Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Skrzynia 722.7 w W168 A160 1999 zadusza silnik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawelgl3

Czytelnik



Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: MB W169 2009 A200
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 30 Sie 2017, 21:22
Temat postu:

Skrzynia 722.7 w W168 A160 1999 zadusza silnik


Witam. Nabyłem jak w tytule MB automat z uszkodzonym silnikiem. Po uruchomieniu auta, skrzynia pracowała poprawnie, t.zn. pracuje do dziś, poza pewnym mankamentem, a mianowicie: przed wymianą oleju jak się włączało D lub jak się zatrzymywało, to na zimnym silniku było "ciągnięcie" większe niż to potrzeba, a po rozgrzaniu czuć było że sprzęgło tak jak gdyby rozłączało napęd i przy puszczaniu hamulca załączało ponownie. Tylko samo załączanie z czasem było coraz bardziej odczuwalne jako szarpnięcie niż załączenie biegu. Przyszedł czas na wymianę oleju. Zrobiłem statyczną, poziom ok gdyż mam miarkę, ale po kilku dosłownie włączeniach D jest szarpnięcie i silnik się dusi aż do zgaśnięcia. Jak się uda ruszyć, to skrzynia zmienia biegi jeszcze płynniej niż przed wymianą oleju, tylko te włączenie biegu... I zwaliłbym na konwerter i lock up, gdyby nie fakt, iż na R jest wszystko płynnie tak jak powinno być. Więc: czy zaklinowały się tarczki w koszu pierwszego biegu? Czy może któryś z elektrozaworów (Y3/7y4 lub Y3/7y5) się przycina? Brak litery F na wyświetlaczu. Brak kodów błędów po podłączeniu skanera Autel Maxidiag. Proszę o podpowiedzi, sugestie.
PS
Olej zalecany przez MB ze specyfiką 236.10. W misce tylko czarny osad z tarczek, ze trzy wiórki wielkości 0,3mm z aluminium i gęsty ciemny, od dawna na pewno nie zmieniany olej.

Errata z rozwiązaniem mojego akurat problemu:
Zapomniałem dodać, iż gdy miałem zdjętą miskę, postanowiłem sprawdzić działanie i drożność wszystkich pięciu zaworów. Wszystkie były Ok. Dodam tylko, iż trzy przednie i jeden z tyłu sterownika u mnie są takie same i tak samo działają, t.zn. bez napięcia nie przepuszczają przez siebie, a ten piąty działa dokładnie odwrotnie niż pozostałe cztery. Ponieważ miałem wyjęte wszystkie zawory, a wymianę oleju prowadziłem z dwóch podnośników (samochodowy i hydrauliczny) leżąc pod samochodem i mając skrzynię przed nosem, zamieniły mi się przy wkładaniu te dwa tylne zawory ze sobą. Nie dawało mi to spokoju, ponieważ usterka nastąpiła niemalże tuż po wymianie oleju, czyli coś oprócz oleju musiało mieć wpływ na wynik. Teraz pantofel, jak to mawia moja córka (młode pokolenie), włącza D jak i R bardzo płynnie, oraz wróciła funkcja "rozłączania" napędu z chwilą zatrzymania auta na hamulcu. Włączanie pozostałych biegów jest również płynne, jak już wspomniałem wcześniej, płynniejsze niż przed wymianą oleju. Również po zatrzymaniu i puszczaniu hamulca, następuje płynne włączenie biegu bez szarpnięcia.
Temat dla potomnych i do zamknięcia.
PS
Jak widać na moim przykładzie, problem każdego przypadku jest bardzo, ale to bardzo indywidualny. Pozdrawiam z bananem na twarzy.
_________________
Podróże kształcą...
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System