Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 1,4 benzyna nie kręci rozrusznik - rozwiązanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darek196

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce, Polska
Posiadane auto: Mercedes A W168 1.4 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 17:55
Temat postu:

W168 1,4 benzyna nie kręci rozrusznik - rozwiązanie


Witam.
Rozwiązałem problem z niedziałającym rozrusznikiem.
Nietypowa sytuacja, ale może komuś się przyda.
A po kolei:
W piątek wieczorem odpaliłem Mercedesa żony A140 W168 żeby odpalić z kabli moją lagunę, w której padł akumulator. Temperatura powietrz -12 C, Mercedes odpalił bez problemu, po 15 min pracy na wolnych obrotach zgasiłem. W nocy temperatura -25C, o godz. 10 rano temp. -18C.
Próbuje odpalić Mercedesa a tu cisza, słychać tylko przekaźnik pod podłogą a rozrusznik nie kręci.
No to Laguna i kable i dalej to samo, ale ani kontrolki, ani światła przy próbie rozruchu nie przygasają, no to stwierdziłem, że na 95% rozrusznik albo automat – głupia myśl – może zamarzł.
Podstawiłem pod zderzak farelkę – jakieś chińskie dziadostwo 15 cm przed nią już powietrze chłodne, – ale chodziła dwie godziny – nic nie dało.
Dziś rano przejrzałem ceny rozruszników i robocizny !!! – nie będę się wyrażał.
Więc w południe (temp -12, w nocy znowu było -25C) poszedłem sprawdzić jeszcze bezpieczniki i przekaźniki – bez efektu, wiec jutro warsztat.
Ale ostatnia szansa – wziąłem opalarkę – organoleptycznie sprawdziłem, że z odległości ok. 0,5 metra na twarz dmucha mi gorące powietrze, ale nieparzące stwierdziłem, że taka temp nie zaszkodzi elementom silnika. Przez pół godziny dmuchałem z góry na rozrusznik – oczywiście nie cały czas w jedno miejsce, co chwilę robiąc przerwę dmuchałem gdzieś tam w bok silnika.
PO TYM ZABIEGU ROZRUSZNIK ZAGADAŁ!!!
Wniosek z tego, że jednak zamarzł automat.
Tak piszę, bo może komuś przy tych mrozach zdarzy się coś podobnego, może, więc warto sprawdzić przed wizytą w warsztacie.
Powrót do góry
tomom

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 281
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: A140 2001 po Lifcie manual
Piwa: 13/0
Wysłany: Pon 09 Sty 2017, 08:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 1,4 benzyna nie kręci rozrusznik - rozwiązanie


Rozruszniki mają wewnątrz elektronikę, która najczęściej zawodzi przy dużej wilgoci i mrozach.
Jeśli nie masz bezpiecznika od rozrusznika obok akumulatora i przekaźnika R3 w komorze silnika to właśnie masz taki model. W tych rozrusznikach napięcie nie jest podawane na bendix tylko sygnał cyfrowy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesC 180

16 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesCLS 500

119 900

2011r.

75 372 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 350

69 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System