Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) Slk 170 nie działa asr



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Buuri

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Mercedes Slk 230 kompressor 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Gru 2016, 01:16
Temat postu:

Slk 170 nie działa asr


WItam, mam kolejny problem z moim Slk 230 1999. Nie działa asr, przycisk nie reaguje, nie świeci się kontrolka...auto podczas szybkiej jazdy przy mokrej nawierzchni mega łatwo wchodzi w poślizg, trzeba uważać przy szybkiej zmianie biegów.. puki co jestem w stanie to ogarnać Very Happy ale kiedy spadnie śnieg podejrzewam ze nie będzie dało się tym jeździć...;( Szukałem podobnych tematów ale nic konkretnego się nie dowiedziałem. Macie jakies pomysły a może jakieś przykłady z autopsji? Nie mam w tej chwili dostępu do SD Z góry dzięki za pomoc Wink
Powrót do góry
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Sro 21 Gru 2016, 18:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Slk 170 nie działa asr


Mi się przypomniało, że jak mi jakiś czas temu bezpiecznik od świateł stopu się spalił to też nie miałem asr, tylko że pojawiała się dioda koło zegarów, że asr nie działa. Wówczas naczytałem się też, że za niesprawny asr wine często ponosi czujnik pedału hamulca, znajduje się tuż przy pedale hamulca. Także zacznij od sprawdzenia świateł stopu, jeśli się święca to oba powyższe podejrzenia od razu odpadają. Jest też spora szansa, że cię sprzedający mógł oszukac w łatwy sposób, że wystarczyło odkręcić zegary i wyciągnąć żarówkę odpowiedzialną za asr ( 30 minut roboty), bo dziwne że się nie pali lampka bas asr. Generalnie asr jest bardzo ważny w naszych slk wielokrotnie ratuje dupe na oblodzony zakrętach, przy ruszaniu itp. Także zalecam rób jak najszybciej bo jest kluczowy do jazdy w zimie
Powrót do góry
Buuri

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Mercedes Slk 230 kompressor 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Gru 2016, 01:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Slk 170 nie działa asr


Mam jeszcze jedno pytanie; ) Przy gaszeniu silnika autem potrafi zabujać silnik nien gaśnie 'gladko' to normalne? Jaka może być ewentualna przyczyna ?
Powrót do góry
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Czw 22 Gru 2016, 15:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Slk 170 nie działa asr


Wydaje mi się, że za gaszenie silnika odpowiada przepustnica, która odcina dopływ powietrza i wówczas silnik gaśnie. Czyli u ciebie może ta klapka nie zamyka całkiem dopływu powietrza i dlatego autem telepie i są jakieś problemy. Musi zdemontować przepustnicę i ją oczyścić. Najlepiej włożyć też tam palce i poruszać klapką czy ma pełen zakres ruchu. Dosyć łatwo ją zdemontować, sprawdź też czy nie ma jakiś dziur w rurze i czy jest wszystko dobrze założone

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLC 220

175 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesE 220

174 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesE 280

16 990

2003r.

145 600 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System