Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luvena

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: A160 1999 benzyna manual
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 21:44
Temat postu:

Problem z odpalaniem


Witam
Jestem szczęśliwą (albo nie Wink )to sie okaże posiadaczką A160 od mniej więcej 3 m-cy w związku z czym moja wiedza na temat tego auta jest dość oszczędna.Problem jest taki, że na zimnym silniku odpala za mniej więcej drugim razem (czasami załapie za pierwszym) Na ciepłym silniku problemu nie ma.Auto mieszka w garażu ale np dziś po całodniowym staniu na zewnątrz przy minusowej temperaturze odpalił dopiero za trzecim podejściem.Auto jest z 99r,akumulator oryginalny więc podejrzewam że do wymiany ale zanim to zrobie radze sie doświadczonych Panów czy może być
ewentualnie inna przyczyna.Pokonuje krótkie trasy.
Tak poza tym to mój pierwszy post więc witam wszystkich i mam nadzieje że mnie nie wykopiecie ze swojego grona
Pozdrawiam
Ewa
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 21:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


przerabiam to samo podejrzewam czujnik temperatury albo przepustnica na następny tydzień mam wizytę u mechanika. U Ciebie przy odpalaniu obroty się stabilizują czy falują? Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez lukaszm dnia Wto 25 Lis 2008, 22:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 22:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Witaj Ewa w naszym gronie.
Myślę że w Twoim aucie należy w pierwszej kolejnosci sprawdzić stan akumulatora. To moze być przyczyną tych kłopotów z zapalaniem.
Z pewnoscią sama nie poradzisz sobie z tym wiec poproś kogoś kto się zna na tym troche.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
luvena

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: A160 1999 benzyna manual
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 22:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Dzięki chłopaki

Obroty sprawdze jutro to napisze,lukaszm daj znać co było u Ciebie
Powrót do góry
Samur_aj

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk

Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 22:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Miałem podobny problem. Czasami jak zaskoczył to tak jak by palił na jeden tłok. Po wymianie akumulatora jak ręką odjął.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 22:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Azgarth

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 08:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Witam!

Od piątku borykam się z tym samym problemem, tyle, że u mnie nawet nie zakręci silnikiem (170 CDI), tylko od razu cykanie i nic. Czasem wyskoczy "start error" i nie ruszy. Jak już udało mi się go odpalić podjechałem do elektromechanika i sprawdził mi stan aku (już podładowanego) i wskazał zdolność rozruchową akumulatora 35% na wyłączonym silniku. Zaglądam w podłogę a tu siedzi oryginalny aku MB(nie wiem czy od początku czy był wymieniany, na klemach i srubkach jest niebieska farba i nie widać aby śrubki były kiedykolwiek odkręcane). Ale fakt faktem, dziśwymieniam na Boscha S4 (74Ah/680). Dziś na szczęście mi odpalił i mam nadzieję, że to ostatni taki problem. Wink

Pozdrawiam!
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
sahara

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: E320 CDI 4Matic
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 10:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Akumulator, akumulatorem ale warto moim zdaniem również zainwestować w nowy filtr paliwa. luvena pisze że kręciła trzy razy. Padnięty akumulator chyba tyle nie wykręci. Moim zdaniem paliwo moze nie dochodzić.
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 10:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


mi się wydaje że coś z czujnikiem temperatury bo jeśli jest -10 a czujnik poda ze jest 5 to inna dawka paliwa idzie i robi się problem, akumulator tez mam oryginalny sprawdzałem ostatnio napięcie voltomierzem na wyłaczonym miałem 12,17 ale kilka dni temu zostawilem zapalone swiatło w aucie więc go troszkę rozładowało a ze robie małe trasy to nie zdąrzył się doładować jak odpaliłem to ładowanie po chwili miałem już 14,7
Powrót do góry
Azgarth

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 11:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


W moim przypadku wogóle nie kręcił silnikiem, ale mam już aku wymieniony i sprawdzę rano jak jest.

