Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciek2703

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lut 2007, 08:26
Temat postu:

jak skasować inspekcje?


Witam, od niedawna jestem użytkownikiem Mercedesa A140 i ostatnio wyskoczyła mi inspekcja. Czy można ja wykasować w jakiś inny sposób niż wizyta w serwisie??
Powrót do góry
center

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Lut 2007, 23:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


ja byłem w zwykłym serwisie i za 10zł mi wykasowali inspekcje i jest super:D hehe pozdrawiam
Powrót do góry
Gregory

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Mar 2007, 23:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


center napisał:
ja byłem w zwykłym serwisie i za 10zł mi wykasowali inspekcje i jest super:D hehe pozdrawiam


Cześć! Widzę, że też jesteś z Lublina i... powiadasz, że za 10 zł skasowali Ci inspekcję ??? Shocked A jaki to był serwis ?
Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
center

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Mar 2007, 23:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


a sork idawno tu nei wchodziłem to był zakład na ulicy towarowej na kalinie niedaleko Kity super zakłądzik naprawde polecam:D pozdro do takich spraw
Powrót do góry
OLIVA

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Mar 2007, 20:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Po co płacić za cos co mozemy zrobic samemu w ok.20 sekund.

Włączamy zapłon na II i szybko dwa razy wciskamy 0 (kasowanie licznika dziennego) ,wyłączamy zapłon ,wciskamy 0 (i trzymamy) i włączamy zapłon na II po ok 10 sek. stan inspekcji zostanie wykasowany.
Pozdrawiam.
_________________
MB C200T CDI '98
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Pią 16 Mar 2007, 20:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gregory

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2007, 09:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


OLIVA napisał:
Po co płacić za cos co mozemy zrobic samemu w ok.20 sekund.

Włączamy zapłon na II i szybko dwa razy wciskamy 0 (kasowanie licznika dziennego) ,wyłączamy zapłon ,wciskamy 0 (i trzymamy) i włączamy zapłon na II po ok 10 sek. stan inspekcji zostanie wykasowany.
Pozdrawiam.


Wszystko prawda, pod warunkiem, że świeci się tylko jeden klucz serwisowy. Jak świecą się dwa klucze, to ten motyw odpada (tylko przez podpięcie kompa) Rolling Eyes
Powrót do góry
Gregory

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2007, 10:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


center napisał:
a sork idawno tu nei wchodziłem to był zakład na ulicy towarowej na kalinie niedaleko Kity super zakłądzik naprawde polecam:D pozdro do takich spraw


Kasowanie inspekcji kosztuje tam 50 zł (świecą się dwa klucze). Za 10 zł może i skasują, ale manualnie (kombinacja klawiszy), ale tylko wtedy gdy świeci się jeden klucz - jednak tyle to i sam potrafię Wink
Powrót do góry
Grand

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 6


Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2007, 18:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Gregory napisał:
center napisał:
a sork idawno tu nei wchodziłem to był zakład na ulicy towarowej na kalinie niedaleko Kity super zakłądzik naprawde polecam:D pozdro do takich spraw


Kasowanie inspekcji kosztuje tam 50 zł (świecą się dwa klucze). Za 10 zł może i skasują, ale manualnie (kombinacja klawiszy), ale tylko wtedy gdy świeci się jeden klucz - jednak tyle to i sam potrafię Wink

nieprawda , inspekcje z dwoma kluczami tez da sie skasowac manualnie , nie wiem jaką kombinacja przycisków ale na pewno sie da , nie trzeba żadnego kompa podpinać i bulić 50 zł
Powrót do góry
gadu-gadu
marco111

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: A 160 99r L.R Td4 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Gru 2007, 18:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


witaj wielki bracie GRAND. Jak sam zauważyłeś GREGORY jest chodzącą encyklopedią i ARKUSZEM OBSŁUGI MB.Cokolwiek napiszesz on i tak to zakwestionuje-taki typ.....no cóż życie!Pozdrawiam Very Happy
_________________
Mariusz
Powrót do góry
gadu-gadu
mcmisiak

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 12:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


ja zasotosowalem sie do porady OLIVA, mialem jeden klucz i tak skasowalem inspecke ze teraz mi sie pokazalo ze zostalo mi 15000 i dwa klucze, czyli u mni ecos nei zadzialalo
Powrót do góry
gadu-gadu
NUSILER

Debiutant



Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 18


Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 19:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


powtórz jeszcze raz przytrzymaj na włączonym zapłonie też tak miałem i pomogło
powodzenia
Powrót do góry
glide

