Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) Szarpanie na pierszym i drugim biegu, lekkie skoki obrotow



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RakMar898

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): UTRECHT
Posiadane auto: Mercedes C180 kompressor BF 204K
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Wrz 2017, 11:51
Temat postu:

Szarpanie na pierszym i drugim biegu, lekkie skoki obrotow


Witam,

To moja pierwsza wizyta na formum wiec przpraszam za wszelkie niedociagniecia, wszystkie posty jakie znalazlem na ten temat nie dotycza takiego samego problemu tylko podobne dlatego postanowilem zalozyc nowy post.
Posiadam M C180 kompressor BF 204K 2009. Jakis czas temu padl mi przeplywomierz. Przynajmniej taka byla diagnoza. Zalozony zostal zamiennik ale przy zapewnieniu ze jest calkowicie taki sam jak orginalny MB. Numer zamiennika odpowiadal w 100% numerowi orginalu. Moc wrocila, kompresor znow zaczal dzialac, ale pozostaly pewne objawy. Mianowicie przy zmianie biegow(manualna skrzynia) zaczynal sie dlawic a na biegu jalowym wystepowalo falowanie obrotow w granicach 100-200 rpm. Problem wystepowal glownie na 1 i 2 ale i na wyzszych potrafil szarpnac. Komputer zadnych bledow nie wykazuje. Pomoglo w pewnym stopniu zaznaczenie w menu komputera ze ma nowa czesc zamontowana, jazda stala sie bardziej plynna ale obroty nadal lekko skacza i przy 1 i 2 biegu zachowuje sie (czasem) jakby mial turbo dziure....ale turbo nie ma Wink . Przed awaria po odpaleniu trzymal przez 15-30 sekund 1.4 - 1.6 tysiaca obrotow i powoli obnizal az do rozgrzania silnika. Przy kazdej zmianie biegu tak jakby podtrzymywal obroty by dac na to czas . Teraz po odpaleniu obroty schodza ponizej tysiaca w 10 sekund przy czym w okolicach tysiaca potrafi zatrzasc samochodem, a ruszanie z pod swiatel czy wyjazd z podporzadkowanej konczy sie czesto "kangurem" . Od trzeciego biegu problem zanika tylko jakby stal sie troche slabszy. Do serwisow stracilem zaufanie przy poprzednim aucie a mechanicy u ktorych bylem do tej pory problemu nie widza lub nie potrafia go rozwiazac. Slyszalem juz "ten model tak ma" , "przejdzie mu", "nie lubie zamiennikow","wymienic wymienic wymienic 2000euro" itp. Moje pytanie czy przy wymianie przeplywomierza mozna cos uszkodzic albo zapomniec czegos dokrecic. Moze przepustnica, jakis czujnik moze do sprawdzenia od walu czy pompy paliwa, moze filtr paliwa ale w tym modelu ponoc jest niewymienny w zbiorniku Sad Pomozcie. Gdybym na 100%wiedzial ze orginalna czesc zalatwi sprawe wymienie odrazu juz mam dosc "czarodzieii" ktorzy twierdza ze wszystko trzeba po kolei wymieniac.....niech powie ze nie wie a nie ciagnie kase bez umiaru 50,70,80,30 euro .Moje wizyty u nich koncza sie zawsze tym ze ja musze im podsuwac pomysly bo sami nic nie wymysla a w serwisie zamkna mnie w jakims pokoiku z "swietna" kawa i pewnie nic nie zrobia i bekne znowu 200euro. Dodam tylko ze swiece sa nowe, akumulator w dobrym stanie, filtry dostepne do wymiany rowniez, kable od podcisnienia byly sprawdzane podobno(mechanik po mojej sugestii mowil ze sprawdzal i dziur nie ma, tyle co sam moglem zobaczyc tez nie zauwazylem zadnych uszkodzen. Mecze sie juz pol roku i to formum jest moja ostatnia deska ratunku. Help Crying or Very sad [/b]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesML 280

39 900

2008r.

274 259 km

mazowieckie

MercedesE 350

49 900

2009r.

313 507 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLA 220

87 900

2015r.

63 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System