Powodzenia i Pozdrawiam!
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
luvena

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: A160 1999 benzyna manual
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 12:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


U mnie problem jest tylko na zimnym silniku,w końcu odpali ale boje sie,że pewnego dnia bedzie niespodzianka,dzisiaj rano dał rade na raz aczkolwiek z pewnym hmm namysłem.wieczorem zbadam stan aku to dam znać.Drąże temat bo mam traume jeśli chodzi o nieodpalający w najmniej odpowiednich momentach samochód,poprzednio jeźdźiłam -tylko sie nie śmiejcie-Matizem i ta cholera była tak pelna niespodzianek,
że doprowadzał mnie prawie do zgonu Razz
Powrót do góry
olos47

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 12:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


"luvena" nie licz na to ze A-klasa bedzie lepsza od Matiza (czytaj: bardziej niezawodna). Przez pare lat z moim juz przeszedlem wiele. Psuly sie takie rzeczy, o ktorych w innych autach nawet nie myslalem ze moga sie zepsuc, np. pekla mi sprezyna w przednim zawieszeniu podczas jazdy!!! Nie wiele brakowalo a bym tego postu juz dzisiaj nie pisal.
Z drugiej strony pewien Mercedes kiedys uratowal mi zycie (Sprinter).
Powrót do góry
sahara

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: E320 CDI 4Matic
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 22:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Mam nadzieję że odczułaś różnicę w konforcie. Pomiędzy Matizem a Mercem chyba coś jest lepiej. Ja jeździłem do tej pory Seatem, Fiatem, VW i Audi. Różniaca jest widoczna na + dla gwiazdy.
Powrót do góry
waldas

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 41

Posiadane auto: a140
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 22:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


U mnie było podobnie jak był zimny odpalał za 2-4 razem i obroty falowały z 2 minuty. Ciepły wszystko ok. Wymieniono przepustnicę na nową i wszystko jest ok (przepustnica 650 pln, robocizna 120 pln)
_________________
Waldas
Powrót do góry
gadu-gadu
luvena

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: A160 1999 benzyna manual
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 09:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Sahara,powiem tak "Koreańczyk" nie był tragiczny jeśli chodzi o jazde,fakt że od poczatku były w nim problemy właśnie z akumulatorem,a pod koniec walło sie już właściwie wszystko,MB też nowy nie jest i nie spodziewam sie całkowitej bezawaryjności,wolałabym Land Cruisera ale jak sie nie ma co sie lubi...
Olos47 sprężyny mam nowe,amory z przodu też wymienione więc może na troche starczą,tylne wymianił poprzedni właściciel(mam fakture)
Waldas,obroty na pewno nie faluja,ale teraz będe wiedziała że i to może być jedna z przyczyn,a tak w ogóle to ja go źle uruchamiałam,tak na chama od razu a to trzeba najpierw poczekac chwile aż sie te wszystkie systemy przebudza i dopiero,chyba jest lepiej.No cóż baba i tyle.Dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem,pozwole sobie zostać z wami na troche bo dzięki wam zdobyłam wiele potrzebnych informacji (przeczytałam wszystkie wątki)Pozdrawiam
Powrót do góry
ADAM"us

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 10:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


luvena odpowiedziałaś sama na swój problem jak jest zimny musisz rozgrzać świece żarowe jest od tego kontrolka po lewej stronie i powinno byc ok miejmy taką nadzieje sahara ma racje jesli macie zimą problem z odpalaniem to zacznijcie od filtra paliwa przez ciepły okres w filtrze zbiera sie nie wielka ilosc wody co w okresie letnim nie przeszkadza ale zimą zamarza i jest problem z odpaleniem auta a jesli to nie pomoze to problem jest bardziej powazny
_________________
zawsze na celowniku
Powrót do góry
gadu-gadu
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 11:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Adamus, luvena prawdopodobnie ma A160 benzyne, jesli ma cdi to masz racje Smile
jesli Aku na spoczynku ma 12-12,8 V to jest ok, przy rozruchu napiecie musi spasc do okolo 10,4V, w czasie pracy silnika powinno byc 13,8-14,6V . Jezeli jest inaczej to na 99% regulator napiecia padl.
Powrót do góry
ADAM"us

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 11:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


luvena to co tam masz benzyna czy diesel
_________________
zawsze na celowniku
Powrót do góry
gadu-gadu
luvena

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: A160 1999 benzyna manual
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 12:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


benzyna,jakoś nie przepadam za dieslami
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 17:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


tak sadzilem ze benzyna - opis A160, a nie A160CDI.

Podono A klasa musi miec dobry aku. swoj sprawdzalem elektrycznie i jest ok, nie sprawdzalem czy trzyma swoja pojemnosc, narazie kreci Wink choc pierwsza chwilka to tak jakby mial "ciezko".

luvena jesli jezdzisz na krótkich trasach to mozna rozwazyc zakup aku o mniejszej pojemnosci (o kilka Ah) - ten moze byc niedoladowywany.
Powrót do góry
luvena

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: A160 1999 benzyna manual
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lis 2008, 20:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Cytat:
Adamus, luvena prawdopodobnie ma A160 benzyne, jesli ma cdi to masz racje Smile
jesli Aku na spoczynku ma 12-12,8 V to jest ok, przy rozruchu napiecie musi spasc do okolo 10,4V, w czasie pracy silnika powinno byc 13,8-14,6V . Jezeli jest inaczej to na 99% regulator napiecia padl.


