Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) brak wspomagania itd..



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EdziaFREDZIA

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIALYSTOK
Posiadane auto: MERCEDES 168 A
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Cze 2017, 12:31
Temat postu:

brak wspomagania itd..


Witam, miałam taki oto problem i szukam przyczyny. Mam mercedesa 168 A 160 z 1999r. W zeszły weekend po przejechaniu sprawnym autem ponad 30 km zapaliła się kontrolka akumulatora i straciłam wspomaganie kierownicy. Był to wypad za miasto więc wieczorkiem musiałam wsiąść do autka i z powrotem przejechać 30 km z włączoną kontrolką i bez wspomagania. Dojechałam pod bramę mechanika i tak autko stało do dnia wczorajszego. W dniu wczorajszym mechanik wziął się za mojego mesia, przekonany że to pasek . Ku wielkiemu zdziwieniu odpalając samochód , aby wjechać do warsztatu wróciło wspomaganie i kontrolka akumulatora przestała się świecić. Wieczorem jeszcze pojeździłam autem i wszystko ok. Dziś również przyjechałam do pracy i wszystko w jak najlepszym porządku w autku. Czy macie forumowicze pomysł co mogło być przyczyną awarii , a następnie samo naprawienia autka? Może dodam, że przed tą awarią jadąc autem wpięłam ładowarkę do gniazda zapalniczki. Może tu jakieś zwarcie było ? Ale czy to miałoby jakiś związek?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 02 Cze 2017, 08:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) brak wspomagania itd..


W tym aucie wspomaganie jest bezpośrednio zależne od ładowania. Nie ma ładowania - nie ma wspomagania.
Tak więc jako przyczynę pierwotną sugeruję brak ładowania. Nie podajesz przebiegu, ale (już choćby ze względu na wiek) coś z alternatorem może się dziać. Tym bardziej, że w tym aucie alternator jest bardzo blisko jezdni i ma dosyć ciężkie życie. Wystarczy brak osłony i czasokres eksploatacji diametralnie się skróci. Może tylko szczotki są krótkie, może również zużyte łożyska - od tego bym zaczął.
Powrót do góry
EdziaFREDZIA

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIALYSTOK
Posiadane auto: MERCEDES 168 A
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Cze 2017, 13:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) brak wspomagania itd..


Dziś znów "wrócił" problem. Oddałam do mechanika. Potwierdził Twoją diagnozę . Alternator do naprawy. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System