Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) MB c180 w203 czy to dobry wybór ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misbubumis6

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): poland
Posiadane auto: brava 1.9 jtd 2000 r.
Piwa: 0/10
Wysłany: Wto 05 Wrz 2017, 21:21
Temat postu:

MB c180 w203 czy to dobry wybór ?


hej

Zakupiłem parę dni temu MB c180 2003 r avantgarde kombi benzyna 224 tys km

Samochód się prowadzi b.dobrze, silnik b.dobrze pracuje, ale ... ma niestety sporo mam nadzieje, że "tylko" drobnych usterek

1)problem z "ręcznym" tzn. niby działa ale tak naprawdę nie wiadomo czy dobrze.
Podczas jazdy wyskakuje komunikat na czerwono, ze coś nie tak z hamulcem i cały czas piszczy, ze idzie o.....

2)system parkowania nie działa, a są czujniki z przodu i tyłu...(podczas włączenia systemu pojawiają się dwie czerwone diody, zapiszczą parę sekund i znikną i się system wyłącza)

3)czynnik chłodzący do końca wykorzystany... gość zapewniał, że wystarczy tylko nabić...

4)odnośnie wentylatora, bo narazie klimy nie włączam skoro jest "wydymana do końca" to gdy ustawiam na 18 stopni prawa i lewa strona czyli na minimalną temperaturę to leci bardzo ciepłe powietrze...

5)Odnośnie zamka też wspomnę, ale to nie jest bardzo uciążliwe i wiem, że powszechne w mercach z tego okresu.Jakąś sprężynkę wystarczy niby wymienić...

6)Jedno światło parkowania nie świeci się ale nie wiem czy to wada, bo tak samo nie świeci się jedna tylna przeciwmgieln a to niby ok jest.

7) brak celownika

Cool kierownica "wyżarta" w jednym miejscu bo klient poprzedni jeździł rzekomo z jakąś nakladką na kierownicę.
9) zapalona kontrolka srs(poduszka) - gość twierdzi, że wystarczy skasować błąd...

10) wyświetlacz zaczyna "pikselizować"
To są te usterki które udało mi się "namierzyć"... oby nie było więcej

11) w jednym miejscu "odeszła" mała powierzchnia warstwy lakieru.... zdziwiło mnie to, bo wygląda to tak jakby lakier był pokryty folią... bo właśnie taki mały kawałek folii "odszedł" od lakieru... To akurat mała wada, bo prawie jej nie widać, tylko ciekawi mnie czy to norma, że lakier się pokrywa w sumie folią jakby...

A samochód miał być taki, zeby być zadowolonym...
Niby zadowolenie jest...
Jak pisałem jeździ b.dobrze. Silnik b.dobrze, tylko jakoś za duzo tych drobnych usterek
Samochód mam zaledwie od paru dni...
Co myślicie
Ile byście dali i ile takie fury sa warte, to potem napisze ile ja dałem za nią.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 07 Wrz 2017, 08:13
Temat postu:

Re: MB c180 w203 czy to dobry wybór ?


misbubumis6 napisał:
problem z "ręcznym" tzn. niby działa ale tak naprawdę nie wiadomo czy dobrze.Podczas jazdy wyskakuje komunikat na czerwono, ze coś nie tak z hamulcem i cały czas piszczy, ze idzie o.....

Spróbuj w tym momencie podciągnąć do góry pedał hamulca postojowego. Prawdopodobnie linka jest zbyt słabo naciągnięta i pedał opada zapalając kontrolkę.
misbubumis6 napisał:
system parkowania nie działa, a są czujniki z przodu i tyłu...(podczas włączenia systemu pojawiają się dwie czerwone diody, zapiszczą parę sekund i znikną i się system wyłącza)

Najprawdopodobniej jest uszkodzony któryś z czujników co powoduje wyłaczanie się całego systemu - do sprawdzenia poprzez komputer serwisowy
misbubumis6 napisał:
czynnik chłodzący do końca wykorzystany... gość zapewniał, że wystarczy tylko nabić...
Duży chłopak, a naiwny jak małe dziecko. To czemu gościu tego nie zrobił? To nie jest taki duży koszt i auto idzie do sprzedaży sprawne. Osobiście jak coś takiego słyszę to mi się czerwona lampka zapala.
misbubumis6 napisał:
odnośnie wentylatora, bo narazie klimy nie włączam skoro jest "wydymana do końca" to gdy ustawiam na 18 stopni prawa i lewa strona czyli na minimalną temperaturę to leci bardzo ciepłe powietrze...