Aku sprawdzony,wartości na spoczynku oraz w czasie pracy silnika w zasadzie zgadzają sie z podanymi,przy rozruchu zpada do 7-8V.Troche mało,co o tym sądzicie?
Powrót do góry
dafka85

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 40

Posiadane auto: W168, 160 benzyna, rok 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Lis 2008, 00:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Witam
mam podobny problem z silnikiem tylko ze u mnie zakreci i zgasnie jak dodam gazy wszytko spoko ale na 80% przy wrzuceniu na luz przy pierwszym skrzyzowaniu gasnie. jak juz nabiewrze temperatury to jest oki mam pytanie szukam na to odpowiedzi ale nie moge nazlesc mianowicie luvena jaki masz akumulator orginalny w swoim aucie ( 160 benzyna) juz od tygodnia szukam akumulatora, mianowice fachowcy radza mi dac jakies 50Ah bo jezdze w miescie i szybciej sie naladuje i rozladuje czyli bedzie oki, w sklepach fachowcy wyczytali jakies 60-62 Ah zeby włożyc i mam maly dylemat ktory kupic zeby bylo oki i szukam odpowiedzi jakie sa orginalne wstawiane do benzyny 160. ale wszytko spoko moim zdaniem tez jest wazny parametr rozruchowy ile powinnien wynosci bo kazdy tylko o Ah mowia. prosze o pomoc pozdrawiam
Powrót do góry
orzeszek

Czytelnik



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 3

Posiadane auto: A Klasse 170cdi 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Gru 2008, 00:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Witam. Ja też mam czasem problem z odpalaniem, lecz mi sie to dzieje na ciepłym silniku. Sporadycznie , raz moze dwa razy w miesiącu mam problem go odplić. Czy ktoś miał podobne objawy. (A170cdi). pozdrawiam
Powrót do góry
waldas

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 41

Posiadane auto: a140
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Gru 2008, 12:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


waldas napisał:
U mnie było podobnie jak był zimny odpalał za 2-4 razem i obroty falowały z 2 minuty. Ciepły wszystko ok. Wymieniono przepustnicę na nową i wszystko jest ok (przepustnica 650 pln, robocizna 120 pln)


No i koniec radości tydzień było ok i znowu dokładnie to samo. Ręce opadają. Co za gówniany samochód !!! Crying or Very sad
_________________
Waldas
Powrót do góry
gadu-gadu
luvena

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: A160 1999 benzyna manual
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Gru 2008, 21:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Ja w swoim stawiam mimo wszystko na akumulator,jak nie jest za zimno to właściwie odpala na raz,czasami jakby z zawachaniem ale na raz,jak jest zimniej i np stoi na zewnątrz to już gorzej,aku jest oryginalny więc domniemam,że jest tam od nowości auta a to '99 więc nówka sztuka to to nie jest.Na razie mam inne wydatki więc musi jeszcze chwile dać rade Very Happy
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Gru 2008, 14:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Napisalas ze napiecie przy rozruchu spada do 7-8V, u mnie jest to 9,8-10,4V.
Mysle, ze moze byc to wina aku ze juz slabo trzyma pojemnosc i dlatego takie napiecie - wtedy ma ciezej "przekrecic silnikiem".
Można by jeszzce sprawdzic łozyska, tuleje i szczotki na rozruszniku - moze tam cos sie przycina delikatnie i opor stawia i dlatego napiecie spada do takich wartosci. dodam, ze ja u siebie ostatnio zauwazylem ze raz na jakis czas ma tak jakby sie "zacinal" przy rozruchu - chyba te zbede musial rozrusznik sprawdzic.
Powrót do góry
luvena

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: A160 1999 benzyna manual
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Gru 2008, 20:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Sprawa jasna,to na pewno akumulator bo dziś umarł definitywnie,i tu mam pytanie a mianowicie czego moge się spodziewać jak odłącze stary a podłącze nowy,tzn co mi sie skasuje i będę musiała to usyawić na nowo oprócz radia i zegara bo to wiem Very Happy
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Nie 28 Gru 2008, 22:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Wiam.
Jeszcze w swoim nie wymieniałem ale podobno nie ma wiekszych problemów przy wymianie akumulatora.
Poszukaj na forum koledzy pisali juz o tym.
Pozdowionka. Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
opryszes77

