Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne Drzwi Zamek



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gizmo1977

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 170cdi98
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 12:57
Temat postu:

Tylne Drzwi Zamek


Witam.

Mam problem otóż nie zamykają mi sie tylne drzwi tzn. nie ryglują sie, kiedy zamykam drzwi z pilota(kluczyk) to zamykaj sie tylko przednie , zapadki wpuszczają sie w drzwi i wszystko jest cacy. Za to tylne chociaż zapadki są zapadnięte (wpuszczone w drzwi) to są cały czas otwarte. Centralny zamek dział bo przednie sie ryglują światła migają. Tak samo sie dzieje kiedy zamykam drzwi od wewnątrz przyciskiem na konsoli ( ten na środku pod awaryjnymi). Dodam jeszcze że najpierw wysiadło zamykanie drzwi lewych tylnych a po jakimś czasie prawych tylnych.
Wczoraj rozebrałem boczek dla mnie wyglądało normalnie wszystko na swoim miejscu żaden kabel nie zwisał luźno, nic się nie odczepiło.

Ps.
Pomocy bo ktoś kiedyś w nocy zamieszka w moim aucie. Smile
_________________
170 CDi 98
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 13:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne Drzwi Zamek


hej miałem podobnie jak kupiłem auto tylko że u mnie ten bolec co się miał wysuwać w ogóle był zapadnięty i drzwi lewe tylne się nie zamykały jak rozebrałem okazało się że w zamku urwany był drucik który odpowiada na wysuwanie bolczyka z tapicerki i tym samym pomaga przy ryglowaniu drzwi bo wtedy mechanizm w zamku się jakoś ustawia powiem tak obejrz dokładnie zamek musisz go wyciągnąć jak próbowałem swój naprawić wszystko super kiedy już tylko miałem drut nałozyć na taki plastik w zamku taka mała blokada plastikowa urwała się i kilkudniowe kombinowanie poszło na marne:( w efekcie i tak musiałem kupić zamek szukaj na allegro ja za swój dałem chyba ze 150zł w serwisie coś ok 300zł wołali. Na początek wyciągnij zamek i pobaw się nim bo zależy co masz tam uszkodzone a ten bolec z tapicerki to ci normalnie działa? Jeszcze może być tak że węzyk ma gdzieś dziurkę i dlatego powietrze nie dochodzi do zamka i drzwi nie zamyka musisz jeszcze taki zółty wężyk sprawdzić czy a najlepiej ten zaczep do którego jest przymocowany wężyk i spróbuj wtedy zamknąć drzwi jak będzie dmuchać powietrze z wężyka to powinno być ok. Sorry że tak mało szczegółowo pisze ale ja tak dokładnie już nie pamiętam a zamka nie mam pod ręką żeby ci fotki zrobić i pokazaćSad
Powrót do góry
atsii

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Mercedes B klasa W-245 B200 benzyna
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 24 Lis 2008, 23:55
Temat postu:

Tylne DRZWI ZAMEK


Witam miałem podobny problem.Można to naprawić dorażnie.
Najpierw złap za rygielek i pociągnij go do góry jeżeli będzie widać drucik to znaczy że jest pęknięty tuż przy zamku,nie wyciągaj go całkowicie bo ciężko go będzie potem włożyć .
Otwórz drzwi od czoła widać zamek przykręcony dwoma śrubami typu torx, odkręć je.Weż dwa większe wkrętaki zacznij go śmiało podważać do góry,spoko nic się nie urwie.Kiedy zobaczysz "bebechy" zamka, od dołu włóż wkrętak aby zablokować go w tej pozycji poświeć sobie latarką a zobaczysz dwu centymetrowy kawałek drucika to on wszystko blokuje.
Weż cienki wkrętak i wypnij go ruchem w bok. Nie zrażaj się. Z pierwszymi drzwiami walczyłem dwie godziny z bluzgami na ustach, drugie poszły w 10 minut.Kiedy drucik spadnie drzwi będą się zamykały.Musi spaść przesuwanie go nic nie da .
Miłej zabawy.
Powrót do góry
skype status
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 00:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne Drzwi Zamek


jak nie da się wyciągnąć druta przez bolec który wychodzi z tapicerki ta końcówka jest tak dziwnie jakoś zrobiona
Powrót do góry
atsii

