Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes - Inne modele ) Schemat instalacji elektrycznej GL X164 poszukiwany



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes - Inne modele ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
golgi

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków
Posiadane auto: Mercedes GL X164 450 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lip 2017, 10:12
Temat postu:

Schemat instalacji elektrycznej GL X164 poszukiwany


W związku z wymianą przednich lamp H7+H7 na bixenony skrętne pilnie poszukuję schematu instalacji elektrycznej. Chcę wiedzieć, czy będę musiał wymienić całą wiązkę elektryczną komory silnika ( sic!) czy tylko jakąś jej część lub też może uda mi się poprowadzić dodatkową wiązkę brakujących przewodów. Ktoś może dokonywał takiej przeróbki? Wymieniam też lampy dolne - z dwuoczkowych na światła LED do jazdy dziennej. Merc GL X164 450 2010 lift VIN 4JGBF7BEXBA640296 Z góry dzieki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 408/28
Wysłany: Sob 22 Lip 2017, 13:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes - Inne modele ) Schemat instalacji elektrycznej GL X164 poszukiwany


Niestety - jeżeli spodziewasz się takiego schematu w formie jednego arkusza to jesteś w błędzie. Dokumentacja tego pojazdu składa się z bardzo wielu "szczątkowych" schematów dla różnych wersji silnikowych, wyposażenia, kraju przeznaczenia itp, itd. Jak do tej pory nie widziałem żadnej "pirackiej" wersji - tylko wydanie fabryczne. Pozostaje ci znaleźć kogoś, kto dysponuje programem serwisowym WIS - tam są schematy elektryczne wszystkich wersji dla większości Mercedesów aktualnie poruszających się po drogach. Pomocny tu będzie również program sklepowy EPC który określi rodzaje wiązek kabiny silnikowej i ich przeznaczenie.
W WIS-e jest również dział zajmujący się doposażaniem pojazdu - podane są dokładne instrukcje montażowe dla różnych "pomysłów", z tego co jednak sprawdziłem to ten pomysł nie został uwzględniony. Widać producent doszedł do wniosku, że pełna instalacja takich reflektorów przekracza w zbyt dużym stopniu możliwości "pozafabrycznego" montażu i może się odbić na jakości funkcjonowania auta.
Na zakończenie podaję numer VIN który podałeś przetłumaczony dla rynku europejskiego: 4JG1648711A640296
Powrót do góry
golgi

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków
Posiadane auto: Mercedes GL X164 450 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lip 2017, 16:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes - Inne modele ) Schemat instalacji elektrycznej GL X164 poszukiwany


Dziękuję za odpowiedź. Jako że reflektory już mam, to chyba pozostaje mi kupić za ok 400zł wiązkę elektryczną od wersji poliftowej z bixenonami skrętnymi , wymienić ją i liczyć że będzie ok. Z tego, co wiem, to nie muszę zmieniać wiązki silnika- bo jest oddzielna. Nie znam niestety nikogo, kto ma dostęp do WISa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes - Inne modele ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes - Inne modele ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie

MercedesE 200

74 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesC 200

14 900

2005r.

185 000 km

zachodniopomorskie

MercedesB 170

27 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesGLC 200

184 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System