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Sty 2009, 11:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Witam wszystkich forumowiczów podpinam się do tematu u mnie padł akumulator ale tego się spodziewałem ponieważ był on od nowości nie wymieniany i szedł mu 9 rok wymieniłem na Boscha S4 74Ah 680 rozruch jeżeli chodzi o pierwsze uruchomienie to jest to już opisane w innych tematach ale u mnie wyglądało to następująco nacisnąłem pedał hamulca potem zakręciłem kierownica w prawo polem w lewo ruszyłem na pierwszym biegu do przodu kontrolka ABS i ESP zgasły z elektrycznymi szybami nie miałem żadnego problemu może to dlatego ze posiadam wersje Clasic i mam tylko przód sterowany no i trzeba wpisać kod do radia jeżeli posiadamy oryginalne radio to tyle z moich obserwacji.
Mam problem ponieważ po wymianie tegoż akumulatora po kilku dniach padł mi najprawdopodobniej rozrusznik moje pytanie czy ktoś z forumowiczów wie jak się dostać do rozrusznika tzn zobaczyć go może tylko przeczyścić bez wyjmowania silnika ?? proszę o dokładne zdefiniowanie gdzie się znajduję.
jeszcze jedno pytanie czy mogę Diesla 170 CDI odpalić na popych jeżeli nie to co może się stać ??

dzięki pozdrawiam
Sebek
Powrót do góry
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Nie 25 Sty 2009, 15:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Co do lokalizacji to obejrzyj to:
http://kozak-k.net84.net/dokumenty/demontaz_rozrusznik.pdf
Jeśli chodzi o odpalanie "na pych" to się nie zaleca, (chociaż ja osobiście nie wiem dlaczego)
Powrót do góry
opryszes77

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Sty 2009, 18:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Dzięki Kozak_K o takie zdefiniowanie chodziło Wink
Powrót do góry
payen

Dyskutant



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: A 140 (w168) '99
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2009, 22:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


odnośnie odpalania "na pych" słyszałem kilka wypowiedzi.
samochodów z rozrządem na pasku niemożna zapychać bo jest możliwość przeskoczenia paska i wtedy kaplica:( łańcuch ponoć można zapychać. odnośnie diesli to słyszałem od znajomego mechanika takie stwierdzenie że dezel wytrzymuje tylko 100 odpaleń na za pych, później tłoki pękają. nie wiem ile w tym jest prawdy ale takie coś słyszałem
Powrót do góry
olos47

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2009, 00:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Ciekawe skad sie wzielo te 100 razy?? Zgadza sie, ze pasek moze przeskoczyc i wtedy tloki spotkaja sie z zaworami a to niemile i dorgie. Jednak w A-klasie z lancuchem raczej nie przeskoczy. Patrzac na to z technicznego punktu widzenia zapalajac na popych robisz to samo co rozrusznik - jezeli swiece grzeja, to pchajac obracasz wal korbowy i tloki sprezaja mieszanke paliwowo-powietrzna doprowadzajac do wysokiej temp. i cisnienia powodujacej samozaplon. Od cala filozofia. Zaleca sie to robic na 3,4 biegu.
Powrót do góry
maybe

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: Panda 1.1 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 17:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


witam, jak w temacie nie odpala mi a-klasa 170cdi 2002r. - czasami! Chodzi o to że coraz częściej teraz średnio co 3 próby. Po przekręceniu kluczyka nie zapalają się w ogóle kontrolki. Czy problem tkwi w stacyjce, czy to w ogóle inna bajka? Od początku /mam od nowości/ jeżdżę na tym samym kluczyku, jednak zapasowy /prawie nie używany/, też na wiele się nie zdaje problem dalej występuje. Ktoś pomoże?
Powrót do góry
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 21:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


W momencie gdy przekręcisz kluczyk, a kontrolki się nie zaswiecą spróbuj nie cofając kluczyka docisnąc go do stacyjki i delikatnie ruszac do przodu i tyłu. Sprawdź czy kontrolki zaświecą się. jezeli tak to wskazywałoby na problem z kostką stacyjki. jeżeli nie to musisz sprawdzic czy wychodzi napiecie ze stacyjki. Może immo blokuje?
Powrót do góry
maybe