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Lut 2008, 16:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


witam, jestem "nowym" posiadaczem A160 i natknąłem się na ten wątek. Mam pytanie: czy gdy pokazują się dwa klucze, to można normalnie jeździć? czy jest to tylko jakaś forma przypomnienia, czy coś jescze dzieje się z autem?
dziękuje i pozdrawiam wszystkich
glide
Powrót do góry
davi76

Debiutant



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: MercedesBenz A160
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 29 Lut 2008, 16:47
Temat postu:

to juz tyle razy było na tym forum


Hejka, przy wyłaczonym zapłonie przekręc zapłon (nie odpalajac silnika) i w ciagu sekundy wcisnij górny lewy przycisk koło zegarow licznika dwa razy w ciagu 1sek. następnie wyłacz zapłon.
Kolejna czynnosc to wcisnij ten sam górny lewy przycisk a nie zwalniajac go włacz ponownie zapłon i tak trzymaj wcisniety przycisk jeszcze następne 10sekund aż piknie dzwiek i zacznie migac inspekcja wtedy wcisnij tylko lewy dolny.
inspekcja skasowana.
wyłacz zapłon i włacz ponownie,juz cieszac sie ze nic nie przypomina.. nie wyjdzie to próbuj jeszcze raz Arrow
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status Wystawiono 1 piw(a)
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 16 Kwi 2008, 14:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Siema chłopaki. Dla osób które będą miały problemy z powyższym w przyszłości, podaję adres stronki gdzie znajdziecie bardzo dobrej jakości instrukcje kasowania inspekcji - MEGA PACK (dla wielu modeli MB):
http://elektronikasamochodowa.com/content/view/91/69/
Nie ma za co Smile Pozdro


Ostatnio zmieniony przez Bozton dnia Nie 06 Wrz 2009, 15:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
sito99

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 44

Posiadane auto: A190 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Maj 2008, 21:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


mnie się paliły 2 klucze, wykasowałem inspekcję przy komunikacie -300,kombinacją 0.000, pokazał mi się 1 klucz i 15 000
Powrót do góry
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 30 Maj 2008, 08:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Dokładnie tak ma być. Przypuszczam że ten 1 klucz pokazuje Ci się teraz po dwukrotnym naciśnięciu w szybkim tempie przycisku zero(0). Ja mam komunikaty w języku angielskim i dodatkowo po wykasowaniu inspekcji pojawił się napis SERVICE IN 15000 który oznacza iż tyle kilometrów (zalecane) powinno upłynąć do następnej inspekcji. Ta wartość będzie spadać do zera, po czym ponownie będzie rosnąć, ale wówczas liczba ta będzie oznaczać ile kilometrów temu powinieneś takiej inspekcji dokonać. Jak pisałeś-w twoim przypadku któś powinien to zrobić 300km temu:)
Powrót do góry
sito99

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 44

Posiadane auto: A190 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Maj 2008, 18:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


masz rację, dokładnie tak jest !
jasnowidz jaki czy co ???? Laughing
Powrót do góry
Lachupakabra

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słopnice
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Cze 2008, 09:46
Temat postu:

Kasowanie inspekcji ... to be continued???


Witam,

Wykonałem kasowanie inspekcji tak jak tutaj pisaliście. No i nie wiem czy dobrze czy źle. Po przekręceniu kluczyka i dwukrotnym wciśnięciu w ciągu sekundy przycisku pojawia się mi jeden klucz i 20000. Po wyłączeniu kluczyka i wciśnięciu i powtórnym przekręceniu kluczyka i przytrzymaniu przycisku przez 10 sekund pojawiają się dwa klucze jeden mały drugi większy i 20000 obok. Nie wiem co to znaczy?? Potem chciałem sprawdzić czy pojawia się kontrolka wymiany oleju. Przekręciłem kluczyk i czekam i dalej pojawia się logo ze znakiem oliwiarki a pod nią jakby takie fale zaś nad nim znajduję się zegar. Czy to aby kontrolka do wymiany oleju. Teraz już nic nie wiem.

