Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne stuki z przodu z lewej strony - bezradność (W169).



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czeslawk1965

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kąty Wrocławskie
Posiadane auto: W169
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Kwi 2017, 16:22
Temat postu:

Dziwne stuki z przodu z lewej strony - bezradność (W169).


Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowym użytkownikiem, także w razie jakichś nieprawidłowości proszę o wyrozumiałość.

Posiadam A klasę W169 1.7 benzyna rok 2004. Jestem jego posiadaczem od roku, wcześniej jeździł w Niemczech.
Od samego początku mam dziwne stuki z przodu z lewej strony. Myślałem, że to łącznik stabilizatora -wymieniłem(bez zmian). Stuki występują tylko przy przejeździe przez hopki i dziwne jest to, że są nieregularne tzn. że nie stuka na każdej hopce ( raz stuknie, a na kilku następnych nic i znowu stuknie-głośność stuków uzależniona jest od temperatury - im cieplej tym stuka ciszej).
Jak już wcześniej opisałem wymieniłem łącznik stabilizatora a oprócz tego:
- dwa razy amortyzatory (dlatego,że mechanik zapewniał mnie, że z SAKSA są za twarde i to powoduje stuki. Mechanik wymienił na Kayabe i bez zmian Smile ).
- został wymieniony wahacz - pudło - nadal bez zmian.
- górne łożyska z poduszkami - pudło - bez zmian.
- sworznie - pudło - bez zmian.
- mechanik stwierdził, że to lewa półoś w skrzyni biegów - więc wymieniłem skrzynie - pudło- bez zmian.
Dodam, że mechanik odpinał stabilizator w celu wyeliminowania jego uszkodzenia.
Stuki nadal występują bez zmian. Tak jakby występował luz na amortyzatorze. Na pewno wszystko zostało złożone prawidłowo.

Auto było już u 3 mechaników jak i u blacharza ( nie było bite). Poniosłem już konkretne koszty i nie chcę tego odpuścić, ale nie mam już pomysłów. Liczę na waszą pomoc forumowicze.
Powrót do góry
jacek8l

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uników
Posiadane auto: Unimog 421 (67r.), Sprinter 4x4, A160 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Maj 2017, 09:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne stuki z przodu z lewej strony - bezradność (W169).


Na diagnostyke dobrą jedź i niech sprawdzą całe zawieszenie, co to za mechanicy że nie potrafią zlokalizować stuku, zwykli naciagacze. Z tych bardziej dziwnych przypadków mogą to być hałasujące zaciski hamulcowe albo nawet niedokręcone sanki silnika ale to taka dygresja bo hałasować może wiele rzeczy. Stuk jest głuchy czy metaliczny?
Powrót do góry
gadu-gadu
czeslawk1965

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kąty Wrocławskie
Posiadane auto: W169
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Maj 2017, 10:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne stuki z przodu z lewej strony - bezradność (W169).


Cześć.Myślałem że nikt już się nie odezwie.Na diagnostyce zawieszenia byłem kilka razy ale to chyba lipa szarpaki nic nie wykazały.Mechanik mówi że to jakiś luz na lewym amorku którego nie można skasować po prostu ręce opadają słyszę teksty ze to nie jest niebezpieczne i jeździć można a mnie to wkurza albo tekst w stylu daj głośniej radio i plac .Autko jest w super stanie zagazowalem go tylko ten styl.Daj znać jak coś wymyślisz.
Powrót do góry
czeslawk1965

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kąty Wrocławskie
Posiadane auto: W169
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Maj 2017, 13:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne stuki z przodu z lewej strony - bezradność (W169).


Przepraszam bo nie napisałem że ten stuk to raczej chrupniecie i wydaje mi się że nie metaliczne
Powrót do góry
tomom

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 281
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: A140 2001 po Lifcie manual
Piwa: 13/0
Wysłany: Wto 02 Maj 2017, 08:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne stuki z przodu z lewej strony - bezradność (W169).


Sprawdź sprężynę zawieszenia, górny zwój.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 02 Maj 2017, 08:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czeslawk1965

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kąty Wrocławskie
Posiadane auto: W169
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Maj 2017, 10:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne stuki z przodu z lewej strony - bezradność (W169).


Dzięki.Była sprawdzana ale nie zaszkodzi sprawdzić jeszcze raz też o tym myślałem wszystko wymienione oprócz sprężyn.pozdrawiam.
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pią 05 Maj 2017, 14:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne stuki z przodu z lewej strony - bezradność (W169).


Obstawiam gumę drążka stabilizatora.
Skręć koła do maksymalnego wychylenia i zacznij bujać samochodem. Potrzebna jest również druga osoba, ponieważ należy sprawdzić, czy na połączeniu gumy drążka stabilizatora a samego drążka nie ma żadnych luzów podczas bujania samochodu. Oczywiście drążek znajduje się na wysokości przednich kół. Sprawdź od razu dwie gumy, które znajdują się w ławie samochodu, po jednej na koło. W starszych autach dochodzi nawet do zmniejszenia średnicy drążka stabilizatora na skutek braku wymiany gum. A na przeglądzie przy drobnym luzie pomiędzy gumą a drążkiem nie usłyszysz żadnych stuków i diagnosta tego nie zauważy. Jednak podczas jazdy do 50km\h jest to słyszalne.
Ot taka przypadłość twardego zawieszenia Very Happy
Powrót do góry
czeslawk1965

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kąty Wrocławskie
Posiadane auto: W169
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Maj 2017, 20:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne stuki z przodu z lewej strony - bezradność (W169).


Dzięki .Od początku myślę o tych gumach.W a klasie w 169 są niestety niewymienne gumy coś czuję że czeka mnie wymiana całego stabilizatora.Dzisiaj do chrupania z lewej strony dołączyło trzeszczenie z prawej po prostu mam już nerwy na to auto.Dziękuję za każdą podpowiedź .Jak wymienię stabilizator dam znać czy pomogło czy znów poplynolem na kasie.Oprócz sprężyn i stabilizator cała zawiecha nowa.
Powrót do góry
czeslawk1965

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kąty Wrocławskie
Posiadane auto: W169
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Maj 2017, 17:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne stuki z przodu z lewej strony - bezradność (W169).


Witam.Ciekawa sprawa kupiłem smar w sprayu napompowalem w nowe łożyska górne macpersonow i chrupania z lewej strony bardzo ucichly .Czeski film Confused
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesC 180

20 900

2006r.

246 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System