Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) SPRINTER swap silnika z 2.2 CDI na 2.9TD



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
feeeel

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W123 3.0TD,
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Mar 2017, 14:45
Temat postu:

SPRINTER swap silnika z 2.2 CDI na 2.9TD


Witam, przymierzam się do podmianki silnika w sprinterze 2.2 CDI. Silnik ten, chyba najgorszy w historii MB, umarł już kilka razy, w związku z tym postanowiłem włożyć tam silnik 2.9 TD. Na razie nie mam dawcy ani samego silnika 2.9TD i kombinuję jak to ugryźć. Okazyjne ogłoszenia znikają szybciej niż się ukazują, dużo łatwiej kupić kompletny silnik, niż upolować w okolicy Warszawy całe auto i się z nim bujać po wypruciu . Mam ze dwie pompy wtryskowe od silnika 2.9 bez turbo i taki pomysł:
Zastanawiam się czy możliwa była by zamiana elektronicznie sterowanej pompy wtryskowej w silniku 2.9TD na taką mechanicznie sterowaną. Rozwiązało by to dużo problemów z przekładaniem wiązki, immobilizera, komputera, duużo prościej.
Pomijając inne zagadnienia tego pomysłu pragnę się dowiedzieć czy ktoś z Was próbował takiej sztuki, taką pompę można przecież jakoś ustawić i wyregulować pod pracę z turbiną bez przepływomierza, mogę zaadoptować system dźwigni i przepustnic od starszych merców( a co z podciśnieniami od turbo?). Strata paru koni mechanicznych i zwiększone spalanie mnie nie przeraża silnik ma mieć moment obrotowy i być bezawaryjny w użytkowaniu.
Może ktoś coś takiego uskuteczniał w przeróbkach CDI, starych mercedesów, lub w terenówkach, gdzie komputery są niemile widziane?
Temat podmianki silnika 2.2 CDI na 2.9TD nie istnieje w sieci, nic nie znalazłem, ale nie wierzę, że nikt czegoś takiego nie próbował. Znalazłem tylko lakoniczną informację, że skrzynia od 2.7 cdi podejdzie do silnika 2.9TD, ale nie sprawdzałem, wydaje mi się(obym się mylił) że tak prosto to nie będzie, najprościej to chyba będzie zamontować skrzynie od 2.9TD z dziórą w podłodze na lewarek, założyć mechaniczne sterowanie pompy, prędkościomierz da się podobno podmienić na impulsowy(muszę sprawdzić), wał to nie problem, ew. modyfikacja mocowań, podciśnień, grzania świec.

Proszę o wskazówki, prace ruszają na wiosnę.

Z góry dziękuję!!!
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 21 Mar 2017, 21:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) SPRINTER swap silnika z 2.2 CDI na 2.9TD


Wszystko da się zrobić, trzeba mieć tylko odpowiednich ludzi. Nie jest to operacja prosta. Robiłem taką lawetę z takim silnikiem, wszystko działa trzeba tylko pobawić się z licznikiem, albo wsadzić od razu jakiś stary, żeby pokazywał obroty itp. Do malucha da się wsadzić silnik z hayabusy to co za problem wsadzić do sprintka silnik z mercedesa ?????
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System