Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zerwany pasek/uszkodzony alternator, a dojazd do mechanika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
greex1

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubliniec
Posiadane auto: w168
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lut 2017, 16:34
Temat postu:

Zerwany pasek/uszkodzony alternator, a dojazd do mechanika


Witam, zerwał/uszkodził mi się pasek bądź alternator (nagłe zagrzanie się auta, awaria wspomaganie kierownicy, czerwona kontrolka aku na desce), czy mogę na spokojnie dojechać te 2km od domu do mechanika?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 02 Lut 2017, 18:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zerwany pasek/uszkodzony alternator, a dojazd do mechanika


No raczej nie będzie łatwo. Bez paska nie ma ładowania, i nie ma chłodzenia silnika, bo tym paskiem napędzana jest pompa. Jeżeli to jest 2km to proponuję linkę. Pompa wspomagania jest elektryczna i jak rozładuje się akku to przestaje działać. Teraz trzeba naładować akku coby się nie zepsuł.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
pedrovegas

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): leżajsk
Posiadane auto: MERCEDES A 168 170 CDI
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 05 Lut 2017, 10:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zerwany pasek/uszkodzony alternator, a dojazd do mechanika


Można jechać śmiało ja jechałem 22 km i nic się nie dzieje tym bardziej dzisiaj w lutym.
Powrót do góry
LeszekA

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: A170- 2001
Piwa: 3/9
Wysłany: Pią 10 Lut 2017, 08:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zerwany pasek/uszkodzony alternator, a dojazd do mechanika


Wspomaganie nie będzie działać i nie rozładuje aku bo załacza sie dopiero jak dostanie prąd powyżej `2V z alternatora który bez paska nie działa. Jak toś nie wierzy to proponuje włączyc zapłon i pokręcić kierownicą - wspomagania brak dopiero po uruchomieniu silnika po chwili sie załącza jak dostaje większe napięcie
Jak masz wersje po lifcie to nie ma Webasto ale mogą być grzałki elektryczne PTE które nie wiem na jakiej zasadzie sie załączaja ale jeżeli się załączą inaczej niż wspomaganie to ACU rozładuje się błyskawicznie więć żeby wogóle jechać skręć ogrzewanie na minus.
Też miałem przypadłość zerwania paska bo mi się rolka zatarła i wezwałem jednak lawetę - zresztą nie miałem wyboru bo byłem 50 km od domu kosztowało mnie to 300 pln
Jak masz blisko to myśle że znajomy z linka będzie lepszym rozwiązaniem ale ze względu na wspomaganie i hamulce zalecam jazda naprawdę z minimalną prędkością - 2km to naprawdę mała odległość ale jazdy bez układu chłodzenia bym nie ryzykował
_________________
Leszek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesE 350

71 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 250

145 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System