Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 30 Maj 2008, 08:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Dokładnie tak ma być. Przypuszczam że ten 1 klucz pokazuje Ci się teraz po dwukrotnym naciśnięciu w szybkim tempie przycisku zero(0). Ja mam komunikaty w języku angielskim i dodatkowo po wykasowaniu inspekcji pojawił się napis SERVICE IN 15000 który oznacza iż tyle kilometrów (zalecane) powinno upłynąć do następnej inspekcji. Ta wartość będzie spadać do zera, po czym ponownie będzie rosnąć, ale wówczas liczba ta będzie oznaczać ile kilometrów temu powinieneś takiej inspekcji dokonać. Jak pisałeś-w twoim przypadku któś powinien to zrobić 300km temu:)
Powrót do góry
sito99

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 44

Posiadane auto: A190 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Maj 2008, 18:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


masz rację, dokładnie tak jest !
jasnowidz jaki czy co ???? Laughing
Powrót do góry
Lachupakabra

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słopnice
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Cze 2008, 09:46
Temat postu:

Kasowanie inspekcji ... to be continued???


Witam,

Wykonałem kasowanie inspekcji tak jak tutaj pisaliście. No i nie wiem czy dobrze czy źle. Po przekręceniu kluczyka i dwukrotnym wciśnięciu w ciągu sekundy przycisku pojawia się mi jeden klucz i 20000. Po wyłączeniu kluczyka i wciśnięciu i powtórnym przekręceniu kluczyka i przytrzymaniu przycisku przez 10 sekund pojawiają się dwa klucze jeden mały drugi większy i 20000 obok. Nie wiem co to znaczy?? Potem chciałem sprawdzić czy pojawia się kontrolka wymiany oleju. Przekręciłem kluczyk i czekam i dalej pojawia się logo ze znakiem oliwiarki a pod nią jakby takie fale zaś nad nim znajduję się zegar. Czy to aby kontrolka do wymiany oleju. Teraz już nic nie wiem.

Bardzo proszę o pomoc.
_________________
Lachupakabra
Powrót do góry
gadu-gadu
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 24 Cze 2008, 17:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Nie napisałeś czy ten zegar nad oliwiarką mruga, czy nie. Jeśli nie mruga to odczekaj - powinien za jakąś krótką chwilę wskazać poziom. Jeśli zegar mruga, to dlatego że komp w danej chwili nie może szczytać danych z czujnika poziomu oleju, ale próbuje. Tak zazwyczaj dzieje się gdy chcesz sprawdzić poziom oleju od razu po wygaszeniu silnika. Po chwili odczekania bez problemu komp powinien ci wskazać stan. Jeśli jednak za każdym razem bez wględu czy motor chodził wcześniej czy nie zegar mruga, lub nie mruga a i tak nie skazuje poziomu oleju to bardzo prawdopodobne że jest jakiś problem tegoż czujnika. Jedyne co pozostaje w sytuacji gdy zależy ci natychmiast na sprawdzeniu poziomu oleju to jak pewnie wiesz wspomóc się analogicznie bagnetem.
Słuchaj,ale jak pojawia Ci się ta oliwiarka(sprawdz. poziom oleju) to zatwierdzasz tą funkcję dwa razy szybko wciskając zero(dolny przycisk z lewej strony zegarów)? Nic o tym nie pisałeś,a bez tego komp nic nie pokaże Wink
Apropos inspekcji - nie wiem dlaczego po wykasowaniu pojawiają Ci się 2 klucze skoro przed miałeś jeden.
Jest zależność w wyświetlaniu się kluczy: Jeśli jest już czas na wymianę oleju i wykasowanie inspekcji - klucze pojawiają się samoczynnie po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Jeśli klucz pokazuje się dopiero po dwukrotnym wciśnięciu tego przycisku którym kasowałeś inspekcję, a wartość (20000) spada ku zeru - tzn. że wszystko się udało. Z tym że zastanawiają mnie nadal te dwa klucze które pojawiły się po skasowaniu, a jak piszesz przed - był tylko jeden, a powinno być odwrotnie.
Spróbuj raz jeszcze skasować w/w metodą . Może się uda uzyskać jeden klucz. przytrzymaj przycisk kasowania do chwili pojawienia się sygnału dźwiękowego - to metoda którą stosuje serwis MB, tak że nic nowego nie wymyśliłem.
Powrót do góry
gal anonim

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Wrz 2009, 10:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Stary i dobry temat. Skasowałem inspekcje szybko i sprawnie bez żadnych problemów. Dziękuję wszystkim za idealne podpowiedzi. Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie. Very Happy Laughing Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 06 Wrz 2009, 10:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Pią 11 Wrz 2009, 14:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Ja natomiast miałem małe problemy.
Otóż po włączeniu zapłonu pojawiała mi się oliwiarka i zegarek(nie migały), po chwili znikały i pojawiały się na chwilę 2 klucze (nie migały) i 4400 km

Spróbowałem według opisu skasować inspekcje i nie dawało rady, próbowałem kilkakrotnie.. Aż w końcu zrobiłem tak, że przy włączonym II z kluczyka, kiedy pojawiła się oliwiarka z zegarkiem, wcisnąłem 2 razy szybko przycisk 0, na wyświetlaczu pojawił się napis "ok" i przekręciłem kluczyk w pozycję I.
Potem znowu przekręciłem na pozycje II (bez trzymania przycisku 0) i pojawiła mi się oliwiarka i zegarek (nie migały) zniknęły i NIEpojawiły się już klucze z wartością.
Nie było żadnych piknięć ani nic...

