Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Zakup Clk W209, prośba o radę.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikolaaj

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lodz
Posiadane auto: Chwilowy brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 05 Sie 2017, 00:21
Temat postu:

Zakup Clk W209, prośba o radę.


Witam,
Jestem nowy na forum, z Mercedesami miałem małą styczność używałem tylko jednego c180 w202 I to ładnych parę lat temu Smile. Głównie w rodzinie były kopiowane Volvo jednak ja zawsze stawialem na niemiecka jakość i precyzję Smile. Ale do sedna Smile!
Od dłuższego czasu przeglądam oferty na Mercedesa clk w209 mam zamiar zakupić go w uk ponieważ na przestrzeni kilku miesięcy będę wracał do Polski a ceny są znacznie bardziej korzystne niż te na polskim rynku a jednak doświadczenie z samochodami angielskimi jakie mam pokazuje też że niestety angielskie samochody są "lepsze" ( albo miałem takiego pecha w Polsce do aut Smile). Celuje zdecydowanie w model po roku 2004 natomiast silnik benzynowy który dobrze będzie tolerowac gaz, czytałem opinie że lepiej uważać na modele z kompresorem ( nie wiem ile w tym prawdy?) wiec celowalem w silniki 240,280,320 z naciskiem na 320. Jakie jest wasze zdanie i doświadczenia odnośnie tego silnika ( z gazem jak i bez) jak wyglądają koszta eksploatacji i jego awaryjność? Tak samo ma się sprawa ze skrzynia biegów, manuali mało na rynku ale zdecydowanie wolę automaty które wiem że w wymienionych przezemnie pojemnościach silników benzynowych są tylko 5stopniowe. Jak wygląda ich eksploatacja I awaryjność? Każda rada I wskazówka się przyda Smile z góry dziękuję za każdą odp I pozdrawiam!
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 05 Sie 2017, 09:12
Temat postu:

Re: Zakup Clk W209, prośba o radę.


Mikolaaj napisał:
czytałem opinie że lepiej uważać na modele z kompresorem ( nie wiem ile w tym prawdy?)

Znaczy w jakim sensie? Że nie lubią gazu, czy że ogólnie są do d...y? Do gazu są - tylko kwestia dobrania odpowiedniej instalacji. Do d..y nie są - bo silniki 271 to bardzo udana konstrukcja. Z kompresorem i bez. Miały pewne usterki "wieku dziecięcego" związane z rozrządem, ale od tego czasu do chwili obecnej silniki 271 są podstawą oferty w samochodach z gwiazdą klasy mniejszej i średniej. Przez tyle lat shitu by chyba nie produkowali? Odnośnie większych silników (chyba chodziło o V6 o oznaczeniu M113) coś mi się przypomina że miały poważne problemy z wycierającymi się wałkami rozrządu - ale to by trzeba sobie zweryfikować.
To samo dotyczy wspomnianych skrzyń pięciobiegowych o oznaczeniu 766.2 Z twojej opowieści wyciągam wniosek, że nie jest kasiastym kolekcjonerem young-timerów, tylko szukasz niezawodnego auta nie sprawiającego problemów serwisowych. Tak więc nie ma się co podniecać siedmioma- czy nawet dziewięcioma biegami. Trzeba sobie zadać pytanie, czy w razie usterki będę w stanie pokryć koszty naprawy? Czy przy mniejszych funduszach znajdę potrzebne podzespoły na rynku wtórnym? Przy takim założeniu ta skrzynia pięciobiegowa pasuje się idealnie. Ma bardzo dobre opinie - jeżeli tylko nie była "katowana" i miała wymieniony w odpowiednim czasie olej to na pewno jest godna polecenia.
Skrzynia 722.6 była montowana w autach:

Mercedes C
Mercedes CL
Mercedes CLK
Mercedes E
Mercedes G
Mercedes ML
Mercedes S
Mercedes SL
Mercedes Sprinter
Mercedes Vito
Mercedes Vario
Chrystler Crossfire
Chrystler 300C
Jeep Grand Cherokee

WYSTARCZY?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mikolaaj

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lodz
Posiadane auto: Chwilowy brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 05 Sie 2017, 09:46
Temat postu:

Re: Zakup Clk W209, prośba o radę.


