Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) mercedes silnik V6 M112 pokrywy głowicy - leje się olej !!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Czw 06 Kwi 2017, 19:53
Temat postu:

mercedes silnik V6 M112 pokrywy głowicy - leje się olej !!!


Witam
Nie wiem czy dobrze napisałem tytuł . Silnik m112 w tym konkretnym przypadku jest on w W163 (3,7) .No właśnie leje się .Mamy tam pokrywy głowic a na nich jakby drugie mini pokrywy (na pokrywach ) i tu właśnie mi się dosyć mocno poci . Zainteresowałem się tematem chciałem nabyć uszczelki ale okazuje się że w ASO takiej częsci nie ma i wychodzi na to że tam jest chyba silicon (co by wyjaśniało że cieknie a uszczelka główna niżej nie ) . Ponieważ V6 m112 to serce dosyć częste w różnych modelach więc pytam bo pewnie nie jednemu tam ciekło - czy są tam uszczelki czy mam to na dobry do tego silicon zrobić .A może nie tykać bo to jakaś większa afera i żeby np zdjąć te ,,małe dekle " i tak trzeba zdjąć całe główne pokrywy zaworów bo innaczei się nieda.

Dzięki za pomoc
Powrót do góry
takumi13

Debiutant



Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): SCI
Posiadane auto: ML500
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Maj 2017, 11:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) mercedes silnik V6 M112 pokrywy głowicy - leje się olej !!!


Witam

Przepraszam, że odgrzewam stare zapytania, ale nieregularnie zaglądam no forum, a ten temat przerabiałem i chętnie podzieliłbym się informacjami.
Mam co prawda silnik m113 czyli v8, ale jest bliźniacza konstrukcja z m112 v6.
Mi znikało 0,5-0,8 l oleju na 1000km (czyli jak w wv tsi/tfsi Very Happy)
Natomiast zauważyłem, że leje się głównie spod uszczelki pokrywy zaworów.
Wziąłem się więc za wymianę uszczelnień.
Kupiłem dobre niemieckie zamienniki (ok 100zł za komplet - 2szt) z perspektywy czasu kupiłbym jednak oryginały mercedesa - podobno są lepsze.
Zdjąłem dwie pokrywy zaworów, dokładnie wyczyściłem.
Dekielki "na dekielkach" to jest odma, mocowana na silikono-klej temperaturowy, kupiłem chyba z firmy dirka.
Całość trzeba dokładnie wyczyścić, odtłuścić i zamontować w odwrotnej kolejności do demontażu.
Na początku byłem zmartwiony, ponieważ po wymianie dalej coś się pociło, tak więc pomyślałem słabe uszczelki założyłem.
Ale chyba po upływie czasu wszystko lepiej się uszczelniło.
Zużycie oleju wyraźnie spadło, jak na silnik, który ma 285 tysięcy wygląda to nieźle.

W sumie to mógłbym zrobić jakiś tutorial w przyszłości.

Generalnie pocenie się i wycieki spod dekielków zaworów to jest z tego co wiem norma w silniku m113 i m112.
Dziwi mnie tylko, że poprzedni właściciel mówił, że przez 7 lat czyli przez cały okres użytkowania auta tyle oleju mu brało, a nie zainwestował 100zł w uszczelki.
To jest właśnie to, mechanicka amatorka, już nie jeden "kwiatek" znalazłem przy tym aucie, który świadczy o profesjonalizmie i uczciwości mechaników Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie

MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesC 270

62 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System