Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Duszenie się silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JaKubek2

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ok.Łodzi
Posiadane auto: Mer,w168,140cdi,blueedision
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 26 Sty 2017, 19:22
Temat postu:

Duszenie się silnika


Witam jestem nowy na forum. Posiadam Mercedesa A klase A140 rok 99
Od dłuższego czasu zauważyłem, że podczas odpalania auto zaczęło falować na obrotach.
Więc wymieniłem świece do tego zostały zlikwidowane błędy. Faktycznie stan świec był agonalny. Więc sądziłem, ze to jest to, ale nie było :/ Pojeździłem tak z dwa tygodnie i znowu to samo. Elektryk coś mówił o sondzie lambda. No więc dzisiaj rano jadąc po sondy odpaliłem i nagle auto na trójce zaczęło spowalniać i się dusić. Odpuściłem gaz znowu dobrze i zacząłem tylko muskać gaz jakoś się przetoczyło. Przy sklepie zgasiłem auto, odpaliłem je znowu i do mechanika dojechałem bez problemu. Auto zrobione odbieram je i znów do tego samego elektryka, który wymienił mi świece. Pragnę wspomnieć, że po wymianie świec oraz sondy auto nadal faluje na obrotach. Podpina kompa. Pyk błąd sondy zniknął, ale pojawił się błąd EGR'U. Wymieniłem jeszcze filtr powietrza bo znajomy stwierdził, że moze jest zbyt brudny.
Reasumując:
1. Auto moze jechać do 50km/h
2. Po otworzeniu wlewu paliwa auto jakby zaczęło trybić, ale nadal się dusi.
3. Szlag mnie trafia, ze zostało wydane tylko kasy, a nic z tego nie ma.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 26 Sty 2017, 23:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Duszenie się silnika


Witaj na forum,
Niech mechanik sprawdzi ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej. Jakie wartości? Poszukaj na forum kiedyś to było omawiane.
Sprawdź wężyki podciśnieniowe. Czy siedzą w swoich miejscach i czy nie są popękane.
Sprawdźcie też przepływkę. Może pomóc przemycie środkami do mycia gaźników. Operacja delikatna. Też było na forum.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
JaKubek2

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ok.Łodzi
Posiadane auto: Mer,w168,140cdi,blueedision
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 21:52
Temat postu:

Duszenie się silnika


Dobra. Temat zostały tj. naprawiony. Otóż komputer był kiedyś grzebany i został wymieniony. Co do poprawy owszem jest. Auto rozwija normalne prędkości tylko niepokoi mnie to, że przy odpaleniu i ruszeniu jeszcze się dławi, później łapie normalne obroty. Elektryk powiedział, że jest to silnik który lubi jak jest dawany na obroty. Niestety nie preferuję takiej jazdy bo słyszałem od paru osób, że kończy się to zazwyczaj tragicznie dla silnika.
Łącznie wydałem 850 zł
Sonda lambda 210
Komputer 400
Filtr powietrza 40 zł
Świece + czujnik abs 200.
Także nie polecam tego autka pseudo miejskiego ludziom o słabych nerwach.
Keram2504 napisał:
Witaj na forum,
Sprawdźcie też przepływkę. Może pomóc przemycie środkami do mycia gaźników. Operacja delikatna. Też było na forum.

Była dzisiaj przepływka przemyta. Już się nie buja, ale nadal jest problem na "zimnym". Trzeci raz do elektryka w przeciągu tygodnia będę jechał jutro. Dzisiaj kolega wziął auto i przemył ją. Była w katastrofalnym stanie. Jak nie pomoże elektryk jutro to będę tak jeździł i najwyżej go sprzedam. Zauważyłem, że nie stać mnie na "ROBURA"
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesS 350

82 990

2010r.

211 398 km

pomorskie

MercedesCLS 350

209 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System