Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Diagnostyka komputerowa wykryte błędy a zachowanie samochodu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katamaran200

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Mercedes-benz w168 a170 95km 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Gru 2016, 12:48
Temat postu:

Diagnostyka komputerowa wykryte błędy a zachowanie samochodu


Witam serdecznie na forum. Posiadam Mercedesa A klasę 1.7 CDI 95 KM 2002 r. Samochód kupiłem w zeszłym roku po właścicielu, który miał już dość tego samochodu a ja postanowiłem go doprowadzić do porządku i teraz zaczynają się schody. Poprzedni właściciel regenerował całkowicie układ wtryskowy wraz z pompą wtryskową i samochód nadal źle się zachowuje (regenerował, bo nie chodził na 1cylinder, ale w ogołe nie dymił). Objawy to: na zimnym silniku (przy 0 C i mniej) nie ma mocy przez pare set metrów lub do rozgrzania na postoju, po odpaleniu strasznie dymi na niebiesko (wyraźnie czuć olej napędowy), po rozgrzaniu cały czas dymi na szaro, postój dymi mało, jazda dużo, obroty powyżej 3 tys. zasłona dymna. Spalanie małe miasteczko bez korków 10 L, trasa 120 km/h 12 L. Po diagnostyce komputerowej wynikł przepływomierz, pokazuje wartości ale za małe, oraz czujnik doładowania ten w podszybiu. Ściągnąłem przepływomierz i cały ten układ, był lekko przykurzony (coś jakby sadza) wyczyściłem wszystko, sprawdziłem luz wirnika na turbosprężarce -nie występuje. Brak poprawy. Czy przepływka i czujnik może powodować takie objawy? Ponownie sprawdzony cały układ zasilania paliwem -OK, turbosprężarka -OK, EGR zaślepiony, brak jakichkolwiek nieszczelności na 100 %, świece żarowe -OK, spalanie oleju nie występuje w ogóle, olej wymieniany co 10 tys km wraz z wszystkimi filtrami, roczny przebieg 30-35 tys km. PS do tego doszły głośne stuki w przednim kole, ale nie zawsze występują oraz dobijanie lewego tylnego koła na nierównościach ,ale to chyba temat nie na ten dział. Koledzy i koleżanki podzielcie się spostrzeżeniami na ten temat Smile
_________________
Kocham Cię Mercedes.
Powrót do góry
burza85

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): L. Ś.
Posiadane auto: Mercedes-Benz A170
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 21 Lut 2017, 22:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Diagnostyka komputerowa wykryte błędy a zachowanie samochodu


Witam,
na moje oko wtryski do regeneracji...
pozdrawiam
Powrót do góry
mick15

Dyskutant



Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: W168 A170L 2003r
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 11:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Diagnostyka komputerowa wykryte błędy a zachowanie samochodu


Moim zdaniem ani MAF (przeplywka), ani MAP (czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym) nie powinny powodować nie spalania paliwa.
Wg. mnie musisz zdemontować wtryskiwacze i dać je do sprawdzenia na maszynie i druga sprawa sprawdzić kompresję w cylindrach.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesE 200

69 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesGL 320

59 900

2009r.

176 850 km

lubelskie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System