Bardzo proszę o pomoc.
_________________
Lachupakabra
Powrót do góry
gadu-gadu
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 24 Cze 2008, 17:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Nie napisałeś czy ten zegar nad oliwiarką mruga, czy nie. Jeśli nie mruga to odczekaj - powinien za jakąś krótką chwilę wskazać poziom. Jeśli zegar mruga, to dlatego że komp w danej chwili nie może szczytać danych z czujnika poziomu oleju, ale próbuje. Tak zazwyczaj dzieje się gdy chcesz sprawdzić poziom oleju od razu po wygaszeniu silnika. Po chwili odczekania bez problemu komp powinien ci wskazać stan. Jeśli jednak za każdym razem bez wględu czy motor chodził wcześniej czy nie zegar mruga, lub nie mruga a i tak nie skazuje poziomu oleju to bardzo prawdopodobne że jest jakiś problem tegoż czujnika. Jedyne co pozostaje w sytuacji gdy zależy ci natychmiast na sprawdzeniu poziomu oleju to jak pewnie wiesz wspomóc się analogicznie bagnetem.
Słuchaj,ale jak pojawia Ci się ta oliwiarka(sprawdz. poziom oleju) to zatwierdzasz tą funkcję dwa razy szybko wciskając zero(dolny przycisk z lewej strony zegarów)? Nic o tym nie pisałeś,a bez tego komp nic nie pokaże Wink
Apropos inspekcji - nie wiem dlaczego po wykasowaniu pojawiają Ci się 2 klucze skoro przed miałeś jeden.
Jest zależność w wyświetlaniu się kluczy: Jeśli jest już czas na wymianę oleju i wykasowanie inspekcji - klucze pojawiają się samoczynnie po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Jeśli klucz pokazuje się dopiero po dwukrotnym wciśnięciu tego przycisku którym kasowałeś inspekcję, a wartość (20000) spada ku zeru - tzn. że wszystko się udało. Z tym że zastanawiają mnie nadal te dwa klucze które pojawiły się po skasowaniu, a jak piszesz przed - był tylko jeden, a powinno być odwrotnie.
Spróbuj raz jeszcze skasować w/w metodą . Może się uda uzyskać jeden klucz. przytrzymaj przycisk kasowania do chwili pojawienia się sygnału dźwiękowego - to metoda którą stosuje serwis MB, tak że nic nowego nie wymyśliłem.
Powrót do góry
gal anonim

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Wrz 2009, 10:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Stary i dobry temat. Skasowałem inspekcje szybko i sprawnie bez żadnych problemów. Dziękuję wszystkim za idealne podpowiedzi. Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie. Very Happy Laughing Very Happy
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Pią 11 Wrz 2009, 14:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Ja natomiast miałem małe problemy.
Otóż po włączeniu zapłonu pojawiała mi się oliwiarka i zegarek(nie migały), po chwili znikały i pojawiały się na chwilę 2 klucze (nie migały) i 4400 km

Spróbowałem według opisu skasować inspekcje i nie dawało rady, próbowałem kilkakrotnie.. Aż w końcu zrobiłem tak, że przy włączonym II z kluczyka, kiedy pojawiła się oliwiarka z zegarkiem, wcisnąłem 2 razy szybko przycisk 0, na wyświetlaczu pojawił się napis "ok" i przekręciłem kluczyk w pozycję I.
Potem znowu przekręciłem na pozycje II (bez trzymania przycisku 0) i pojawiła mi się oliwiarka i zegarek (nie migały) zniknęły i NIEpojawiły się już klucze z wartością.
Nie było żadnych piknięć ani nic...

Zastanawia mnie czy teraz jest wszystko w porządku skasowane :) bo jak mogę sprawdzić teraz ile mi pozostało kilometrów do następnego przeglądu :) ? Możliwe, że pojawi się to dopiero po tym jak zrobię pare kilometrów samochodem :) na razie nie mogę przetestować, bo jeszcze pare dni postoi bo nie jest jeszcze zarejestrowany.
Powrót do góry
gadu-gadu
gal anonim

