Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozrzedzony olej po 4 miesiacach jazdy, bez wzrastania pozio



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Peppa1111

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2015
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Mercedes A klasa W168 1.4 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lut 2017, 22:32
Temat postu:

Rozrzedzony olej po 4 miesiacach jazdy, bez wzrastania pozio


Mietek w168 1999r. Lpg bezyna. Przebieg 160tys. Olej wymienialam w 23listopada, miętek z dnia na dzień zaczal mi stukać na cieplym i zimnym silniku, rozgrzany jakby glosniej i na starym oleju i na nowym to samo może delikanie ciszej Magik sprawdza olej, a tu zonk. Jakby kawa z mlekiem ktoś zalal silnik. Osobiście patrzylam jak mechanik na wymianie wlewal przywieziony przeze mnie olej castrol 10w40. Po wymianie kojarzę ze bylo cos nie tak, jakby szarpał, spadala moc. Ale ustąpilo i zapomnialam o sprawie. Az do czasu tego stukania. Poziom plynu chlodzacego jest ok, nie spada. Benzyna tez na pewno sie tam nie dostaje, bo caly czas kontroluje poziom, poza tym olej wymieszany z benzyna byloby czuć i kolor podobno mialby czarny. Najlepsze jest to ze musialo sie cos do tego oleju dostać, żeby zmienil kolor i gęstość, ale poziom oleju jest w normie. Ile bylo po wymianie oleju tyle samo bylo gdy okazalo sie ze z olejem cos jest nie tak. Wiec pytam was koledzy, bo mnie szla.k chce tracić co to może znaczyć? Piaty rok sie mecze z tym niby autem, sadze ze to juz ostatni...
Ps. Żeby byka jasność, mietek mi nie zre oleju wiec dlatego zakladam ze jeśli cos rozrzedzilo olej to musialo sie tam cos dostac i powinien sie podnieść poziom. Oddam wszystko za pomoc, nawet mietka
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 21 Lut 2017, 22:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rozrzedzony olej po 4 miesiacach jazdy, bez wzrastania pozio


Może tylko zebrała się para wodna na skutek kondensacji. O tej porze to normalka i to zjawisko występuje z dużym nasileniem. Zobacz pod korkiem wlewu oleju czy jest czysto. Zmień olej i poobserwuj. Przed wymianą oleju dobrze rozgrzej silnik.

Ps. Kiedy mam się zgłosić po Mietka? Laughing Laughing
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
tabor05

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Vaneo 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 19:28
Temat postu:

Rozrzedzony olej po 4 miesiacach jazdy, bez wzrastania pozi


Ja znalazłem pod korkiem oleju białą maź. Co to oznacza ? Poziom Ok.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesE 220

94 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System