Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) Błąd czujnika położenia wałka 067 m111.944 w202 c200k



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mi0d

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostrołęka
Posiadane auto: w202 c200k
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Sie 2017, 10:26
Temat postu:

Błąd czujnika położenia wałka 067 m111.944 w202 c200k


Witam. Panowie bardzo proszę o pomoc bo już zaczyna mi brakować cierpliwości . Pacjent to moja w202 M111.944 96r bez zmiennych faz . Mam problem z usunięciem błędów i co za tym idzie poprawnym działaniu serducha. Przede wszystkim, rozchodzi się o błąd 067, reszta na zdjęciu poniżej ,czujnik położenia walka nie działa prawidłowo , a reszta wynika mam nadzieję z niego . Wykluczylem już uszkodzenie samego czujnika ( testowałem 3szt) ,wiązkę silnikowa poprawiłem i przejrzałem dokładnie , sprawdziłem czujnik za pomocą diody Led i dioda mruga z czestotliwoscia proporcjonalna do obrotów silnika . Następna sprawa to rozrząd - przejrzałem i okazało się że łańcuch i napinacz to szmelc , walki się rozbiegaly , wymieniłem, wyszedł na ok 23 po OT . Okazało się że błąd jest nadal. Auto ogólnie jeździ ale jakby miało 50 kucyków . Nie doświadczyłem jeszcze nawet działania kompressora :/ , bo się nie zalacza .
Komputer ecu wymieniłem - bez zmian
Mam kilka zagadek na które nie mogę znaleść odpowiedzi, mam nadzieję że na tym forum ktoś coś będzie wiedział.
-koło zębate walka ssacego - czy nie powinno być na nim wystajacej blaszki żeby czujnik miał z czego czytać czy w samej zebatce jest jakiś magnes? U mnie jest takie same koło zębate na ssacym i wydechowym walku , mają taki sam numer.
-napięcie na czujniku na odpalonym sprzęcie wynosi ok 13v czy tak powinno być ?


Za wszystkie pomocne posty z góry dziękuję .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 180

91 780

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesA 170

7 900

2004r.

123 000 km

wielkopolskie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesC 270

59 999

2015r.

196 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System