Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) ZROSIAŁE SZYBY WEWNĄTRZ



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robsonbmw5

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Mercedes w168 A140
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 19:33
Temat postu:

ZROSIAŁE SZYBY WEWNĄTRZ


Moim problemem są parujace a raczej rosiejące szyby wewnątrz pojazdu.Wymieniłem filtr przeciwpyłkowy na nowy,ale niestety problem pozostał.Szyby rosieją nie podczas jazdy ale na postoju i po skończonej jezdzie po ok.15 minutach wszystkie szyby wewnątrz samochodu są pokryte rosą.Nie mam pojecia o co chodzi czy mam przytkane jakieś kanały wentylacyjne?Zrobiłem eksperyment i po zakończonej jezdzie przewietrzyłem samochód żeby zniwelować różnice temperatur,ale to też nie pomogło.Jezdziłem różnymi samochodami w życiu ale z takim problemem mam do czynienia po raz pierwszy.Dobrze ze nie ma mrozów bo w ubiegłym roku musiałem skrobać szyby z wewnętrznej strony a następnie z zewnętrznej co wydaje sie bardziej normalne.Pomóżcie
Powrót do góry
gadu-gadu
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 22:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) ZROSIAŁE SZYBY WEWNĄTRZ


Wujas miał takie coś po praniu foteli, wilgoć z pianki chyba parowała. Jeśli nie znajdzie się przyczyna problemu to może warto spróbować z pochłaniaczem wilgoci? Nie wiem dokładnie w jakim sklepie sie to kupi napewno jest tego masa i kilka rodzajów na allegro http://allegro.pl/listing/search.php?string=poch%C5%82aniacz+wilgoci&from_showcat=1&category=0

W dzień przy włączonym nawiewie chyba nie ma sensu tego z torebki wyciągać ale na nocke bym to spróbował wstawić do auta jak działa
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
robsonbmw5

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Mercedes w168 A140
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 27 Lis 2009, 20:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) ZROSIAŁE SZYBY WEWNĄTRZ


U mnie nic nie było prane wszystko suche ,łącznie z dywanikami ale wypróbuje jakiś pochłaniacz może to pomoże i poinformuje Was o rezultatach.To samochód mojej żony,która marzyła o tym Mercedesie jezdzi jej sie wspaniale a ja co jakiś czas musze sie z nim użerać.Nie jest wart tej ceny ale wrażenia z jazdy-bezccenne(to zdanie żony) a ja zrobie wszystko żeby dalej tak myślała.Nie ma jak BMW E-39 tam wszystko chodzi jak w zegarku ale Irenka nie chce nim jezdzić bo uważa że gwiazda na masce to jest prestiż.
Powrót do góry
gadu-gadu
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 27 Lis 2009, 22:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) ZROSIAŁE SZYBY WEWNĄTRZ


Witam u mnie też sie zdarza że szyby są mokre ale jest to chyba zwiazane z roznicą temperatur bo zadko sie to dzieje. Mysle ze u ciebie nie ma cudów sprawdż czy w komorze akumulatora nie masz wilgoci tak samo sprawdz bagaznik i ciekaw jestem czy tych sciereczek którymi wycierasz szyby nie zostawiasz wilgotnych zamkniętych w samochodzie.Musisz mieć jakąś wilgoć w samochodzie nie może być inaczej skoro sie tak dzieje jak opisujesz.Wczoraj jak umyłem auto i zostawiłem w bagażniku wilgotną gąbkę to szyby bardzo szybko zaparowały od środka.PZDR. Question
Powrót do góry
nalesnik

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: mercedes W 168 1.7 dci 2000
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 28 Lis 2009, 17:39
Temat postu:

zaparowane szyby


Witaj.
Pokonałem ten problem kupując owiewki i po dniu jazdy zostawiam lekko odsunięte szyby,i po problemie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sob 28 Lis 2009, 17:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robsonbmw5

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Mercedes w168 A140
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 22:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) ZROSIAŁE SZYBY WEWNĄTRZ


Kupiłem pochłaniacz wilgoci i dodatkowo założyłem na przednie szyby owiewki uchylam je zawsze i pozbyłem się wilgoci na wewnętrznych stronach okien co było tragedią!!Polecam wszystkim
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie


MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie

MercedesGLC 220

124 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesE 450

199 999

2019r.

46 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System