Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z 1,7 CDI - zapach spalenizny w komorze silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawex01

Czytelnik



Dołączył: 19 Lis 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: W168 A170 CDI 03
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 19 Lis 2016, 23:31
Temat postu:

Problem z 1,7 CDI - zapach spalenizny w komorze silnika


Witam. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem W168 A170 1,7 CDI 2004 r. w czasie tego czasu zauważyłem dziwny problem w komorze silnika , po jego uruchomieniu czuć zapach spalenizny (identyczny jak przy cięciu blachy/ stali szlifierką kątową), swąd jest najbardziej odczuwalny z tyłu silnika (między wlewem oleju a czarną obudowa air ... ). Po zakupie autka zmieniłem olej na Castrol EDGE 5W-40 Turbo Diesel ( zgodny z normą MB), z książki serwisowej wynika że silnik był zalewany olejem Aral 10W-40, moim zdaniem za gęsty gdyż na zimnym silniku na czas 2-3 min., zapalała się żółta kontrolka stanu oleju. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem, nadmieniam że po uruchomieniu silnika auto nie kopci ( nie puszcza charakterystycznej dla turbo diesla chmurki), nie kopci także w czasie jazdy, przyśpiesza płynnie na każdym biegu, sprzęgło pracuje prawidłowo, brak problemów z wbijaniem biegów, w kabinie nie czuć tego smrodu. Proszę Was o pomoc Smile
Powrót do góry
rafik200

Dyskutant



Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: w168 98r. A140
Piwa: 3/2
Wysłany: Wto 22 Lis 2016, 23:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z 1,7 CDI - zapach spalenizny w komorze silnika


Moim zdaniem zobacz czy nie masz "szlamu" w odmie jeśli czuć zapach pod maską sprawdź wszystkie węże odprowadzające spaliny z silnika tzw "odmę"
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
pawex01

Czytelnik



Dołączył: 19 Lis 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: W168 A170 CDI 03
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 23 Lis 2016, 00:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z 1,7 CDI - zapach spalenizny w komorze silnika


rafik200 napisał:
Moim zdaniem zobacz czy nie masz "szlamu" w odmie jeśli czuć zapach pod maską sprawdź wszystkie węże odprowadzające spaliny z silnika tzw "odmę"
Samochód stał przez długi czas, teraz jak nim zacząłem jeździć smród jest dużo mniejszy. W każdym bądź razie dziękuję za pomoc, przy najbliższej okazji jak będę odstawiał autko do mechanika to wspomnę żeby zwrócił na to uwagę.

Mam jeszcze pytanie o olej czy do 1,7 CDI może być EDGE 5W-40, pytam bo próbuję rozwiązać zagadkę z włączającą się raz na cały dzień (na kilka sekund) żółtą kontrolką poziomu oleju ?
Powrót do góry
bolciu

Debiutant



Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: MB A 160CDI 2002
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 30 Lis 2016, 13:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z 1,7 CDI - zapach spalenizny w komorze silnika


włśnie taki teraz zalałem - wszystko trybi jak trzeba. A jeśli chodzi o smrodek spalin to raczej odma - miałem tak w benzynie. Myślałem że to któraś z uszczelek z kolektora puściła, ale smrodek szedł bardziej z tyłu silnika. Wymiana odmy i spokój był
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 30 Lis 2016, 21:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z 1,7 CDI - zapach spalenizny w komorze silnika


Tylko, że to jest A klasa w dieslu i może to być uszczelka pod wtryskiem.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sro 30 Lis 2016, 21:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bolciu

Debiutant



Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: MB A 160CDI 2002
Piwa: 1/3
Wysłany: Czw 01 Gru 2016, 00:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z 1,7 CDI - zapach spalenizny w komorze silnika


to by raczej czuł zapach ropy albo dymek spod kolektora by widział, no i te cykanie charakterystyczne dla nieszczelnego wtrysku - coś jak na filmie

https://www.youtube.com/watch?v=DjHMJrSVWAo
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
pawex01

Czytelnik



Dołączył: 19 Lis 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: W168 A170 CDI 03
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 09 Gru 2016, 09:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z 1,7 CDI - zapach spalenizny w komorze silnika


bolciu napisał:
to by raczej czuł zapach ropy albo dymek spod kolektora by widział, no i te cykanie charakterystyczne dla nieszczelnego wtrysku - coś jak na filmie


dziękuję za link, u mnie nic nie cyka, nic też nie dymi. Ten zapach czuć na odcinku: korek wlewu oleju - filtr paliwa. Jeden z wężyków przy filtrze jest mokry ( filtr chyba nie był nigdy wymieniany też jest zapocony -od strony pasażera), spróbuję go wymienić i docisnąć opaskę przy wężyku. Dziękuję za pomoc
Powrót do góry
bolciu

Debiutant



Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: MB A 160CDI 2002
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 09 Gru 2016, 22:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z 1,7 CDI - zapach spalenizny w komorze silnika


wrzuć fotkę - będzie łatwiej wytłumaczyć
Powrót do góry
mp88

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: A Klasa 1.7 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Mar 2017, 20:47
Temat postu:

problem z wtryskami


Witam, podłącze się do tematu,

mój problem wygląda tak, silnik zaczął wydawać dziwne dźwięki takie fukanie, diagnoza uszczelniacz pod wtryskiem,
zawiozłem auto do mechanika i wtrysk nr 4 ( czyli 1 po prawej stronie nie od turbiny) faktycznie był luźny i wyszedł bez problemu był przy nim leki nagar, po wyjęciu okazało się ze posiada rysę na nakrętce wtryskiwacza wiec dałem go do regeneracji ( nie wiem czy było to konieczne??) odebrałem go już po i tu pojawił się problem, wtrysk który był obok a trzeba go wyciągnąć żeby założyć oba naraz mechanik wyciągną kluczem do zdejmowania wtrysków tylko powiedział że musiał zdjąć kopułkę wtrysku żeby ten klucz założyć , założył 2 wtryski skręcił wszystko i po odpaleniu samochód chodzi jak traktor.

Moje pytanie czy zdejmując kopułkę z tego wtrysku mógł go jakoś rozregulować albo uszkodzić?? on twierdzi że zawsze tak robi i zawsze wszystko było ok, proszę o podpowiedz żeby znowu nie narażać się na koszty regeneracji jak nie jest to potrzebne.

wielkie dzięki za pomoc
Powrót do góry
mick15

Dyskutant



Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: W168 A170L 2003r
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 04 Mar 2017, 22:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z 1,7 CDI - zapach spalenizny w komorze silnika


Z tego co mi mówił dobry mechanik, że jeśli do wtryskiwacza był założony młotek bezwładnościowy to wtryskiwacz powinien iść do sprawdzenia, tu zależy też ile siły mechanik musiał użyć przy wyciąganiu wtryskiwacza.
Powrót do góry
mp88

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: A Klasa 1.7 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Mar 2017, 10:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z 1,7 CDI - zapach spalenizny w komorze silnika


przepraszam że nie odpowiadałem długo faktycznie wtrysk był rozregulowany na szczęście koszt samej regulacji nie wielki Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesE 350

69 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 200

143 820

2020r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

23 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System