Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes CLS ) rozrząd cls 350 ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes CLS ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamilzolk

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): trn
Posiadane auto: cls 350 w219
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sty 2017, 22:33
Temat postu:

rozrząd cls 350 ?


hejo niestety chyba okazało się że poprzedni właściciel nie do końca był ze mną szczery - wywaliło mi check i po odczytach błędów wskazuje na wałek rozrządu?
mozliwe że ktoś wymienił sam łańcuch bez wałka?
błedy od wałka, cylinder 2 i obwód sterowania przepustnicą wywala w tym samym czasie więc z tego co się doczytałem to chyba to...

https://postimg.org/image/xwgtam347/

no i jakie teraz czynnosci ? zabierać się od razu za rozrząd, wałek itp??
przy okazji co to za błąd od zaworu ogrzewania??
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 11 Sty 2017, 00:53
Temat postu:

Re: rozrząd cls 350 ?


kamilzolk napisał:
Posiadane auto: cls 350

Tak na początek to może byś się jednak bliżej zdeklarował, jakie masz auto. Bo co to jest "CLS 350"? Pierwszy model? Drugi model? Nawet nie wiadomo czy to benzyna czy diesel :-/ No to o czym tu pisać??? Jakoś wpadłem na pomysł, żeby przeszukać twoje dotychczasowe posty i teraz wiem, że to pierwszy model. Ale posty były TRZY. A jak postów będzie sto (czego ci życzę!) to myślisz, że będzie się komuś chciało je przeszukiwać w nadziei znalezienia odpowiedzi? Dlaczego nie umieścisz modelu pod awatarem lub w stopce?
kamilzolk napisał:
wywaliło mi check i po odczytach błędów wskazuje na wałek rozrządu?

Tu nie bardzo wiem, o co chodzi. O czymś nas w zdaniu informujesz, a na końcu dajesz znak zapytania. To się w końcu chwalisz, żalisz czy pytasz??? Ja wiem - to nie jest forum języka polskiego, ale warto się chyba dostosować do podstawowych reguł żeby zapytanie nie budziło niepotrzebnych wątpliwości?
kamilzolk napisał:
mozliwe że ktoś wymienił sam łańcuch bez wałka?

Kto komu zabroni? Jak by się uprzeć, to można nawet wymieniać pojedyncze ogniwa łańcucha? I co?
Zresztą gdzie słyszałeś, że nie można samego łańcucha wymieniać?
kamilzolk napisał:
https://postimg.org/image/xwgtam347/

Czy był jakiś problem, żeby sfotografować CAŁY ekran? Żeby można było bez niepotrzebnych domysłów przeczytać o co chodzi?
kamilzolk napisał:
no i jakie teraz czynnosci ? zabierać się od razu za rozrząd, wałek itp??

Czynności takie:
1. Wymiany rozrządu nie planuje się wyłącznie na podstawie odczytu z czujników i kodów błędów - tym bardziej w tak rozbudowanym silniku. Pierwsza rzecz to mechaniczne sprawdzenie wyciągnięcia łańcucha (łańcuchów) po ustawieniu poszczególnych kół na znaki.
2. Wysiliłem się, i sprawdziłem więcej opcji (nie wiedząc, czy to diesel czy benzyna) i niektóre z silników 350 generują taki błąd z zupełnie innej przyczyny, niż wyciągnięty łańcuch. Czy o to ci chodziło, żebym ja miał więcej roboty i szukania tylko dlatego, że TOBIE SIĘ NIE CHCE podać dokładnych danych auta??????
3. Przy tak poważnych robotach nie opieraj się wyłącznie na odczytach uniwersalnego testera OBD. W wielu przypadkach (co sam miałem możliwość stwierdzić) odczyty i tłumaczenia kodów błędów z takiego urządzenia mogą się różnić od tego, co wykaże oryginalna "Star Diagnose". Zalecam po raz kolejny pod uwagę.
kamilzolk napisał:
przy okazji co to za błąd od zaworu ogrzewania??

Jeden temat - jedno pytanie. Tak mówią władze forum. I regulamin. Wink
Powrót do góry
kamilzolk

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): trn
Posiadane auto: cls 350 w219
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Sty 2017, 03:42
Temat postu:

Re: rozrząd cls 350 ?


Gerri napisał:
kamilzolk napisał:
Posiadane auto: cls 350

Tak na początek to może byś się jednak bliżej zdeklarował, jakie masz auto. Bo co to jest "CLS 350"? Pierwszy model? Drugi model? Nawet nie wiadomo czy to benzyna czy diesel :-/ No to o czym tu pisać??? Jakoś wpadłem na pomysł, żeby przeszukać twoje dotychczasowe posty i teraz wiem, że to pierwszy model. Ale posty były TRZY. A jak postów będzie sto (czego ci życzę!) to myślisz, że będzie się komuś chciało je przeszukiwać w nadziei znalezienia odpowiedzi? Dlaczego nie umieścisz modelu pod awatarem lub w stopce?
kamilzolk napisał:
wywaliło mi check i po odczytach błędów wskazuje na wałek rozrządu?