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Wrz 2009, 10:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Daj znać jakie są rezultaty twojego kasowania, oczywiście już po rejestracji.
Powrót do góry
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 12 Wrz 2009, 19:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Witam! Naciśnij szybko dwa razy górny przycisk po prawej stronie i ci sie wyswietli inspekcja jesli masz 4400 i dwa klucze to znaczy ze za tyle kilometrów musisz zrobic doży przegląd,co powinieneś sprawdzić i wykonać opisał dokładnie kolega kozak poszukaj na forum napewno jest.Jesli będziesz miał jeden klucz wtedy wykonujesz mały przeglad.Kilometry ubywają co sto ale jest to uwarunkowane nie tylko przejechanymi kilometrami ale również stylem jazdy.PZDR.
Powrót do góry
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 12 Wrz 2009, 19:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Jeszcze co do tej oliwiarki to tak ma byc jesli miga to znaczy ze jeszcze olei nie opadł i musisz poczekać aż opadnie jesli po nacisnieciu guzika wskaże ok. znaczy że stan jest dobry,jeśli ci pokarze HI. stan za wysoki,jeśli LOi 0,5 musisz dolać pół litra.
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Nie 13 Wrz 2009, 18:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Okazało się, że jednak inspekcja nie skasowała się... ale, po wymianie oleju spróbowałem tej metody jeszcze raz i tak jak w opisie, usłyszałem sygnał po skasowaniu inspekcji i pokazała się wartość 15000.
Więc chyba tym razem się udało Very Happy może samochodzik jest na tyle mądry, że wykazało mu, że olej był zmieniony i dlatego poddał się skasowaniu Smile Wcześniej próbowałem skasować, przed wymianą oleju... wiec może to było problemem...
Powrót do góry
gadu-gadu
pablito_ip

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): wwa
Posiadane auto: 2xCVC (EP&FN), Acco VIII
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 23:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


witam,

a jak sprawa się ma w modelu w169? jest jakiś patent na wykasowanie inspekcji?
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 09:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Hej-oto sposób na wykasowanie inspekcji w mercu 169 Smile
1/ włączyć zapłon poprzez przekręcenie klucza w stacyjce na pozycję 2 (świecące się lampki) i natychmiast nacisnąć szybko 2 razy przycisk od zmiany wskazań licznika (sumaryczny/okresowy); po tej czynności powinno zostać uaktywnione wskazanie dot. przeglądu

2/ przekręcić kluczyk w stacyjce w położenie 0

3/ wcisnąć przycisk od zmiany wskazań licznika i trzymać go przyciśniętego

4/ ponownie przekręcić kluczyk na pozycję 2 "zapłon" przy tym trzymając cały czas przyciśnięty powyższy przycisk od licznika kilometrów - zostanie wyświetlone wskazanie serwisowania z aktualnym przebiegiem pozostającym do przeglądu, względnie czasem pozostającym do przeglądu.

5/ Przycisk od kilomtrów jeszcze przez 10 sekund przytrzymać, aż rozlegnie się sygnał i nowe wskazanie minimalnego przebiegu między przeglądami (z reguły 15 000 km) na wyświetlaczu się zaświeci.

6/ Przycisk od kilometrów zwolnić
Powodzenia Wink
Powrót do góry
BOGGAW

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADOMSKO
Posiadane auto: MERCEDES A KLASA 1,7 CDI 2003R
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 19 Cze 2010, 19:44
Temat postu:

panowie muka


witam ciepło..mam mercedesa a klasa w 168 long 2003 próbowałem wszystkich podpowiedzi i inspekcja nadal siedzi ..co jest proszę o pomoc..pozdro
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Sro 14 Lip 2010, 12:17
Temat postu:

Re: panowie muka


[quote="BOGGAW"]witam ciepło..mam mercedesa a klasa w 168 long 2003 próbowałem wszystkich podpowiedzi i inspekcja nadal siedzi ..co jest proszę o pomoc..pozdro[/quote]

Wymieniłeś olej ? Inspekcja w moim samochodzie nie chciała się skasować dopóki nie wymieniłem oleju... Po wymianie oleju inspekcja skasowała się bez problemu sposobem podanym na forum.
Powrót do góry
gadu-gadu
Munir

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: A160, 2011 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 11:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Mam mercedesa a klasę z 2011 wymienionej olej i filtry chce skasowac inspekcję wg. Instrukcji jaka podlaskie ale nic sie kompletnie nie dzieje, jak to cholesterolu wykazywać bo pokazuje mi ze serwis a w ciąg 2 dni...
_________________
Przestań pić! Chodź z nami budować szczęśliwe jutro.
Powrót do góry
Michelll

Debiutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Mercedes A-klasa 1.4
Piwa: 8/2
Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 20:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


My nie rozumieć co Ty pisać Very Happy a podlaski to najlepszy ser jest Wink jednak jak go będziesz za dużo jadł to własnie dopadnie Cie ten cholesterol Laughing
Skoro auto z 2011 roku to czym się przejmujesz? Jeszcze na gwarancji w serwisie powinni Ci to skasować a jak nie dadzą rady Wink to zobacz tutaj Very Happy

http://www.kozak-k.net84.net/dokumenty/Zerowanie_serwisu.pdf
Powrót do góry
Munir

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: A160, 2011 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sty 2013, 11:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Przepraszam za pisownie. Dokładne wyjaśnienie problemu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1911063.html




Pozdrawiam
_________________
Przestań pić! Chodź z nami budować szczęśliwe jutro.
Powrót do góry
golofs

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: A140
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Lip 2014, 12:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


OLIVA napisał:
Po co płacić za cos co mozemy zrobic samemu w ok.20 sekund.

