Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) SPRINTER 311cdi nie pali poniżej zera:( powyżej na strzał:)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LANGUS

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: MERCEDES SPRINTER 311cdi 2,2 rok.2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Lis 2016, 21:40
Temat postu:

SPRINTER 311cdi nie pali poniżej zera:( powyżej na strzał:)


witam,
mam mega zagadkę a mechanicy wskazują coraz ciekawsze rozwiązania oczywiście kosztowne a problem jak jest tak jest nadal, może ktoś z was panowie i panie wskaże przyczynę zanim wyląduje w psychiatryku Rolling Eyes

autko to sprinter 311cdi z 2003r. silnik 2.2
problem: autko pali na dotyk zawsze, jednak gdy temperatura powietrza spada poniżej zera tak przy -3 w dół pojawia się zagwozdka w postaci nie odpalenia:( pomaga tylko kręcenie kilkanaście minut i podłączenie aku na kable z innego auta bo mój w końcu padał) lub szybki start i plak do filtra powietrza) jak już odpali można od razu zgasić silnik i ponownie zaczyna odpalać na dotyk nawet jak jest -20 więc pali na zimnym silniku ale dopiero jak raz się go wcześniej da uruchomićWink

w ostatnich dwóch tygodniach wymieniłem już akumulator bo mój stary szybko wysiadał,
dodatkowo wymienione zostały wszystkie cztery świece na NGK + przekaźnik świec bo świeciła kontrolka więc padła/y świece albo przekaźnik tak mówił mechanik wymieniłem to i to również wymieniony został filtr paliwa niestety nic to nie pomogło problem jest nadal:(

mechanicy strzelają ślepo dalej... może pompa paliwa, wtryski, jakiś przekaźnik, kable tylko czy wtedy auto paliło by na dotyk przy -1 lub powyżej, czy wtedy nie pojawiały by się inne problemy z rozruchem pracą silnika, mocą, obrotami, nie równą pracą wydaje mi się że tak a jak auto już odpali chodzi jak pszczółka:) bez najmniejszych problemów pali na strzał i pracuje jak szwajcarski zegarek więc ja wymiękam...
Powrót do góry
Dzigit84

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chicago
Posiadane auto: 04 Sprinter 316
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Sty 2017, 20:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) SPRINTER 311cdi nie pali poniżej zera:( powyżej na strzał:)


Mam to samo tu masz maly opis
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=250830
Powrót do góry
LANGUS

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: MERCEDES SPRINTER 311cdi 2,2 rok.2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sty 2017, 19:28
Temat postu:

to inna bajka:(


Dzigit84 napisał:
Mam to samo tu masz maly opis
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=250830


witam,
problem do którego się odniosłeś nie jest problemem który opisałem twój dotyczy immobilizera też tak miałem auto chodziło bez zarzutu a przy którymś z kolei odpalaniu zapalił się start error i już nie kręcił odpalał dopiero po kilkudziesięciu razach kręcenia stacyjką w tej z powrotem aż w końcu któregoś dnia immo padło na amen wtedy są dwa wyjścia szukać przyczyny lub wywalić immo z auta i problem nigdy się już nie powtórzy wybór nalezy do użytkownika:)

co do mojego tematu nadal nie pali jak zimno poniżej zera a jak -1 , 0 lub więcej w plusie chodzi na dotyk poniżej tylko plak niestety ale nie mam sił i ochoty inwestować już w kolejne nie trafione pomysły mechaników topiąc nie potrzebnie kasę więc czekam do wiosny albo do czasu jak plak zabije silnik bo mechanicy w mojej okolicy są po prostu z usterki...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesML 280

39 900

2008r.

274 259 km

mazowieckie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System