Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML W163 dziwna wibracja



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 06 Gru 2016, 18:18
Temat postu:

Mercedes ML W163 dziwna wibracja


Witam
Taki mam problem na chwilę obecną to drobiazg ale mnie męczy . Mam w aucie drobną wibrację , na tyle drobną że wyczuwalną na dobrej jakości nawierzchni .Pojawia się to niestety w dosyć popularnym zakresie prędkości 60-80km/h potem mam wrażenie że niema lub przestaje być wyczuwalna .Auto to W163 350 02 w dosyć dobrej kondycji . Wracając do wibracji jest jakby po calości nie że specjalnie na samej kierownicy czyli że jeśli będą to koła to chyba tył . Jestem jakieś 2tygodnie po założeniu opon zimowych i sporo km już zrobiłem bez tego objawu - ale zacznę od powrotu do wulkanizacji na sprawdzenie wyważenia . Tak na szybko zrobiłem dzisiaj próbę : droga gładka, prędkosć 60km ta wibracja wyczuwalna i w takich warunkach schodziłem ręcznie biegami z D do 2ki . Mam wrażenie ze wibracja była stała mimo zmiany obrotów silnika i biegu .To taki prymitywny sposób na ewentualne wyeliminowanie wibracji z silnika lub skrzyni i poduszek obu komponentów . Mam nadzieje że to koła lub opony , bo jak mam pójść w regeneracje i wyważanie (najpewniej bez skuteczne i niekonieczne ) wałów to mnie krew zaleje . Może ma ktoś pomysły.
Powrót do góry
huami

Dyskutant



Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Mercedes-Benz ML400 CDI
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 10 Gru 2016, 11:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML W163 dziwna wibracja


Możesz się upewnić, że wibracje faktycznie nie zmieniały się w innych obrotach silnika. Czy są silniejsze przy większym ociążeniu silnika? Sprawdziłbym np podczas wjazdu pod jakaś górkę czy gdy wibracje się pojawią to czy pomaga redukcja biegu. Pytam w kierunku torque konwertera, bo miałem podobne objawy, ale ja mam inny silnik (400CDI). Może przy 350 to zupełnie co innego.

Ostatnio zmieniony przez huami dnia Pon 12 Gru 2016, 21:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 12 Gru 2016, 20:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML W163 dziwna wibracja


Znaczy możesz rozwinąc ,,torque reduktora"
Dzisiaj w 100% wyeliminowałem wariant kół . Pogoda była dobra jezdnie suche więc założyłem na chwilę komplet kół zimowych . I nic tak samo na zimowych jak i na letnich (oba komplety dzisiaj dokładnie sprawdzane u wulkanizatora jeśli chodzi o wyważenie ) I znowu ta sama historia . Objaw najbardziej wyczuwalna na gładkim asfalcie . Wibracja pojawia się tuż przy 60km/h i potem jakby znika chociaż to pewnie bardziej amplituda się zmienia i przy wyższych prędkościach mimo że nie wyczuwalna to raczej jest .
Próby robiłem te same na tempomacie te ok 60km/h (to 4 bieg jest ) schodzę niżej do 3ki i 2ki bez znaczenia nawet jak będzie na N jadąc i gazują motor - czyli obroty silnika nie mają wpływu i chyba ze skrzyni też nie pochodzi ten objaw. W tygodniu jadę do dobrego mechanika obadamy oba wały bo tam bym szukał na początek może podpory może krzyżaki . No chciałbym żeby tam coś ewidentnie zużyte pod autem było żeby nie wywalać kasy na wymianę dobrych części i nie usunięcie problemu . No nie jest to tragedia tylko wkurza mnie i tyle chce problem usunąć i cieszyć się dalej mam nadzieje bezawaryjnością auta .Miałem nadzieję dzisiaj że to będzie problem z oponami bo mają parę lat te zimówki ( zdrowe ale stare ) z czystym sumieniem kupiłbym nowe i już ale niestety .
Powrót do góry
huami

Dyskutant



Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Mercedes-Benz ML400 CDI
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 12 Gru 2016, 21:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML W163 dziwna wibracja


Miałem na myśli konwerter (już poprawiłem w poście), ale skoro obroty silnika nie mają na te wibracje wpływu to raczej to coś innego.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 200

69 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesGL 320

59 900

2009r.

176 850 km

lubelskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesE 350

49 900

2009r.

313 507 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System