Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Mercedes Vito 368 - Limp Mode



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Colo1978mbo

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: Mercedes Vito 110cdi 2.2 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Kwi 2017, 07:34
Temat postu:

Mercedes Vito 368 - Limp Mode


Witam ,

Jestem nieszczęsnym posiadaczem Mercedesa Vito 638 110 CDI 2.2 rok produkcji 1999.

Problem - Tak jak w temacie , komputer przechodzi w limp mode , dzieje się to na wolnych obrotach . Mianowicie sytuacja wygląda tak :

Odpalam silnik , chwile pochodzi na wolnych obrotach i przechodzi w limp mode . Po ponownym uruchomieniu silnika , sytuacja się powtarza . ( tylko na wolnych obrotach ) .W momencie kiedy uruchomię silnik i zaczynam jechać , jedynka , dwójka itd wszystko jest okay . np. przejadę odległość 20km lub 50km nadal wszystko jest okay , natomiast gdy tylko zatrzymam się i silnik chodzi na wolnych obrotach automatycznie przechodzi w limp mode .

W dwóch serwisach podłączano pod komputer i nie wykazuje , żadnych błędów .

Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł , co może być przyczyna takiego zachowania ?
_________________
3 x dzieki
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 11 Kwi 2017, 09:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Mercedes Vito 368 - Limp Mode


Pomysłu na temat nie mam .Jedna informacja jeśli chodzi o te serwisy i podpięcia do komputerów bo aż mi się wierzyć nie chce .Teraz każdy lepszy czy gorszy warsztat ma jakiś tester diagnostyczny inna sprawa że nie zawsze potrafi go użyć albo zinterpretować to co urządzenie widzi/czyta . Wracając do tematu diagnozowania - podłącz auto do diagnostyki zwanej SD i urządzenie dedykowane dla mercedesa (wykonane przez mercedesa) sprawdza i widzi dużo więcej niż reszta ,,testerów " nawet radio czy reflektory (zależnie od modelu auta ) .SD będzie miał dobry warsztat ,,mercedesowy" lub każde ASO mercedes-benz .Warto zacząć od rzetelnej diagnozy nie brnij w wymienianie elementów na czuja i sprawdzanie co będzie , no chyba że masz drugie identyczne auto pod domem to wtedy jest to pomysł na diagnostykę poszczególnych elementów .
Powrót do góry
Colo1978mbo

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: Mercedes Vito 110cdi 2.2 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Kwi 2017, 09:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Mercedes Vito 368 - Limp Mode


Witaj Dawid,

Podjade jeszcze do mercedesa, zobacze co oni na to powiedza. ( przez swieta bede tez mial do dyspozycji mb star c4 , moze to cos powie ).
Co do wymiany na chybil trafil nie bardzo mi sie usmiecha to robic, ale raczej nie mam wyboru. Problem w tym , ze potrzeba mi zlapac jakis kierunek , przyczyne . No i tu powinna byc pomocna diagnistyka a ona nie wskazuje niestety nic.

Osobiscie nie posiadam jeszcze jednego vito, ale mam szczescie ,ze znajony ma ten sam model ( rok mlodszy ).

Przyczyn moze byc tysiace , ale moze ktos wczesniej mial ten sam problem i tu moze sie cos uda zdzialac .
_________________
3 x dzieki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System