Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Bardzo ciężko lub wogóle nie odpala na ciepłym silniku.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
labaj

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chocianów
Posiadane auto: mercedes a klasa w168 1,7 cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 01 Kwi 2017, 14:17
Temat postu:

Bardzo ciężko lub wogóle nie odpala na ciepłym silniku.


Witam wszystkich.
Bardzo proszę o pomoc, mianowicie w swoim mercedesie 1,7 cdi mam problem z odpalaniem na rozgrzanym silniku.
Gdy jest zimny to zapala normalnie, może nie od razu ale po kręceniu 3 sekundy odpala, po przejechaniu kilkunastu kilometrów i zgaszeniu silnika, bardzo ciężko odpala lub w ogóle.
Byłem u mechanika, nie wiem po co, wymienił mi czujnik wału korbowego, podejrzewam że w ogóle nie wymienił, bo nie dało to nic, lecz powiedział że po podłączeniu do kompa na rozgrzanym silniku pokazywało że na listwie jest małe ciśnienie. Podobno ma być ponad 200 a ma trochę ponad 100.
Jego sugestia to pompa wtryskowa.
Na jednym z forum czytałem też że może to być regulator ciśnienia.
Może ktoś napisze jak sprawdzić te elementy i czy da się to samemu wymienić?
Chciałem również napisać że sporo czytałem i jeżeli chodzi o inne możliwości to gdyby to były wtryski to by chyba kopcił lub na zimnym także nie chciał odpalić.
A może macie inne pomysły lub doświadczenia z takimi przypadkami.
Jeszcze raz proszę o pomoc i z góry dziękuję
Powrót do góry
pedrovegas

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): leżajsk
Posiadane auto: MERCEDES A 168 170 CDI
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 05 Maj 2017, 01:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Bardzo ciężko lub wogóle nie odpala na ciepłym silniku.


Miałem tyko samo to czujnik na Listwke wtryskowej jest ich 2 wymien całą listwe z czujnikami na olxza 120 zl ktorych czujnik zawodzi najlepiej calosc wymienić sam mozesz to zrobic godzinka czasu zdejmij kolektor dolotowy i popusc wężyki metalowe do wtryskow po wymianie bedzie chodzi jak nowo narodzony
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pią 05 Maj 2017, 14:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Bardzo ciężko lub wogóle nie odpala na ciepłym silniku.


A jak zdjąć kolektor dolotowy? Kiedyś z tym walczyłem, odkręciłem wiele śrub, jednak kolektor ani drgnął. Miałem wrażenie, że był sklejony z obudową filtra. Czy to prawda, że jest sklejany? Czy po prostu ominąłem jakąś śrubę?
Powrót do góry
mick15

Dyskutant



Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: W168 A170L 2003r
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 05 Maj 2017, 16:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Bardzo ciężko lub wogóle nie odpala na ciepłym silniku.


Tak obudowa filtra i kolektor dolotowy wyciąga się jako jeden element. Trzeba odpiąć wężyk czujnika ciśnienia doładowania, odkręcić odmę, filtr paliwa i pojawiają się śruby kolektora które wkręcone są do głowicy chyba 7 sztuk, kolejne dwie śruby przy korku wlewu oleju, następnie trzeba odkręcić zwór egr, odpiąć rurę przepływomierza (trzeba przekręcić dźwignię), jest jeszcze jedna mała śrubka z tyłu z prawej strony (patrząc od przodu) ona trzyma taką blaszkę (nie pamiętam do czego) ale odkręcenie jej ułatwia wyjęcie kolektora. To chyba wszystko ale nie jestem pewien Wink
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
hubal

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes A 1998 1,7CDI Mercedes W210 2,2 CDI, Peugeot 206CC 2,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Lis 2017, 17:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Bardzo ciężko lub wogóle nie odpala na ciepłym silniku.


i jak kolego poradziłeś sobie z problemem?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 10 Lis 2017, 17:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
labaj

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chocianów
Posiadane auto: mercedes a klasa w168 1,7 cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 18 Lut 2018, 19:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Bardzo ciężko lub wogóle nie odpala na ciepłym silniku.


Witam
Przepraszam że nie pisałem nic na temat prób naprawienia w/w usterki lecz nie było czasu, ale jak już miałem czas to powymieniałem wszystkie filtry czyli chyba mało istotny w tym przypadku filtr kabinowy, filtr powietrza oraz filtr paliwa.
Ku mojemu miłemu zaskoczeniu samochód zaczął odpalać na dotyk czy zimny czy ciepły. Po 2 miesiącach znowu coś zaczęło się psuć, i ciężko odpala na zimnym ale chyba wiem dlaczego ponieważ mam świece do wymiany, po uruchomieniu zapala się "sprężynka". Podejrzewam także że problem powrócił ponieważ przez omyłkowe wskazania wskaznika poziomu paliwa żona wyjechała i chyba zasyfiła znowu filtr paliw. Mam nadzieję że to to, bo jak nie to spróbuję to co kolega pedrovegas pisał o wymianie czujników.
Dam znać co się wydarzy jak wymienię.
Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.
Powrót do góry
MrKlakier

Czytelnik



Dołączył: 16 Cze 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo
Posiadane auto: Mercedes sprinter
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Cze 2018, 10:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Bardzo ciężko lub wogóle nie odpala na ciepłym silniku.


Mam podobny problem.
Na zimnym pali normalnie na cieplym musze wylaczac klime (ma wtedy lzej)
po dluzszym kreceniu rozkreca sie z zapala, ale nie zawsze.
Wszystkie filtry wymienione.
Podejrzewam ze może rozrusznik na wyonczeniu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesC 180

20 900

2006r.

246 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System