Tu nie bardzo wiem, o co chodzi. O czymś nas w zdaniu informujesz, a na końcu dajesz znak zapytania. To się w końcu chwalisz, żalisz czy pytasz??? Ja wiem - to nie jest forum języka polskiego, ale warto się chyba dostosować do podstawowych reguł żeby zapytanie nie budziło niepotrzebnych wątpliwości?
kamilzolk napisał:
mozliwe że ktoś wymienił sam łańcuch bez wałka?

Kto komu zabroni? Jak by się uprzeć, to można nawet wymieniać pojedyncze ogniwa łańcucha? I co?
Zresztą gdzie słyszałeś, że nie można samego łańcucha wymieniać?
kamilzolk napisał:
https://postimg.org/image/xwgtam347/

Czy był jakiś problem, żeby sfotografować CAŁY ekran? Żeby można było bez niepotrzebnych domysłów przeczytać o co chodzi?
kamilzolk napisał:
no i jakie teraz czynnosci ? zabierać się od razu za rozrząd, wałek itp??

Czynności takie:
1. Wymiany rozrządu nie planuje się wyłącznie na podstawie odczytu z czujników i kodów błędów - tym bardziej w tak rozbudowanym silniku. Pierwsza rzecz to mechaniczne sprawdzenie wyciągnięcia łańcucha (łańcuchów) po ustawieniu poszczególnych kół na znaki.
2. Wysiliłem się, i sprawdziłem więcej opcji (nie wiedząc, czy to diesel czy benzyna) i niektóre z silników 350 generują taki błąd z zupełnie innej przyczyny, niż wyciągnięty łańcuch. Czy o to ci chodziło, żebym ja miał więcej roboty i szukania tylko dlatego, że TOBIE SIĘ NIE CHCE podać dokładnych danych auta??????
3. Przy tak poważnych robotach nie opieraj się wyłącznie na odczytach uniwersalnego testera OBD. W wielu przypadkach (co sam miałem możliwość stwierdzić) odczyty i tłumaczenia kodów błędów z takiego urządzenia mogą się różnić od tego, co wykaże oryginalna "Star Diagnose". Zalecam po raz kolejny pod uwagę.
kamilzolk napisał:
przy okazji co to za błąd od zaworu ogrzewania??

Jeden temat - jedno pytanie. Tak mówią władze forum. I regulamin. Wink


witam, rozumiem że może cięzko złapać o co mi chodziło - wszystko spowodowane brakiem czasu Smile
Postaram się poprawić na przyszłość. Jak już dojrzałeś chodzi o cls 350 wersje w219 z silnikiem benzynowym m272.
Co do błędów to nie mam sam foty bo akurat odczytywałem jak było -13"C i trochę bujało mi ręką z zimna Very Happy

Udam się w weekend do kolegi z forum i odczytamy co tam pokaże SD, tymczasem czym może w Twojej opinii być spowodowany ów błąd? Jestem osobą która lubi mieć w aucie sprawne wszyskto w 100% dlatego od razu sprawdzam każdą ewentualność. Pozdrawiam !
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 11 Sty 2017, 21:05
Temat postu:

Re: rozrząd cls 350 ?


kamilzolk napisał:
Posiadane auto: cls 350 w219

Widzisz jakie to proste?
kamilzolk napisał:
tymczasem czym może w Twojej opinii być spowodowany ów błąd?

Znaleziony dokument posługuje się kodami błędów Mercedesa (które są inne niż uniwersalne OBD) jednak z treści wynika, że się pokrywają co do znaczenia.
Otóż w silnikach (między innymi) 272 (i tu podana jest seria których usterka dotyczy) dochodzi do wycieku z przestawiacza wałka rozrządu (jednego lub drugiego rzędu cylindrów - zależnie od zapisanego błędu) co może skutkować wadliwym ustawieniem wałka lub może dochodzić wręcz do jego zatarcia (co również skutkuje niewłaściwym ustawieniem wałka) Środek zaradczy: wymiana przestawiacza, wymiana uszczelnienia. Zmiana software'u sterownika nie jest w tym przypadku potrzebna.
Nie upieram się, że akurat to jest przyczyną w twoim aucie, ale takie coś znalazłem.
P.S.: Jak możesz, to wyślij mi VIN auta - może być na priv.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 02 Lut 2017, 18:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes CLS ) rozrząd cls 350 ?


Nie nie jest ciężko złapać o co chodzi, kolega na literę G. zawsze miał problem z łapaniem prostych rzeczy i czepia się, kropek i przecinków zamiast rozwiązywać temat, tylko nabija sobie posty.

Odpowiedź na pytania kolegi kamilzolk można zawrzeć w dwóch zdaniach:

Trzeba sprawdzić podstawowe ustawienie rozrządu, przez otwory czujników, lub przez zdjęcie pokryw od wałków. W drugim zdaniu nawet nie wiem co miałbym napisać.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 02 Lut 2017, 18:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes CLS ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes CLS »

Opinie o samochodach Mercedes CLS - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes CLS ) Porady, problemy techniczne


MercedesViano

79 800

2011r.

192 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

39 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesGLE 400

159 000

2017r.

50 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System