZYLI TYLE ILE POKAZUJE PRODUCENT JAKO SREDNIA!

p.s. jezdzisz na 98 ? bo ja tak i zastanawiam sie po co wymagaja lanie 98 a nie 95...


Na 3 stronie opisałem jak to wygląda u mnie. Dodam tylko że od początku leje 98 jak zaleca producent.( W innym momencie odbywa się reakcja w komorze spalania).. Jeżeli ktoś pokonuje krótki dystans, zawsze będzie pokazywać większą średnią. Wraz z pokonywanie kilometrow diametralnie zmienia się średnia. Najwuecej pokazuje zaraz po odpaleniu silnika.Jak chcesz sprawdzić ile spala w danym momencie, jadąc w miarę równo zresetuj licznik przejdź z 5 km i podaj średnią. W trybie Eco u mnie ok 15% mniej spala.
Powrót do góry
hektorrr

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Wrz 2018, 21:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


saskih napisał:
hektorrr napisał:
pawee napisał:
Panowie, zazdroszcze Wam osiąganych wyników spalania w E300 - u mnie stale pokazuje 18-20 i już trochę denerwuje mnie tankowanie co trzeci dzień.



Ja delikatnie bardzo jezdzac pokazuje mi SREDNIĄ (trasa, miasto) 12 litrow.
Raz jadac 90-100 km udalo mi sie zejsc do 7 CZYLI TYLE ILE POKAZUJE PRODUCENT JAKO SREDNIA!

p.s. jezdzisz na 98 ? bo ja tak i zastanawiam sie po co wymagaja lanie 98 a nie 95...


Na 3 stronie opisałem jak to wygląda u mnie. Dodam tylko że od początku leje 98 jak zaleca producent.( W innym momencie odbywa się reakcja w komorze spalania).. Jeżeli ktoś pokonuje krótki dystans, zawsze będzie pokazywać większą średnią. Wraz z pokonywanie kilometrow diametralnie zmienia się średnia. Najwuecej pokazuje zaraz po odpaleniu silnika.Jak chcesz sprawdzić ile spala w danym momencie, jadąc w miarę równo zresetuj licznik przejdź z 5 km i podaj średnią. W trybie Eco u mnie ok 15% mniej spala.


Dopiero mam 4000 przejechane ale widze ze na poczatku znacznie wiecej palil teraz jakby sie uspokoilo ale i tak daleko jest do 7 litrow Wink w miescie po prostu trzeba przyjac 10 i to naprawde z lekka noga.
Powrót do góry
jtd

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2018
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Wrz 2018, 22:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Nadal ten internet nie działa ? http://www.plus.pl/internet-w-samochodzie
Powrót do góry
pawee

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: E300 coupe 2017, AMG GT 2015, Porsche GT3 2018
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Wrz 2018, 13:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Niestety nie działa - dzwoniąc na infolinię plusa możemy się dowiedzieć, że usługa nie została jeszcze komercyjnie uruchomiona i wciąż trwają testy. Z innych bardziej wewnętrznych źródeł wiem, że istnieje duża szansa, że ta usługa w ogóle nie zostanie przez Plusa uruchomiona.

Tak w ogóle, to niezły strzał w stopę Mercedesa - a mogli zrobić prosto jak w Audi - można włożyć dowolną kartę SIM z wykupionym pakietem danych i wszystko działa, a tutaj uparli się na wlutowaną kartę SIM, której nie da się uruchomić, a co więcej nie wiadomo czy w ogóle się kiedykolwiek da, bo to rozwiązanie jest podobno tak dobrze pozabezpieczane, że aż sam operator z uwagi na te zabezpieczenia nie jest w stanie włączyć usługi.
Powrót do góry
saskih

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes e300 (c238) coupe 2017
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 10 Wrz 2018, 21:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Zakładam że wszyscy macie swoje samochody jeszcze na gwarancji, więc zapraszam do salonów mercedesa po zwrot pieniążków za zakupiony comand online w którym nie działa Internet. Właśnie odebrałem voucher na 11000 zl na usługi i zakupy w Mercedesie w ramach przeprosin. Dzielę się tą informacją, bo to w jaki sposób,"helmuty" traktują nas Polaków jest karygodne. Każą sobie płacić ogromne pieniądze, z rabatami przy zakupie też ciężko, to teraz jest okazja. ŁASKI nie robią, Samochód jest nie zgodny z umową. Pozdrawiam i życzę sukcesów w negocjacjach ......
Powrót do góry
jtd

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2018
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Wrz 2018, 21:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Z tego co ja się dowiedziałem prezentowany jutro nowy GLE ma mieć już slot na zewnętrzną kartę SIM
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 5 z 15
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto


MercedesGLC 220

166 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

209 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesE 200

27 900

2007r.

200 587 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System