Co to znaczy: "bardzo ciepłe"? Jak jest gorąco na zewnątrz, to powietrze z nadmuchu może być dosyć ciepłe, ale na pewno nie gorące.
misbubumis6 napisał:
Odnośnie zamka też wspomnę, ale to nie jest bardzo uciążliwe i wiem, że powszechne w mercach z tego okresu.Jakąś sprężynkę wystarczy niby wymienić...
Tu sprężynkę, tam nabić, jeszcze błędy skasować i będzie funkel nówka Smile
Efektem uszkodzonej spręzynki w zamku jest tzw. "szycie" zamka w czasie wysterowania pilotem. Nie wiem, czy to nie jest uciążliwe, bo po zablokowaniu zamek może sie ustawić w pozycji dowolnej i nigdy nie ma pewności czy jest w pozycji zablokowanej - każdorazowo trzeba drzwi sprawdzać ręcznie. Można się bawić w wymianę sprężynki, ale nie jest to takie proste i na pewno wymaga kilku narzędzi, zdolności manulanych i dosyć mocnego rozebrania drzwi.
misbubumis6 napisał:
Jedno światło parkowania nie świeci się ale nie wiem czy to wada, bo tak samo nie świeci się jedna tylna przeciwmgieln a to niby ok jest.

Co to dla ciebie "światło parkowania"? Jest możliwość zapalenia świateł pozycyjnych tylko z jednej strony i to nie jest wada. Nie wiem jednak, o czym myślisz - czy o jednej, konkretnej żarówce czy o całej stronie?
misbubumis6 napisał:
zapalona kontrolka srs(poduszka) - gość twierdzi, że wystarczy skasować błąd...

Wklejam to, co napisałem powyżej: Duży chłopak, a naiwny jak małe dziecko. To czemu gościu tego nie zrobił? To nie jest taki duży koszt i auto idzie do sprzedaży sprawne. Osobiście jak coś takiego słyszę to mi się czerwona lampka zapala.
Dodatkowo mogę dopisać, że ani za grosz facetowi nie wierzę. Żeby to była tylko mata siedzenia! (co się zdarza) Wtedy koszty są do obejścia.
Nie zastanawia cię dziwne skumulowanie błędów prowadzących do jednego wniosku?
-pusta klima
-świecący airbag
-uszkodzony Parktronic
Obym się mylił....
misbubumis6 napisał:
wyświetlacz zaczyna "pikselizować"

Ja mam '01 i nic mi nie "pikselizuje". Widziałem już sporo 203 z tego okresu i też nic nie pikselizuje. Bardzo jestem ciekaw, czy ktoś do tego licznika nie pchał łap w wiadomym celu.
misbubumis6 napisał:
Jak pisałem jeździ b.dobrze. Silnik b.dobrze, tylko jakoś za duzo tych drobnych usterek

Bo trzeba było wziąć na zakup kogoś, kto się na autach zna, poczytać o kupowaniu 203 i jego usterkach (np. na polskim forum 203) i KONIECZNIE sprawdzić powód wyświetlających się błędów poprzez podłączenie komputera - a nie wierzyć w pokrętne tłumaczenia sprzedawcy.
Mógłbyś podać VIN to można by coś poszukać na temat tego auta - np. sprawdzić, czy kompletacja jest zgodna z danymi fabrycznymi. Wtedy można by się dowiedzieć co było powymieniane. Mógłbyś zamieścić parę dobrych zdjęć - niektórzy na forum mają dobre oko na szczegóły których ty w tej chwili nie zauważasz. Z VIN-u można wyciągnąć typ silnika - jakoś w tym okresie była zmiana z motoru 111 na 271. Ten nowy motor miał na początku produkcji spore problemy z rozrządem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 07 Wrz 2017, 09:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) MB c180 w203 czy to dobry wybór ?


Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała w związku z klimą: w tym układzie kompresor kręci się cały czas - obojętnie czy klima włączona czy nie. Jak nie ma gazu to nie ma smarowania i kompresor może ulec zatarciu. O ile już nie jest uszkodzony a facet wciska ciemnote.
Powrót do góry
misbubumis6

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): poland
Posiadane auto: brava 1.9 jtd 2000 r.
Piwa: 0/10
Wysłany: Czw 07 Wrz 2017, 22:13
Temat postu:

Re: MB c180 w203 czy to dobry wybór ?


Gerri napisał:
misbubumis6 napisał:
problem z "ręcznym" tzn. niby działa ale tak naprawdę nie wiadomo czy dobrze.Podczas jazdy wyskakuje komunikat na czerwono, ze coś nie tak z hamulcem i cały czas piszczy, ze idzie o.....


Mógłbyś podać VIN to można by coś poszukać na temat tego auta - np. sprawdzić, czy kompletacja jest zgodna z danymi fabrycznymi. Wtedy można by się dowiedzieć co było powymieniane. Mógłbyś zamieścić parę dobrych zdjęć - niektórzy na forum mają dobre oko na szczegóły których ty w tej chwili nie zauważasz. Z VIN-u można wyciągnąć typ silnika - jakoś w tym okresie była zmiana z motoru 111 na 271. Ten nowy motor miał na początku produkcji spore problemy z rozrządem.


proszę vin WDB2032461F513528
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 07 Wrz 2017, 22:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) MB c180 w203 czy to dobry wybór ?


Z historii nic specjalnie ciekawego nie wynika - problemy z gwiazdą na masce były od samego początku eksploatacji, a przebieg w pierwszych latach użytkowania nie był specjalnie wygórowany.
Wyposażenie jest takie:
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 07 Wrz 2017, 22:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
misbubumis6

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): poland
Posiadane auto: brava 1.9 jtd 2000 r.
Piwa: 0/10
Wysłany: Czw 07 Wrz 2017, 22:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) MB c180 w203 czy to dobry wybór ?


czyli oryginalnie tam powinny być koła 18 calowe?

205/16 R55 chyba(chyba sie odnosi do 55)

ten model posiada łańcuch rozrządu?

szyby fotochromy tzn ze po wpływem słońca się ściemniają?
Powrót do góry
misbubumis6

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): poland
Posiadane auto: brava 1.9 jtd 2000 r.
Piwa: 0/10
Wysłany: Pią 15 Wrz 2017, 18:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) MB c180 w203 czy to dobry wybór ?


pytanie

jak dodać fotki samochodu, bo tu jakos nie ma opcji zalacznika

a chce dodac
Powrót do góry
misbubumis6

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): poland
Posiadane auto: brava 1.9 jtd 2000 r.
Piwa: 0/10
Wysłany: Pią 15 Wrz 2017, 19:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) MB c180 w203 czy to dobry wybór ?


oto foto...

Ostatnio zmieniony przez misbubumis6 dnia Pią 15 Wrz 2017, 20:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
misbubumis6

Dyskutant



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): poland
Posiadane auto: brava 1.9 jtd 2000 r.
Piwa: 0/10
Wysłany: Pią 15 Wrz 2017, 19:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) MB c180 w203 czy to dobry wybór ?


misbubumis6 napisał:
oto foto...







[/img][/youtube]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesVito

104 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesGLA 220

87 900

2015r.

63 000 km

wielkopolskie

MercedesGLA 220

94 900

2016r.

175 486 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System