Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) CLK320 W208 Dziwny problem ze skrzynią, zawiesza się..



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
doooocky

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Mercedes CLK320 W208
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Cze 2017, 19:52
Temat postu:

CLK320 W208 Dziwny problem ze skrzynią, zawiesza się..


Jako że jestem tu nowy na wstępie serdecznie wszystkich witam.

Mam dziwny problem ze skrzynią w CLK320 1998r W208. Szukałem po forach ale nic ciekawego nie znalazłem.
Skrzynia działa normalnie aż do momentu np zawracania, szybkiego/dynamicznego wyjazdu ze skrzyżowania w prawo/lewo itp.
Po takim wyjeździe "zawiesza się" - prawdopodobnie 3 lub 4 bieg, jedzie do "odciny" i nie zmienia biegów, przy zwalnianiu nie redukuje, nie reaguje na kickdown, z miejsca rusza ospale dopiero po dodaniu gazu, po wbiciu wstecznego również rusza po dodaniu gazu i to z mocnym szarpnięciem.
Jadąc z tak zawieszoną skrzynią po wbiciu "N" i spowrotem "D" wskakuje odpowiedni bieg ale po redukcji znowu trzeba powtórzyć zabieg.
Problem zanika dopiero po ponownym uruchomieniu samochodu i nie pojawia się aż do momentu skręcania, zawracania...

Ostatnio trasa Opole - Dusseldorf cały czas autostradą, normalna jazda, szybsza jazda (do 230-240), wolniejsza jazda (korki) - zero problemów. Problemy zaczynają się na mieście, osiedlu itp.

Wymieniłem już sterownik skrzyni na całkowicie nowy, wtyczkę, olej z filtrem - nic nie pomogło. Dodam jeszcze że po podpięciu komputera (przed wymianą sterownika) wywalało błąd P0700 Układ regulacji pracy skrzyni biegów, po wymianie jeszcze nie sprawdzałem. Dodatkowo podczas jazdy słychać terkotanie w okolicy lewarka narastające wraz z prędkością, cichnące podczas jazdy w lewo a nasilające w prawo.

Ktoś coś? Jakieś pomysły, sugestie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System