Zastanawia mnie czy teraz jest wszystko w porządku skasowane :) bo jak mogę sprawdzić teraz ile mi pozostało kilometrów do następnego przeglądu :) ? Możliwe, że pojawi się to dopiero po tym jak zrobię pare kilometrów samochodem :) na razie nie mogę przetestować, bo jeszcze pare dni postoi bo nie jest jeszcze zarejestrowany.
Powrót do góry
gadu-gadu
gal anonim

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Wrz 2009, 10:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Daj znać jakie są rezultaty twojego kasowania, oczywiście już po rejestracji.
Powrót do góry
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 12 Wrz 2009, 19:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Witam! Naciśnij szybko dwa razy górny przycisk po prawej stronie i ci sie wyswietli inspekcja jesli masz 4400 i dwa klucze to znaczy ze za tyle kilometrów musisz zrobic doży przegląd,co powinieneś sprawdzić i wykonać opisał dokładnie kolega kozak poszukaj na forum napewno jest.Jesli będziesz miał jeden klucz wtedy wykonujesz mały przeglad.Kilometry ubywają co sto ale jest to uwarunkowane nie tylko przejechanymi kilometrami ale również stylem jazdy.PZDR.
Powrót do góry
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 12 Wrz 2009, 19:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Jeszcze co do tej oliwiarki to tak ma byc jesli miga to znaczy ze jeszcze olei nie opadł i musisz poczekać aż opadnie jesli po nacisnieciu guzika wskaże ok. znaczy że stan jest dobry,jeśli ci pokarze HI. stan za wysoki,jeśli LOi 0,5 musisz dolać pół litra.
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Nie 13 Wrz 2009, 18:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Okazało się, że jednak inspekcja nie skasowała się... ale, po wymianie oleju spróbowałem tej metody jeszcze raz i tak jak w opisie, usłyszałem sygnał po skasowaniu inspekcji i pokazała się wartość 15000.
Więc chyba tym razem się udało Very Happy może samochodzik jest na tyle mądry, że wykazało mu, że olej był zmieniony i dlatego poddał się skasowaniu Smile Wcześniej próbowałem skasować, przed wymianą oleju... wiec może to było problemem...
Powrót do góry
gadu-gadu
pablito_ip

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): wwa
Posiadane auto: 2xCVC (EP&FN), Acco VIII
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 23:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


witam,

a jak sprawa się ma w modelu w169? jest jakiś patent na wykasowanie inspekcji?
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 09:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Hej-oto sposób na wykasowanie inspekcji w mercu 169 Smile
1/ włączyć zapłon poprzez przekręcenie klucza w stacyjce na pozycję 2 (świecące się lampki) i natychmiast nacisnąć szybko 2 razy przycisk od zmiany wskazań licznika (sumaryczny/okresowy); po tej czynności powinno zostać uaktywnione wskazanie dot. przeglądu

2/ przekręcić kluczyk w stacyjce w położenie 0

3/ wcisnąć przycisk od zmiany wskazań licznika i trzymać go przyciśniętego

4/ ponownie przekręcić kluczyk na pozycję 2 "zapłon" przy tym trzymając cały czas przyciśnięty powyższy przycisk od licznika kilometrów - zostanie wyświetlone wskazanie serwisowania z aktualnym przebiegiem pozostającym do przeglądu, względnie czasem pozostającym do przeglądu.

5/ Przycisk od kilomtrów jeszcze przez 10 sekund przytrzymać, aż rozlegnie się sygnał i nowe wskazanie minimalnego przebiegu między przeglądami (z reguły 15 000 km) na wyświetlaczu się zaświeci.

6/ Przycisk od kilometrów zwolnić
Powodzenia Wink
Powrót do góry
BOGGAW

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADOMSKO
Posiadane auto: MERCEDES A KLASA 1,7 CDI 2003R
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 19 Cze 2010, 19:44
Temat postu:

panowie muka


witam ciepło..mam mercedesa a klasa w 168 long 2003 próbowałem wszystkich podpowiedzi i inspekcja nadal siedzi ..co jest proszę o pomoc..pozdro
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Sro 14 Lip 2010, 12:17
Temat postu:

Re: panowie muka


[quote="BOGGAW"]witam ciepło..mam mercedesa a klasa w 168 long 2003 próbowałem wszystkich podpowiedzi i inspekcja nadal siedzi ..co jest proszę o pomoc..pozdro[/quote]

Wymieniłeś olej ? Inspekcja w moim samochodzie nie chciała się skasować dopóki nie wymieniłem oleju... Po wymianie oleju inspekcja skasowała się bez problemu sposobem podanym na forum.
Powrót do góry
gadu-gadu
Munir

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: A160, 2011 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 11:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak skasować inspekcje?


Mam mercedesa a klasę z 2011 wymienionej olej i filtry chce skasowac inspekcję wg. Instrukcji jaka podlaskie ale nic sie kompletnie nie dzieje, jak to cholesterolu wykazywać bo pokazuje mi ze serwis a w ciąg 2 dni...
_________________
Przestań pić! Chodź z nami budować szczęśliwe jutro.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesViano

24 900

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 200

179 850

2020r.

59 900 km

wielkopolskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesGLA 220

87 900

2015r.

63 000 km

wielkopolskie

MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System