Gerri napisał:
Mikolaaj napisał:
czytałem opinie że lepiej uważać na modele z kompresorem ( nie wiem ile w tym prawdy?)

Znaczy w jakim sensie? Że nie lubią gazu, czy że ogólnie są do d...y? Do gazu są - tylko kwestia dobrania odpowiedniej instalacji. Do d..y nie są - bo silniki 271 to bardzo udana konstrukcja. Z kompresorem i bez. Miały pewne usterki "wieku dziecięcego" związane z rozrządem, ale od tego czasu do chwili obecnej silniki 271 są podstawą oferty w samochodach z gwiazdą klasy mniejszej i średniej. Przez tyle lat shitu by chyba nie produkowali? Odnośnie większych silników (chyba chodziło o V6 o oznaczeniu M113) coś mi się przypomina że miały poważne problemy z wycierającymi się wałkami rozrządu - ale to by trzeba sobie zweryfikować.
To samo dotyczy wspomnianych skrzyń pięciobiegowych o oznaczeniu 766.2 Z twojej opowieści wyciągam wniosek, że nie jest kasiastym kolekcjonerem young-timerów, tylko szukasz niezawodnego auta nie sprawiającego problemów serwisowych. Tak więc nie ma się co podniecać siedmioma- czy nawet dziewięcioma biegami. Trzeba sobie zadać pytanie, czy w razie usterki będę w stanie pokryć koszty naprawy? Czy przy mniejszych funduszach znajdę potrzebne podzespoły na rynku wtórnym? Przy takim założeniu ta skrzynia pięciobiegowa pasuje się idealnie. Ma bardzo dobre opinie - jeżeli tylko nie była "katowana" i miała wymieniony w odpowiednim czasie olej to na pewno jest godna polecenia.
Skrzynia 722.6 była montowana w autach:

Mercedes C
Mercedes CL
Mercedes CLK
Mercedes E
Mercedes G
Mercedes ML
Mercedes S
Mercedes SL
Mercedes Sprinter
Mercedes Vito
Mercedes Vario
Chrystler Crossfire
Chrystler 300C
Jeep Grand Cherokee

WYSTARCZY?


Nie mogłem dostać lepszej odpowiedzi Very Happy
Dziękuję bardzo

Pytanie moje jessxze odnośnie kompresorów,mówiąc problemy wieku dziecięcego chciałem się zapytać w który rocznik mogę spokojnie "celowa"? Czy są one do regeneracji czy raczej trzeba kompletnie. Go wymienić? Jak jest z ich żywotnościa?
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 05 Sie 2017, 11:05
Temat postu:

Re: Zakup Clk W209, prośba o radę.


Mikolaaj napisał:

Pytanie moje jessxze odnośnie kompresorów,mówiąc problemy wieku dziecięcego chciałem się zapytać w który rocznik mogę spokojnie "celowa"? Czy są one do regeneracji czy raczej trzeba kompletnie. Go wymienić? Jak jest z ich żywotnościa?

Kompresor nie stanowił problemu, tylko rozrząd - napisałem o tym powyżej. Jak lubisz czytać, to tu masz książkę na ten temat:
http://www.w203.pl/1-8-kompressor-czyli-silnik-m271-lancuch-rozrzadu-vt5890.html
Tu masz jeszcze coś na deser:
http://mercedes-clk.pl/forum/index.php?sid=bc0378f70909b89298206b96fdbb2f70
Powrót do góry
Mikolaaj

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lodz
Posiadane auto: Chwilowy brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 05 Sie 2017, 11:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Zakup Clk W209, prośba o radę.


Super, dziękuję bardzo!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Sie 2017, 11:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Dyskusje ogólne


MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesViano

79 800

2011r.

192 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System