Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Światła do jazdy dziennej DRL [W169]



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
larencase

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: W168/W169/Skoda Octavia II FL
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Maj 2017, 20:18
Temat postu:

Światła do jazdy dziennej DRL [W169]


Witam,
od kilku dni poszukuję świateł do jazdy dziennej, z racji na brak miejsca w zderzaku obok halogenów nie potrafię nic specjalnego dobrać, a nie chce bezmyślnie zniszczyć zderzak i wygląd samochodu pierwszymi lepszymi ledami.
Czy ten model posiada możliwość zaprogramowania aby światła były w halogenach przeciwmgielnych?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 03 Maj 2017, 21:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Światła do jazdy dziennej DRL [W169]


Nie zmierzaj w tym kierunku - kłopoty gwarantowane. Światła przeciwmgielne nie mają homologacji jako światła do jazdy dziennej - w tym modelu ani w zasadzie w żadnym innym. Prawdę mówiąc nie wiem dlaczego - bo wiązka świateł przeciwmgielnych jest prawie idealna jako światło dzienne.
Małe, żółte i zdolne ludziki produkują lampki przeciwmgielne "dwufunkcyjne" - czyli część lampy zajmuje światło przeciwmgielne a pozostałą część światło dzienne. Szczerze jednak powątpiewam w skuteczność tego wynalazku. Zastanów się, ile razy w ciągu ostatniego roku (dwóch lat?) korzystałeś z przednich świateł przeciwmgielnych. I w związku z tym zastanów się nad wymianą przednich halogenów na światła dzienne. Takie lampki są w sklepach internetowych, bardzo często mają homologację i bardzo dobrze się sprawują.
Nie chciałbym w żaden sposób wpływać na twoją decyzję (i brać za nią odpowiedzialność) ale masz tu przykładowe przykłady:
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-mercedes-w168-w169-w245-i6804494092.html
http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dziennej-w168-w169-w245-s202-c208-i6788148995.html
Powrót do góry
larencase

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: W168/W169/Skoda Octavia II FL
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Maj 2017, 22:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Światła do jazdy dziennej DRL [W169]


Gerri napisał:
Nie zmierzaj w tym kierunku - kłopoty gwarantowane. Światła przeciwmgielne nie mają homologacji jako światła do jazdy dziennej - w tym modelu ani w zasadzie w żadnym innym. Prawdę mówiąc nie wiem dlaczego - bo wiązka świateł przeciwmgielnych jest prawie idealna jako światło dzienne.
Małe, żółte i zdolne ludziki produkują lampki przeciwmgielne "dwufunkcyjne" - czyli część lampy zajmuje światło przeciwmgielne a pozostałą część światło dzienne. Szczerze jednak powątpiewam w skuteczność tego wynalazku. Zastanów się, ile razy w ciągu ostatniego roku (dwóch lat?) korzystałeś z przednich świateł przeciwmgielnych. I w związku z tym zastanów się nad wymianą przednich halogenów na światła dzienne. Takie lampki są w sklepach internetowych, bardzo często mają homologację i bardzo dobrze się sprawują.
Nie chciałbym w żaden sposób wpływać na twoją decyzję (i brać za nią odpowiedzialność) ale masz tu przykładowe przykłady:
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-mercedes-w168-w169-w245-i6804494092.html
http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dziennej-w168-w169-w245-s202-c208-i6788148995.html


Miałem tego typu rozwiązanie w W168 z tym że tam były wolne otwory w zderzaku które służyły m.in do kierowania powietrza na tarcze hamulcowe, ja otwory wykorzystałem na DRL.
W W169 boje się że zniszczę wygląd samochodu, druga sprawa to te dolne halogeny obsługują funkcję świateł powitalnych i odprowadzania do domu, obawiam się że poprzez modyfikacje zatracę te opcje.

W BMW fabrycznie można uruchomić światła dzienne, wykorzystuje się reflektory świateł drogowych które świeca na 30% mocy, reflektor nie ma homologacji DRL a jakoś producent to dopuszcza.
Kwestie kontroli drogowych z policją delikatnie brałem pod uwagę ale jeszcze nie szłyszałem aby drogówka klękała przed zderzakami i odczytywała homologacje z szkieł lamp.
Interesuje mnie tylko czy Mercedes zastosował podobne możliwości jak BMW odnośnie uruchomienia ukrytej funkcji...
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 03 Maj 2017, 22:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Światła do jazdy dziennej DRL [W169]


larencase napisał:
dolne halogeny obsługują funkcję świateł powitalnych i odprowadzania do domu, obawiam się że poprzez modyfikacje zatracę te opcje.

Nie mylisz się. Światła do jazdy dziennej będą połączone w inny sposób i nie będą obsługiwać tej funkcji.
larencase napisał:
W BMW fabrycznie można uruchomić światła dzienne, wykorzystuje się reflektory świateł drogowych które świeca na 30% mocy, reflektor nie ma homologacji DRL a jakoś producent to dopuszcza.

Producent to sobie może... W Starej Fieście też takie coś miałem. Ważne jest świadectwo homologacji.
larencase napisał:
Kwestie kontroli drogowych z policją delikatnie brałem pod uwagę ale jeszcze nie szłyszałem aby drogówka klękała przed zderzakami i odczytywała homologacje z szkieł lamp.

Kontrola drogowa to mały problem. Gorzej jak coś się stanie (tfu!) i ubezpieczalnia zacznie sprawdzać zgodność pojazdu z homologacją - czyli mówiąc wprost czy odpowiada warunkom technicznym dopuszczenia do ruchu. A oni są cwani, i zazwyczaj zaczynają własnie od oświetlenia. Będziesz niewinny, a się okaże, że jednak jesteś winny...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System