Włączamy zapłon na II i szybko dwa razy wciskamy 0 (kasowanie licznika dziennego) ,wyłączamy zapłon ,wciskamy 0 (i trzymamy) i włączamy zapłon na II po ok 10 sek. stan inspekcji zostanie wykasowany.
Pozdrawiam.


Tak potwierdzam ten sposób, właśnie przed chwilą skasowałem inspekcje.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
krzywy230

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kruszwica
Posiadane auto: Mercedes A klasa 1.7
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Lip 2014, 13:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


sito99 napisał:
mnie się paliły 2 klucze, wykasowałem inspekcję przy komunikacie -300,kombinacją 0.000, pokazał mi się 1 klucz i 15 000
Kolego a jak to zrobiłeś? Skasowałem inspekcje z -2 pokazały się 2 klucze i 730 jak to skasować?
Powrót do góry
rychopycho

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice /Śląskie
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.7 CDI 2002 Automat
Piwa: 2/3
Wysłany: Nie 06 Lip 2014, 18:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Poczytaj forum wszystko jest opisane. Przykład dwa posty wyżej.
Powrót do góry
kort

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostroleka/mazowieckie
Posiadane auto: a klasa mercedes 99
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 31 Sie 2015, 12:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Kombinacja działa.Da się skasować inspekcje bez wizyty w warsztacie i podpinania do kompa Smile Dięki
Powrót do góry
dada1968

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): włocławek
Posiadane auto: marea 1,6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lut 2017, 17:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Witam wszystkich Panowie, koledzy, obywatele pomożecie.
Tak jak w temacie posiadam mercedesa w168 rok 2002 benzyna 1.9
I mi tak jak poprzednikom w tym wątku zapalił się serwis tym razem są to 2 klucze i za chiny nie mogę tego skasować.
Przeczytałem ze zrozumieniem wszystkie podpowiedzi wszystkie sugestie i nic. Kiedyś jak palił mi się jeden klucz nie było problemu z wykasowaniem serwisu ( skasowałem bez problemu za pierwszym podejściem) teraz jednak są dwa i ani prośbą ani groźbą. Może jakieś sugestie. Proszę
Powrót do góry
gadu-gadu
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 21 Lut 2017, 21:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Powinna zadziałać ta sama procedura i przy dwóch kluczach.
Jak do tej pory nie miałem problemu z kasowaniem inspekcji.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
dada1968

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): włocławek
Posiadane auto: marea 1,6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Lut 2017, 16:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Dalej w temacie w końcu skasowałem inspekcje. Dla potomnych którzy będą mieli problem ze skasowaniem inspekcji
cytuje ze strony http://www.mercmania.pl/forum/topics36/16408.htm
Ponowne określenie obsługi serwisowej
©Vivid Automotive Data España S.L. Powered by Vivid WorkshopData ATI
Ponowne określenie obsługi serwisowej
Uwaga: Nie wszystkie samochody są wyposażone w system resetowania wskaźników obsługi
Przekręcić kluczyk zapłonu na położenie '2'
Wcisnąć przycisk (1) dwukrotnie w ciągu jednej sekundy
Wyłączyć zapłon (położenie 0) w ciągu 10 sekund,
Nacisnąć i przytrzymać przycisk resetowania, (1)
Przekręcić kluczyk zapłonu na położenie '2',
Symbol konserwacji pokaże się na wyświetlaczu razem z odległością/okresem przeglądu (2), (2)
Po 10 sekundach słychać będzie dźwięk,
Zwolnić przycisk, (1)
Na wyświetlaczu pojawi się nowa częstotliwość obsługi serwisowej,
System został zresetowany,
,
Procedura w wypadku gdy nie udaje się ponowne określenie obsługi serwisowej, :
Przekręcić kluczyk zapłonu na położenie '0'
Wyjąć klucz
Odłączyć bezpiecznik, (F1) 28
Odłączyć bezpiecznik, (F1) 30
Odczekać 2 sekundy
Wstawić bezpieczniki
Przekręcić kluczyk zapłonu na położenie '2'
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie

MercedesViano

79 800

2011r.

192 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesE 450

209 777

2019r.

46 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System