Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) niefabryczny immobilizer nie działa prośba o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kornel628

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2017
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstantynów
Posiadane auto: clk w208 98r. 2.0 automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lip 2017, 23:01
Temat postu:

niefabryczny immobilizer nie działa prośba o pomoc


Witam, posiadam niefabryczny immobilizer < w trakcie odpalania auta muszę wcisnąć przycisk obok ręcznego.>
niestety auto nie odpala kreci non stop rozrusznik aż do wyczepiania akumulatora.
jest jeszcze 2 przełącznik pod maska obok pompy hamulcowej.
Wytłumaczy mi ktoś zasadę tego działania?


ten pod nogami przełącznik typu załącz rozłącz
ten pod maska zwykł dźwigniowy
BARDZO PROSZĘ O POMOC GDYŻ NIE MAM JAK JEŹDZIĆ DO PRACY A DO NAJBLIŻSZEGO MECHANIKA MAM 30KM
NIE MAM JAK AUTA NAWET ZAPROWADZIĆ
_________________
.....
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 10:03
Temat postu:

Re: niefabryczny immobilizer nie działa prośba o pomoc


kornel628 napisał:

Wytłumaczy mi ktoś zasadę tego działania?

Nikt ci nie wytłumaczy. Bo takie "nieformalne wynalazki" można zamontować na setki różnych sposobów i równie wiele może być sposobów ich działania - wszystko zależy jedynie od życzenia klienta i inwencji montażysty.
System wygląda na bardzo prymitywny, jednak do jego rozszyfrowania potrzebne jest co najmniej podstawowe doświadczenie elektryka, a sądząc z opisu tobie go brakuje. Wiesz przynajmniej, jak reagował samochód gdy w czasie rozruchu nie nacisnąłeś przycisku? Nie kręcił rozrusznik? Nie było słychać pompy paliwowej? Wiedząc, który obwód był odcinany można próbować tymczasowo to odcięcie obejść. Zakładając oczywiście, że usterce uległ ten immobilizer - bo nie można wykluczyć, że po prostu zwykłemu uszkodzeniu uległ któryś z oryginalnych elementów samochodu.
Prawdę mówiąc czarno to widzę bez pomocy kogoś, kto cokolwiek na tym się zna. Kto będzie umiał szybko sprawdzić, czy jest podawane do silnika paliwo i czy jest iskra. Bo z tego, co piszesz rozrusznik działa.
Jeżeli zdecydujesz się na holowanie pojazdu do warsztatu to uważaj: zapoznaj się z instrukcją pojazdu jakie są ograniczenia przy holowaniu auta ze skrzynią automatyczną, bo jeszcze do usterki silnika dołożysz sobie usterkę skrzyni biegów.
Powrót do góry
kornel628

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2017
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstantynów
Posiadane auto: clk w208 98r. 2.0 automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 10:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) niefabryczny immobilizer nie działa prośba o pomoc


Nie wiem jak ale wsiadłem do auta wiedziałem ze akumulator jeszcze 3-4 razy zakręci coś mnie tknęło i zacząłem wciskać wszystkie przyciski na desce Very Happy no wiec kręce krece i zapala ;/ co za zjjj samochód, miał po prostu wczoraj kaprys i sobie nie chciał odpalić normalnie jak polonez czy inne g.
No ale dzięki za szybką odpowiedz.
_________________
.....
Powrót do góry
kornel628

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2017
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstantynów
Posiadane auto: clk w208 98r. 2.0 automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 10:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) niefabryczny immobilizer nie działa prośba o pomoc


w momencie przekręcania kluczyka i wciśnięcia przycisku zawsze było charakterystyczny szum z okolic silnika <tzw gotowość do odpalenia>.
jeśli bym nie wcisnął przycisku to samochód w ogóle nie reaguje ani rozrusznik ani nic.
jeśli przycisk jest cały czas wciśnięty na stałe to rozrusznik kreci non stop jakby się zawiesił.
Tak było wczoraj tyle ze nie był cały czas wciśnięty.

No właśnie niby nie powinno sie holować auta ze skrzynia auto wtf. nawet na neutralnym. tylko laweta.
_________________
.....
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 13:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) niefabryczny immobilizer nie działa prośba o pomoc


kornel628 napisał:
w momencie przekręcania kluczyka i wciśnięcia przycisku zawsze było charakterystyczny szum z okolic silnika <tzw gotowość do odpalenia>.

Ten charakterystyczny, trwający kilka sekund szum to załączająca się pompa paliwa. Brakuje jednak informacji, czy ten szum był słyszalny gdy nie mogłeś odpalić silnika.
kornel628 napisał:
jeśli przycisk jest cały czas wciśnięty na stałe to rozrusznik kreci non stop jakby się zawiesił.
Tak było wczoraj tyle ze nie był cały czas wciśnięty.

Jakieś "masło maślane" - trudno zrozumieć to osobie, która tego nie widziała osobiście. Jestem jednak zdania, że jakikolwiek immobilizer nie powinien być tak wpięty, żeby wywoływał nienormalną pracę podzespołów silnika - w tym przypadku ciągłą pracę rozrusznika. Jeżeli tą instalację zakładał ktoś, kto nie ma pojęcia o elektryce samochodowej to można podejrzewać, że również sam sposób montażu pozostawia sporo do życzenia i mogła być przyczyną opisanych kłopotów.
kornel628 napisał:
No właśnie niby nie powinno sie holować auta ze skrzynia auto wtf. nawet na neutralnym. tylko laweta.

Mylisz się - zazwyczaj holowanie jest dopuszczalne na krótkich dystansach i z ograniczoną prędkością. Dlatego odesłałem ciebie do instrukcji pojazdu.
Abstrahując od zaleceń instrukcji wykorzystałbym moment sprawności pojazdu i podstawiłbym auto do elektryka w celu sprawdzenia. Bo jakoś odnoszę dziwne wrażenie, że skoro auto odpala to uważasz sprawę za załatwioną.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 13:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 170

25 000

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System