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Mercedes B klasa W-245 B200 benzyna
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 22:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne Drzwi Zamek


To jest pytanie czy stwierdzenie?
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 22:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gizmo1977

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 170cdi98
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Lis 2008, 20:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne Drzwi Zamek


Drodzy koledzy, mam zaszczyt was poinformować że zrobiłem drzwi zamykają sie, już mogę spać spokojnie. Jeśli ktoś miał by podobny problem to mogę pomóc.
Pozdrawiam
_________________
170 CDi 98
Powrót do góry
center

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Lis 2008, 20:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne Drzwi Zamek


ja mam problem ale z tylną klapą bagaznika raz mi siezamyka a raz nie:/ albo czasami nie chce mi się otworzyć:/ i musze stukać wciskać przycisk ten okrągły tak nerwowo kilka razy i się otwiera co to jest za przyczyna ktoś wie ? i z tyłu w drzwiach drzwi sie zamykaja i otwieraja bez problemu ale bolec sie nie wysuwa siedzi cały czas w sumie nie przeszkadza ale tak jakoś jest:/ pozdrawiam
Powrót do góry
atsii

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Mercedes B klasa W-245 B200 benzyna
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 30 Lis 2008, 23:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne Drzwi Zamek


Wjtam.

Mususz zdjąć tapicerke z tylnej klapy,zobacztsz zamek przykręcony na trzy śruby odkręć je.Weż w ręke zamek, będzie się trzymał na żułtej rureczce ,popsikaj wszystko WD-40 powycieraj dobrze szmatką z resztek starego smaru a potem natryśnij jakiś smar sylikonowy albo biały smar w spreju.Po zamontowaniu nie powinien się już zacinać.

Powodzenia.
Powrót do góry
skype status
gizmo1977

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 170cdi98
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Gru 2008, 18:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne Drzwi Zamek


Do kolegi Centera
Masz to samo co ja u mnie bolec też sie nie wysuwa. I nie bedzie się wysuwał
bo drucik od bolca jest złamany. Jak zamykasz drzwi to zamek za pomocą drucika chowa bolec , jak otwierasz to na odwrót. Teraz bolec bedzie cały czas w pozycji zapadnietej mi to nie przeszkadza. Byle sie drzwi zamykały.
_________________
170 CDi 98
Powrót do góry
center

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Gru 2008, 22:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne Drzwi Zamek


no to dzieki:-D bolec walic bolec hehe niech zostanei jak jest:-D ale z tylnymi drzwiami nei ma mowy rozbieram w weekend:-d pozdrawiam
Powrót do góry
venoom

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: W168 A170
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Maj 2015, 17:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne Drzwi Zamek


Witam,
Mam problem z zamkiem w tylnych prawych drzwiach w A170 W168. Przeczytałem sporo tematów na forum, ale konkretnie nie znalazłem dla mnie rozwiązania. Problem pojawił się od zepsucia bolca od drzwi - zatrzymał się w połowie i przestał się poruszać, więc go wcisnąłem i tak już pozostał. Rozkręciłem drzwi i wszystkie linki są naprężone - nic nie jest urwane, nie ma żadnych luzów. Drzwi natomiast czasem się zamykają, czasem nie - nie zauważyłem żadnej prawidłowości. Pod domem mogę sprawdzić je z 10 razy i się zamkną, pojadę na miasto i już się nie zamykają. Na "ucho" słychać zawsze, że zamek chodzi. Problem jest tylko przy zamykaniu drzwi, otwierają się zawsze za 1 razem.