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: Panda 1.1 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 21:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


więc tak... przy okazji naprawy opornika wentylatora /udało się go naprawić a nie wymienić/ mechanik sprawdził mi stacyjkę i stwierdził że to wina kluczyka jednak nie powiedział w czym tkwił problem. W każdym razie coś tam pogrzebał i przez 3 dni było ok, jednak teraz problem powrócił. Dociśnięcie kluczyka i delikatne nim ruszanie nie pomaga... W jaki sposób może immo blokować?
Powrót do góry
Iwonka72

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: mercedes A160 elegance 1999 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Cze 2009, 17:41
Temat postu:

Zatrzeszczał, zazgrzytał i zagasł


Cześć, pomóżcie mi ludzie zdiagnozować problem. Otóż w czasie jazdy zaczęłam słyszeć dziwne dźwięki. Coś jak ocieranie metalu o metal i terkotanie. Zaświeciły mi się kontrolki ABS i ESP. Po zatankowaniu zgasły. Ale po kilku kilometrach znów zaczął zgrzytać, potem wszystko ucichło i było ok. Kiedy znów przyszedł czas na tankowanie (po kilku dniach) nie dojechałam do stacji. Zaterkotał, zazgrzytał i zgasł. A co gorsza zaleciało spalonym kablem. I nie chce odpalić. Uprzejmi panowie z Shella dopchali go do stacji (jakieś 100 metrów), i tam go zostawiłam. Powiedzcie mi, czy naprawiać, czy na złom? Boję się, że mnie w warsztacie wyrolują, w końcu jestem kobietą. Wolałabym przynajmniej trochę orientować się w tym, co się stało. Pomóżcie, proszę
Powrót do góry
mietek1257

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 38


Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 08 Cze 2009, 21:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


witam wszystkich mam a klase 1.4 benzyna i problem z odpalaniem ale tylko wtedy gdy jest zimny np po nocy jak jest cieply pali za pierwszym razem po komputerze nic nie wykazalo pomorzcie gdzie szukac przyczyny mechanik jest bezradny podejrzewa jeszcze katalizator ale czy to by moglo byc to???????/
Powrót do góry
McMaster

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło/Kraków
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Paź 2009, 10:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Cześć

ja też się borykam, z problemem odpalenia samochodu.

Wcześniej w lecie palił mi za drugim razem - za pierwszym razem, przekręcił lekko, a za drugim już załapał. Pofalował przez 15 sekund i było OK. Na ciepłym pali, bez rzadnych problemów.

Od dwóch dni, temperatura spadła do 2 stopni powyżej zera i ledwie co mi pali, ogólnie za 4 razem, ale musze chwile pokręcić. Wtedy odpala , pofaluję na obrotach przez 20 sekund i jest OK, ale jak ruszam, to jeszcze chce zgasnąć, jak pochodzi z 1-2 minuty, to już można wmiare spokojnie jechać.

Co to może być??, czy spotkaliście się z czyms takim.
Boje się, że jak przydzie z 10 stopni mrozu, to nie odpali wogóle.

Dajcie jakieś podpowiedzi co można sprawdzić, niechce jechac po mechanikach, każdy inaczej powie i każdy bedzie chciał pieniążki niewiadomo jakie.

Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
gadu-gadu
apr

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: W168
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 23:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Ja z kolei mam problem z odpaleniem przy temperaturach ujemnych. Jak było ciepło było ok. Teraz jak są mrozy to już jest znacznie gorzej. Mam A160 na automacie wersja elegance. jedyny objaw to taki że po zaświeceniu kontrolek kręci po czym po chwili zdycha i odpala. Czasami kręci i nic i tak kilka razy i nic. Aku jest od nowości ale jak je naładuję to odpala jak wyżej. Jak podpinam aku z garbusa odpala od razu bez problemu. Pytanie: jaki aku zastosować bo ten orginał już się nie nadaje? i czy takie odpalanie jak opisałem to tylko wina aku czy czegoś jeszcze ? Pozdrawiam Patryk z Pruszkowa Smile
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Nie 07 Lut 2010, 14:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


apr napisał:
..... Czasami kręci i nic i tak kilka razy i nic. Aku jest od nowości ale jak je naładuję to odpala jak wyżej. Jak podpinam aku z garbusa odpala od razu bez problemu. Pytanie: jaki aku zastosować bo ten orginał już się nie nadaje? i czy takie odpalanie jak opisałem to tylko wina aku czy czegoś jeszcze ? Pozdrawiam Patryk z Pruszkowa Smile


