Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) W163 400cdi wycieraczki nie działają + wyłączają radio



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kruger400

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: W163 400cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 21:57
Temat postu:

W163 400cdi wycieraczki nie działają + wyłączają radio


Dobry wieczór,
Zaistniał problem, natury elektrycznej, mianowicie od jakiegoś czasu przy włączaniu wycieraczek przedniej szyby, na obojętnie jakie ustawienie (szybko, wolno, auto, spryskiwacz) wyłącza i włącza się ponownie się radio (kenwood wstawiony w miejsce oryginalnego commanda przez poprzedniego właściciela). Ogólnie problem nie byłby, aż tak irytujący gdyby nie fakt, że w ostatnim czasie przy jakiejkolwiek zamianie położenia wajchy wycieraczek na inne niż bazowe, poza wyłączeniem radia występuje brak jakiejkolwiek reakcji ze strony samych wycieraczek. Sprawdziłem bezpieczniki, wszystkie całe, na forum zdaje się C klasy z podobnego okresu produkcyjnego dopatrzyłem się porady sprawdzenia cykania przełącznika. Przełącznik cyka, także odwrotnie niż w przypadku problemu opisywanego na wcześniej wspomnianym forum. Prewencyjnie sprawdziłem styki przełącznika i bezpieczników, wszystko elegancko, poza funkcjonalnością wycieraczek... Jako dodatek powiem, że moja osobista, w pełni nieprofesjonalna opinia, za źródło wszelkich problemów w tym samochodzie wini immobiliser, czemu tak? otóż czerwone oczko diody miga, w akompaniamencie popiardywania z wnętrza deski rozdzielczej za każdym razem gdy próbuję włączyć wycieraczki, ale zdarza się to również przy włączaniu radia czy oświetlenia wewnętrznego. I teraz mam do Państwa pytanie co robić, czy można jeszcze coś sprawdzić? czy furę od razu do elektryka wstawić, czy może zdemontować immobiliser?
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 23:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W163 400cdi wycieraczki nie działają + wyłączają radio


Piszesz że nie Ty tylko jakiś as wywlókł fabryczne radio (chodzi tu o taki kombajn z gps tv itd 2Din? ) czyli część znakomitego nawet jak na dzisiejsze realia nagłośnienia Bose i ,,wsadził se Kenwooda" - to już jest niezła akcja Smile Ja bym poszedł w tę stronę zdemontuj to radio na chwilę sprawdż ogólnie czy zostało podłączone zgodnie z przyjętymi zasadami ewentualnie coś tam popraw , pojeżdzij trochę bez ów Kenwooda i zobacz czy i coś się zmieni .
Powrót do góry
kruger400

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: W163 400cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Sty 2017, 00:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W163 400cdi wycieraczki nie działają + wyłączają radio


W sumie nie wiem czemu od razu tego nie zrobiłem, najciemniej pod latarnią, no ale dziękuję za wskazówkę, w weekend jak starczy czasu to pogrzebie i postaram się dać znać co i jak dla potomnych Wink
Oczywiście jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to chętnie poczytam Very Happy
Powrót do góry
kruger400

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: W163 400cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Sty 2017, 02:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W163 400cdi wycieraczki nie działają + wyłączają radio


Aftermarketowe radio zostało odłączone, wycieraczki wciąż nie działały, po podłączeniu z powrotem radia kolejnego dnia wycieraczki zaczęły działać normalnie, dwa dni po całej operacji znowu odmówiły posłuszeństwa, obecnie działają pod warunkiem, że pierwsze uruchomienie wycieraczek nastąpi przy wyłączonym radiu Laughing Także temat wciąż aktualny, czytałem gdzieś, że moduł AAM (nie wiem co to dokładnie i za co odpowiada) może mieć z tym coś wspólnego, ale szczerze nie wiem gdzie tego szukać i jak to diagnozować. Ktoś ze znajomych polecił mi sprawdzić również masowanie silnika wycieraczek, sprawdziłem w sumie masę podpiętą do karoserii na szybko, ale też nie wiem jaki by to mogło mieć związek z radiem. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze taki problem lub chociaż podobny rozwiązał i podzieli się wiedzą jak się tym zająć, pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
kruger400

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: W163 400cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Kwi 2017, 21:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W163 400cdi wycieraczki nie działają + wyłączają radio


Problem rozwiązany, zawiniła stacyjka.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 01 Kwi 2017, 21:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesB 180

39 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System