Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) Znikanie oleju silnikowego i zanieczyszczony płyn chłodnicz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawelruc

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: W208 CLK 200 Kompressor 97r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 14:57
Temat postu:

Znikanie oleju silnikowego i zanieczyszczony płyn chłodnicz


Cześć wszystkim!
W styczniu 2016r kupiłem swoją pierwszą gwiazdę, CLK 200 Kompressor z 97r. przebiegu na zegarach miała około 190 000 ale jak wiadomo, pewnie niewiele ma to wspólnego z prawdą. W sierpniu 2016r pojawił się pierwszy duży problem. Do płynu chłodniczego dostawał się olej silnikowy i zamiast czystego płynu miałem maź w kolorze kawy z mlekiem. Zorientowałem się niestety dopiero jak zbyt wysokie ciśnienie w układzie chłodzenia zaczęło mi tą mieszankę wypluwać pod maskę. CLK poszło wtedy na lawetę, do warsztatu i remont za ponad 3000zł z wyciągnięciem silnika, regeneracją głowicy i wymianą uszczelek. Dół silnika nie był wtedy ruszany. Wszystko było ok aż do marca tego roku, gdy na trasie zobaczyłem w lusterku pojedynczą chmurę białego dymu. Od tego czasu muszę dolewać dosłownie kilka litrów oleju silnikowego na 1000km, a z rury wydechowej raz na jakiś czas poleci obłok gęstego białego dymu. Wstępna diagnoza była taka, że dół silnika mam do remontu. Dzisiaj jednak zauważyłem, że płyn chłodniczy znowu wygląda jak kawa z mlekiem. Od czasu wymiany uszczelki pod głowicą przejechałem maks 4000km! Czy faktycznie mam i dół i górę silnika do naprawy, czyli w sumie generalny remont za ponad 7000zł? Czy możliwa jest jakaś inna przyczyna? Poniżej skrócona lista aktualnych objawów:
- znika duża ilość oleju silnikowego (kilka litrów na 1000km)
- z wydechu raz lecą kompletnie zdrowe czyste spaliny, a raz leci gęsty biały dym. Przez ponad miesiąc nie udało mi się znaleźć żadnej regularności w tym, ani konkretnych warunków w których dym by leciał
- płyn chłodniczy jest ewidentnie zanieczyszczony olejem silnikowym
- olej silnikowy NIE JEST zanieczyszczony płynem chłodniczym
- moc samochodu nie jest stała

Od razu zaznaczę, że silnik przeze mnie nie był ani razu przegrzany, nie gazowałem go na maksa od świateł (no może z dwa razy), ogólnie poruszałem się nim prawie tylko po mieście i to kulturalnie.

Jeżeli ma ktoś jakiekolwiek sugestię to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 23 Maj 2017, 22:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Znikanie oleju silnikowego i zanieczyszczony płyn chłodnicz


No dramat (finansowy rzecz jasna ) .Nie opłacalny był już chyba pierwszy raz czyli akcja z głowicą , nie brnij w to dalej szkoda kasy .To stare auta ale jednak produkowane masowo i jednak MB , bez problemu znajdziesz nowe serce (za cenę remontu to angola całego pewnie ) Teraz możesz mieć powtórkę z głowicą /uszczelką albo może jakieś uszkodzenie gdzieś w bloku . To drugie okaże się jak już wywalisz kasę na głowicę i się okaże że jednak blok . Nie masz oleju w płynie tym razem bo nieszczelność czy połączenie się nie jest w układach olej+,,woda " tylko gazy + woda . Pewnie węże wodne masz nabite jak kamień i auto się zapowietrza czy przegrzewa . Ja bym nie brnął w ten motor , możesz sobie zrobić jeszcze taką próbę chemiczną (dobry mechanik wie co i jak ) żeby taką teorię potwierdzić .
Powrót do góry
pawelruc

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: W208 CLK 200 Kompressor 97r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Maj 2017, 23:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Znikanie oleju silnikowego i zanieczyszczony płyn chłodnicz


Dzięki za odpowiedź. W poniedziałek jestem umówiony do magika od starszych Mercedesów to zobaczymy co on mi powie. Ale powoli tracę nadzieję Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System