Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) ML 320 za ok 15000 auto czy skarbonka?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robberts

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat, Punto II 1,2 8V 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lut 2017, 13:14
Temat postu:

ML 320 za ok 15000 auto czy skarbonka?


cześć
Witam wszystkich posiadaczy ML, od pewnego czasu obserwuję to auto i pytanie moje brzmi: Czy za kwotę jak w temacie można kupić auto które będzie jeździć i dawać radość?czy raczej będzie to ładnie wyglądający rupieć który zaraz pochłonie kolejne 15000 na naprawy i opłaty?
Szanowni, macie doświadczenie podzielcie się nim i powiedzcie na co zwrócić szczególną uwagę, co jest najbardziej kaso-chłonne w tym modelu i czy warto sobie zawracać głowę ML 320 z rocznika 1999/2000 za te pieniądze?
(rozumiem potrzebę wymiany części które się zużywają )

Pozdrawiam
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 24 Lut 2017, 18:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 za ok 15000 auto czy skarbonka?


Przechodziłem taki temat no może z innym budżetem .To jest najgorsze właśnie jak ktoś sobie ustali jakieś sztywne widełki . Realniej wygląda prawa tak że dobre W163 kosztuje od minimum 20tys PLN. Ja bym się skupił jednak na poliftowym czyli od 2001 (z zewnątrz to inne lampy,zderzaki ,lusterka itd ) albo chociaż po pierwszym lifcie od 2000r (mają zupełnie inne wnęrze - pacz boczki ) i trochę innych ogólnych usprawnień chociaż ML w163 to bardzo udane auto .Nie miał żadnych specjalnie akcji serwisowych , jest dosyć prymitywny na ramie zdecydowanie pod rynek USA , co odbija się trochę na jakości wykończenia - lepiej niż Jeep ale jak na Merca to mogłoby być lepiej Smile .Czy się psuje ? Jak wszystko kupisz ,,ulepa " to masz skarbonkę , ale może się zdarzyć że fajna sztuka z pierwszej serii 98-00 i wtedy pozostanie Ci tylko ekslploatacja .Dobra rada szukaj zdecydowanie auta bez LPG czy to będzie V6 czy V8 bez znaczenia palą ponad 20l/100.Chodzi o to że taki smok jeśli się trafi gdzieś bez LPG to jest szansa że nie będzie mocno wyeksploatowany , lepiej jest założyć do auta nowe LPG niż naprawiać wszystko inne .Unikaj takich pseudo po lifcie - większość aut nawet przed 2001 ma zamontowane lampy od polifta . Problem w tym że reflektor przedliftowy ma w sobie także światła przeciwmgielne a polift ma je już w zdeżaku , więc taki pseudo polift bez zmienionego zderzaka to raz że obciach a dwa że nie masz pełnego oświetlenia czyli problem na drodze i na przeglądzie. Dobre reflektory przedliftowe świecą chyba lepiej niż polift - serio .Fakt poliftowe wyglądają nowocześniej a już z Xenonem (fabrycznym ) to jest git (ale drogie przetwornice i palniki Sad .Starsze modele cierpią na korozję (nie że wszystkie muszą ). Trzeba go naprawdę porządnie sprawdzić wbrew zasadzie że nie pieniądze nie samochód , owszem 15-20tys kwota nie powala ale jak się trafi skarbonka to się zrobi z tego x2 albo więcej . Obowiązkowe podpięcie po diagnostykę SD , nawet jak się nic na desce nie świeci (bo jak już się coś świeci to odpuść ) to ci sprawdzi wszystkie uklady samochodu nawet radio .Potem ścieżka zdrowia nie powinien mieć specjalnie wycieków (jakieś zapocenia może ) ,zawieszenie , sworznie i te inne gumy . To ciężkie i dobrze wyciszone auto nie usłyszysz że coś jest mocno wybite .Powininien mieć 3 spore plastikowe osłony które trzeba zdjąć żeby coś tam zobaczyć , często nie mają pytanie czemu czy była przygoda i się nie nadawały , czy dlatego że komuś się nie chciało zamontować po zmianie oleju .Po coś one tam są, sam kupiłem auto w dobrym stanie a osłony ani jednej ,żeby to skompletować to używki na allegro plus spinki i 600-700zł idzie .Możliwe że uda ci się znależć fajnego starszego W163 - powodzenia.
Powrót do góry
ciasy

