Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) AIRMATIC proszę o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafalx111

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: W164 320 CDI 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 14 Lip 2017, 15:42
Temat postu:

AIRMATIC proszę o pomoc


Witam
Jestem świeżo po zakupie W164 320 2006r. i mam mały problem z AIRMATICiem a mianowicie przy podnoszeniu go na max przechyla się na prawą stronę o około 4 cm przód i tył , wyskakuje również błąd ABS i ESP. Po przejechaniu kilku metrów i obniżeniu do normalnej pozycji auto stoi równo a błędy znikają . Zregenerowałem kompresor , wymieniłem filtr powietrza , przekaźnik i nic , wymieniłem również rozdzielacz . Po zamianie rurek przedniego zawieszenia w rozdzielaczu opada wtedy lewa strona . Kompresor pracuje jak na moje oko trochę zadługo i jak robi się ciepły to staram się wyłączyć silnik . Da się też zauważyć ze podnoszona prawa strona idzie skokami i jak by troszkę opadała i powoli do góry . Sprawdzałem w domowy sposób szczelność układu i żadnych ubytków powietrza w układzie niema , auto nigdy samo nie opadło , stoi kilka dni a wysokość żadnej strony się nie zmienia .
Czy ktoś już miał podobny problem ?
Powrót do góry
rklucz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: C4 GP 2.0 hdi 2016
Piwa: 32/0
Wysłany: Pią 14 Lip 2017, 22:06
Temat postu:

AIRMATIC proszę o pomoc


Najprościej to sprawdzić Star diagnosis wartości rzeczywiste. Ale profilaktycznie sprawdź wszystkie cztery cięgna od wahacza do czujnika poziomu. Często się zacierają na korodujących gałkach ,dolnej jak i górnej. Poruszaj łącznikiem po między tym plastikowym i zobacz czy swobodnie się ruszają. Czy czasami nie pozamieniałeś przewodów na rozdzielaczu ?
_________________
rklucz
Powrót do góry
rafalx111

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: W164 320 CDI 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 15 Lip 2017, 22:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) AIRMATIC proszę o pomoc


Witam
Na SD jeszcze nie byłem bo dopiero na dniach auto zarejestruje i wtedy pojadę , przewody kolorami są tak jak mają być . Sprawdziłem dziś te cięgna od czujników wysokości i rzeczywiście niektóre ciężko chodziły lub były zablokowane , nasmarowałem i wyczyściłem wszystkie i jak by pomogło . Jest jeszcze różnica około 1 cm ale myślę ze po kalibracji na SD może się wyrówna ale i tak jestem zadowolony z tego co jest .
Powrót do góry
rklucz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: C4 GP 2.0 hdi 2016
Piwa: 32/0
Wysłany: Nie 16 Lip 2017, 10:30
Temat postu:

AIRMATIC proszę o pomoc


Musisz pamiętać że nie jest to prom kosmiczny i ten układ nie jest precyzyjny i ma sporą tolerancję bezwładności. Jak będziesz jeździł to zaobserwuj czy krzywo stoi. Pamiętaj jak się zatrzymasz i np. wysiądziesz z samochodu do delikatnie się podniesie twoja strona kierowcy. Układ poziomuje się przy pracującym silniku i pozamykanych drzwiach i maskach. W nowych samochodach które stoją do sprzedania 0.5 cm jest w górę i dół to co dopiero w 10 letnim. Możesz sobie go wykalibrować na pewno nie zaszkodzi ale cudów się nie spodziewaj minimalnie zawsze będzie krzywo musi być tak żebyś patrząc z przodu albo tyłu nie zauważył że krzywo stoi. Mierząc miarką minimalna różnicazawsze jest. Z tyłu jak mierzysz do błotnika to jest w miarę wiarygodny pomiar ale z przodu to zależy jak jest błotnik zamontowany. Manewruje się nim w górę i dół żeby zniwelować szczeliny do maski , zderzaka i lamp. Najlepiej mierzyć z przodu jak i tyłu poziom ROMESSEM jest to elektroniczny przechyłomierz. Za pomocą tego się poziomuje Airmatica i z niego się wpisuje wartości do Star Diagnosis , ale w zupełności można sobie poradzić bez tego.
_________________
rklucz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 200

74 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesCLA 200

129 000

2019r.

130 000 km

pomorskie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System