A ja myślę że Ty nie masz problemu bo odpowiedź na Twoje pytanie jest bardzo prosta. Kupić nowy akumulator o takiej pojemności jak oryginał, podłaczyć i cieszyć się sprawnym autem.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status Wystawiono 1 piw(a)
apr

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: W168
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 07 Lut 2010, 14:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Super. Już mnie pocieszyłeś. A jaki jest oryginalny aku bo ten co mam to nie ma już żadnych oznaczeń poza plusem i minusem :-]
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Nie 07 Lut 2010, 14:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Ja w swoim 1,4 z 1998r też mam jeszcze oryginał Boscha o poj. 74Ah. Myślę że jak kupisz 68Ah to też będzie OK, ale nie należy odbiegać daleko od ryginału.
Myślę że to jest wymowne że akumulator oryginalny wytrzymuje w aucie tyle lat.


Ostatnio zmieniony przez culmen dnia Nie 07 Lut 2010, 14:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
apr

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: W168
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 07 Lut 2010, 14:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


udało mi się doczytać że ma 74 Ah i 400A. i mam A160. taki sam kupic czy inny ??
Powrót do góry
apr

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: W168
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 20:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


AAAAAAAAAAAAAAAAAAA.
Pomocy !!!
Kupiłem nowy akumulator, podłączyłem i nic. kontrolki się świecą, ale nie kręci. Jaki powód ? Pilnie potrzebuję pomocy.
Aha klemy wyczyszczone i aku też jest czysty bez tego smaru.
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 23:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Sprawdź bezpiecznik (chyba wg. rozpiski na poz. 8, 30A) i przekaźnik rozrusznika, może ma styki przypalone.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
apr

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: W168
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 23:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


bezpieczniki sprawdziłem i są wszystkie ok a przekaźnik też patrzyłem i nie widziałem jakiś śladów przepaleń Sad
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 23:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Zdejmowałeś obydowe z przekaznika i oglądałeś styki? Proponuje przy zdjętej obudowie z przekaźnika przy przekreconym kluczyku na rozruch sprawdzić czy łapie ten przekażnik, pozwoli to w jakimś stopniu ograniczyć ewentualne miejsce uszkodzenia. Jesli łapie przekażnik tzn że uszkodzenia trzeba szukać w kierunku rozrusznika.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
apr

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: W168
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 15:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


culmen napisał:
Zdejmowałeś obydowe z przekaznika i oglądałeś styki? Proponuje przy zdjętej obudowie z przekaźnika przy przekreconym kluczyku na rozruch sprawdzić czy łapie ten przekażnik, pozwoli to w jakimś stopniu ograniczyć ewentualne miejsce uszkodzenia. Jesli łapie przekażnik tzn że uszkodzenia trzeba szukać w kierunku rozrusznika.

W którym miejscu są te przekaźniki i który to jest ??
Powrót do góry
apr

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: W168
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 12 Lut 2010, 19:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


Tak więc byłem w warsztacie i okazało się że zepsuł się moduł o nr 168-820-04-26. Koszt tej części w mercedesie to 2450 zł ze sprowadzeniem z Niemiec bo w kraju tego nie ma. czas oczekiwania ok 1 miesiąca Sad
jestem załamany bo musi być nowy ten moduł i nie może być używany ani nic z tych rzeczy ( podobno )
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Pią 12 Lut 2010, 21:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpalaniem


apr napisał:
Tak więc byłem w warsztacie i okazało się że zepsuł się moduł o nr 168-820-04-26. Koszt tej części w mercedesie to 2450 zł ze sprowadzeniem z Niemiec bo w kraju tego nie ma. czas oczekiwania ok 1 miesiąca Sad
jestem załamany bo musi być nowy ten moduł i nie może być używany ani nic z tych rzeczy ( podobno )


Czytałem chyba na tym forum że ktoś u nas w kraju zajmuje się naprawą takich lub podobnych modułow. Może ktoś z kolegów ma namiary na kogoś kto sie tym zajmuje.
Myslę że wartoszukać szansy by zrobić to taniej.

Zobacz też tu:
http://www.motoallegro.pl/item920228409_mercedes_a_klasa_w168_vdo_komputer_naprawa.html

zadzwonić na tel. podany w linku i zapytać nie zaszkodzi.


Ostatnio zmieniony przez culmen dnia Pią 12 Lut 2010, 21:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie

MercedesC 270

59 999

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie

MercedesA 170

23 900

2007r.

80 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System