Kierowałem się poradami z tego tematu jak i z:
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=34527

Najbardziej zależy mi na zamykaniu drzwi oczywiście to czy bolec się wysuwa, czy nie, nie ma dla mnie żadnego znaczenia. W powyższych tematach radzą odpiąć linkę od tego bolca, ale u mnie ta linka jest przymocowana normalnie (a miałaby niby być urwana). No i drzwi się czasem zamykają - nie wiem czy kombinować i próbować odpiąć tę linkę. Jakieś sugestie?

W rozbieraniu auta zatrzymałem się na zdjęciu tapicerki od drzwi - zamka na razie nie wykręcałem i nic przy nim nie kombinowałem.
Powrót do góry
mars64

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: w168
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Gru 2015, 10:52
Temat postu:

Re: Tylne DRZWI ZAMEK


atsii napisał:
Witam miałem podobny problem.Można to naprawić dorażnie.
Najpierw złap za rygielek i pociągnij go do góry jeżeli będzie widać drucik to znaczy że jest pęknięty tuż przy zamku,nie wyciągaj go całkowicie bo ciężko go będzie potem włożyć .
Otwórz drzwi od czoła widać zamek przykręcony dwoma śrubami typu torx, odkręć je.Weż dwa większe wkrętaki zacznij go śmiało podważać do góry,spoko nic się nie urwie.Kiedy zobaczysz "bebechy" zamka, od dołu włóż wkrętak aby zablokować go w tej pozycji poświeć sobie latarką a zobaczysz dwu centymetrowy kawałek drucika to on wszystko blokuje.
Weż cienki wkrętak i wypnij go ruchem w bok. Nie zrażaj się. Z pierwszymi drzwiami walczyłem dwie godziny z bluzgami na ustach, drugie poszły w 10 minut.Kiedy drucik spadnie drzwi będą się zamykały.Musi spaść przesuwanie go nic nie da .
Miłej zabawy.


Uwaga na ten post...zniszczycie zamek, cięgienka nie wypchniecie...
- należy zdemontować zały zamek
- pękniętą linkę połączyć złączem do przewodów elektrycznych (10mm).
_________________
mars64
Powrót do góry
aniaa

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: A 160, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 23:13
Temat postu:

POMOCY!


gizmo1977 napisał:
Drodzy koledzy, mam zaszczyt was poinformować że zrobiłem drzwi zamykają sie, już mogę spać spokojnie. Jeśli ktoś miał by podobny problem to mogę pomóc.
Pozdrawiam


WITAM, CZY MOGLABYM OTRZYMAC INSTRUKCJE KROK PO KROKU JAK WYJAC ZEPSUTY ZAMEK I ZALOZYC NOWY ? BARDZO POTRZEBUJE POMOCY.... SadSadSadSad
Linka od zamykania drzwi urwala sie przy samym zamku, wiec pomyslalam, ze wyciagne zamek i tutaj niestety zaczely sie robic schody, ani nie moge wyjac tego zepsutego zamka, ani nie moge go wlozyc z powrotem, cos sie zadzialo... juz wiem, ze musze kupic nowy zamek, ale pytanie za 100 punktow jak wyciagnac ten stary skoro trzyma go klamka i jak zalozyc nowy, potrzebuje jakis schemat.
Wiem, ze temat jest dosc stary, ale moze ktos mnie poratuje!!!
Prosze!
Powrót do góry
skorpion28

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2021
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: w168
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Mar 2023, 06:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tylne Drzwi Zamek


gizmo1977 napisał:
Drodzy koledzy, mam zaszczyt was poinformować że zrobiłem drzwi zamykają sie, już mogę spać spokojnie. Jeśli ktoś miał by podobny problem to mogę pomóc.
Pozdrawiam


No mam właśnie w prawych tylnych dzwiach bolec z tapicerki nie wyskakuje cały czas wciśnięty a drzwi i tak otwarte
A klasa w168 rok 2002/
jak to naprawić?
_________________
Grzegorz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie


MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System