Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Co lepsze diesel czy benzyna+LPG w B klasie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lesio8891

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 108
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: A klasa W168
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 06 Sty 2017, 21:15
Temat postu:

Co lepsze diesel czy benzyna+LPG w B klasie


Witam,
Jestem na etapie zakupu b klasy, rocznik 2009-2010. Jestem zainteresowany zakupem benzyny 1.7 i założeniem gazu. Samochodem planuje jeździć przynajmniej 7 lat a moje przebiegi to 2000km miesięcznie. Co będzie lepsze?Samochód będzie przywieziony z Niemiec osobiście przez zemnie. Jak się sprawuje na LPG? Jakie jest jego rzeczywiste spalanie, czy może lepiej diesel? Pisze wasze opinie na ten temat.

Pozdrawiam
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 06 Sty 2017, 23:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Co lepsze diesel czy benzyna+LPG w B klasie


Nie mam akurat wiedzy czy ten konkretny silnik ma problemy z LPG czy nie podpytaj wśród dobrych gazowników . Jeśli nic przeciwko nie mają to dołóż troszkę na lepszą instalację (polecam BRC) tym bardziej że to mały motor więc różnic wielkich w cenach nie będzie.Właściwie powinienem zacząć od początku - oczywiście że zapomnij o ropniaku , znajdż sobie ładnie utrzymaną benzynkę kup pojeżdzij testowo kilkaset km i zamontuj dobre LPG.Co do konkretnego motoru w tym aucie to też wiedza moja żadna ale sprawdż który jako silnik sam w sobie ma lepsze opinie , nie wybieraj też na siłę tego najmniejszego , jeśli to 2.0 nie ma jakiś szczególnych wad wybierz ciut większy , przy takim samym stylu jazdy spalanie będzie praktycznie identyczne a jednak auto ciut żwawsze , zawsze to bezpieczniej mieć te kilka koni więcej przy wyprzedzaniu szczególnie przy wyprzedzaniu z więcej niż jedną osobą na pokładzie Smile .Myśle że będzie to paliło średnio ok 10l/lpg bez znaczenia czy 1.7 czy 2.0 motor pod maską.Powodzenia życzę w poszukiwaniu to mały ale nadal Merc na rynku wtórnym znajdziesz sporo aut do wyboru dobierzesz sobie nawet wersje wyposażenia a wiemy że może być na bogato . Benzyn będzie mniej ale zapewniam że będą mniej zjeżdżone niż ropniaki.
Powrót do góry
Lesio8891

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 108
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: A klasa W168
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 16:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Co lepsze diesel czy benzyna+LPG w B klasie


Tak wlasnie bardziej się skłaniam właśnie do benzyny i do tego LPG, gazownicy mają zdania podzielone ale większość nie widzi problemu. Chcialem poznać zdanie użytkowników B klasy w LPG ale chyba nikt takiego nie posiada. Jeśli jednak ktoś chce się wypowiedzieć na ten temat to czekam na opinie, po samochód wybieram się na początku marca także jeszcze jest czas żeby duzo rzeczy się o nim dowiedzieć.
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 09 Sty 2017, 10:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Co lepsze diesel czy benzyna+LPG w B klasie


Popatrz sobie na ogłoszeniach w portalach ile oferowanych aut ma LPG , jak mają to znaczy że się da. Naprawdę ropniaki to dno , ubaw miałem przez te ostatnie dni jak patrzę na tych walecznych szczęśliwych posiadaczy aut z takim sercem . Kable kombinacje a auta niby nowoczesniejsze i droższe od mojego MLa Smile potem jadę w trasę a tam dopiero kino jak ci co te traktory jakoś odpaliły stoją na poboczach bo jednak im ta ropa zamarzła ( w sensie woda Smile .Mam diesla jedynia w starym kamperze ,który jeżdzi tylko latem jest prymitywem który przepali wszystko i to auto do ,,zabawy " .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto


MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System