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: ML350 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 23:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 za ok 15000 auto czy skarbonka?


powiem tak : czy masz kasę na utrzymanie ML-a
Ja mam ML350 2004 3,7 b
koszt świec 60zł X12
przewody zapłonowe 1500 zł
padnie cewka - kosmos
jedynie klocki tam są tanie w miare dobre 300 zł przód i szybko lecą
tarcze 450 szt dobre

ale przyjemność z jazdy nie zapomniana

model przed liftem nie polecam - zawieszanie podobno leci

i to jest skarbonka
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Nie 26 Lut 2017, 02:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 za ok 15000 auto czy skarbonka?


Ja też mam 350 tkę i aż tak strasznie to nie wygląda .
Kupiłem bez LPG , sam gazowałem śmiga na gazie pięknie od roku - bezawaryjnie .

Świece zmieniłem przy montażu LPG - NGK x 12szt ok 250zł

Przewody mam pewnie fabryczne , wiem że OEM drogie ,ale wiem że jeżdzi znajomy z zamiennikiem krajowym za 300zł od Janmor i działa ponad rok .

Cewki temat znany tak dla v6 jak i v8 na szczęście są też używane za grosze , temat mnie jeszcze nie dotknął , i jest ich ,,tylko " 6 .

klocki ATE tył jakieś 150zł , przód 250zł też ATE ,
swoznie wachaczy przód 100zł/szt (taki najlepszy zamiennik nazwy nie pamiętam ale warsztaty ,,Mercedesowe " zalecają .
Szczęki ręcznego ok 150-200zł (w moim przypadku plus 250zł za lawetę bo raczyły się rozpaść w czasie jazdy skutecznie unieruchomiając mi auto Sad
Ogólnie to bardzo ciężkie auto ,nawet szybkie (zależy od stylu jazdy ) + automat = zjada hamulce szybko.

Skrzynia biegów - olej + filtr + uszczelka wszystko OEM - 450zł z wymianą .
Oleje w reduktorze i mostach 200-300zł
filtr powietrza ok 30-50zł
filtr pyłkowy kabinowy ok 100zł

Olej silnikowy ja Motula 6100 leje no trzeba dwie 5tki kupić Smile plus fitr jakiś lepszy.

opony zimowe nowe Hankook - 2100zł
opony letnie nowe Nexen - 1500zł
komplet felg alu OEM mercedes do tego modelu ok 500-600zł by allegro.

zestaw płyt osłon podwozia 3szt - ok 600-700zł (używki upolowane na allegro ,jedna nawet nowa )

To taki zestaw startowy /eksploatacyjny jaki miałem przez pierwszy rok ,widzę że trzeba się zająć uszczelnieniem pokryw zaworów bo się leje a tam te drogie cewki i kable w okolicy Sad więc trzeba o nie zadbać .Ceny mogą się nieco różnić zależy kto i gdzie kupuje ale tak to mniej więcej wygląda , myślę minimum posiadanie W163 .Do tego jeszcze w moim przypadku koszt montażu LPG ale to indywidualna sprawa co , gdzie i za ile .

Auto fajne analizowałem przed zakupem koszty utrzymania wielkiej trójki czyli Vag( Tuareg /Cayenne) , BMW X5 i właśnie ML w163 . Mercedes swoją popularnosćią modelu , ceną i dostępnością części używanych i nowych , relatywną prostotą i niezawodnością modelu bije pozostałe 2 propozycje na głowę .Przyjmijmy że mowa tu o autach za ok 22-30tys . Starszy W163 jeśli by się udało kupić model nawet średnio sprawny nie taką 100% skarbonkę to już chyba konkurencji niema no może jakiś równie umęczony (przeważnie dużo bardziej bo jeżdzony w terenie ) Jeep Grand Cherooke ale to nie ten segment rynku a jedynie podobne gabarytem i parametrami auta.
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Czw 02 Mar 2017, 20:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML 320 za ok 15000 auto czy skarbonka?


to jest auto które warto pojechać zobaczyć przy takim budżecie :

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-ml-3-2i-4x4-alu-r17-skora-klima-automat-serwis-2001r-ID6yLko1.html#xtor=SEC-8
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 02 Mar 2017, 20:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System