Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Wiatrak chłodnicy działa jak mu się podoba



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kempisty

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mława/ Londyn
Posiadane auto: Mercedes E klasa, sedan, 2.2cdi, 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lip 2017, 09:43
Temat postu:

Wiatrak chłodnicy działa jak mu się podoba


Witam

Potrzebóję porady. W moim aicie ostatnio dostrzegłem że temperatura mi się trzyna na około 80°C i skacze w górę i w dół o kilka stopni. Za tem wymieniłem termostat i na nowym widze, że utrzymuje 90°C, ale zauważyłem że wiatrak chłodnicy na wyłączinej klimatyzacji uruchamia się czasami po 1 minucie od uruchomienia silnika czasami troche dłużej, chodź termostat jest wciąż zamknięty i samochód zimny to wiatrak i tak się uruchamia. Czy możecie powiedzieć co steruje wiatrakiem i jak taki sterownik sprawdzić czy to on jest wadliwy. Na wyświetlaczy nie mam żadnych błędów.

Ps. Czy po wymianie termostatu powinienem w jakiś sposób odpowietrzyć układ chłodniczy, czy on sam się odpowietrzy? Bo zauważyłem że jak już termostat przy odpowiedniej temperaturze zaczął się otwierać to wąż odchodzący od niego do chłodnicy sie nagrzewa ale chłodnica jeszcze nie, podejżewam że jest zapowietrzona i zastanawia mnie to czy się sama odpowietrzy oraz czy nie zaszkodzi to pompi. Szukałem odpowietrznika na chłodnicy i pocałym układzie ale nic takiego nie znalazłem.

Pozdrawiam

I z góry dziękuje.
Powrót do góry
skype status
rklucz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: C4 GP 2.0 hdi 2016
Piwa: 32/0
Wysłany: Sro 26 Lip 2017, 17:45
Temat postu:

Wiatrak chłodnicy działa jak mu się podoba


Moduł wiatraka jest bezpośrednio w nim sterowanie obywa się sygnałem PWN z modułu silnika. Na prędkość wiatraka ma wpływ czujnik temperatury silnika i czujnik ciśnienia w klimatyzacji. Najlepiej podłącz komputer i w wartościach rzeczywistych sprawdz od czego jest postulat załączenia wentylatora. Układ chłodzenia napełnia się przez wytworzenie próżni i potem płyn jest samoczynnie wciągnięty w układ. Inni sobie radzą tak jak ty zrobiłeś i też działa. Z góry chłodnicy i termostatu maż przewód odpowietrzający idący do zbiorniczka wyrównawczego, odbywa się to samoczynnie.
_________________
rklucz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesGLC 200

143 820

2020r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System