Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatycznia skrzynia biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tone

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: Mercedes A-Klasa 99r. benzyna Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Wrz 2017, 23:23
Temat postu:

Automatycznia skrzynia biegów


Witam, przejrzałem,tak mi się wydaje całe forum i mam sytuację z moim Mercedesem jakiej tu jeszcze nikt nie opisał, bo może też o takim triku też mało osób wie. Opiszę wszystko po kolei.
Mercedesa A Klasę r. 99 zakupiłem dla żony. Po jakimś czasie auto zaczęło łapać błędy. W końcu doszło do tego, że wszystkie błędy usunięta a auto jedzie tylko w trybie awaryjnym na jednym biegu. Auto zostało oddane do naprawy. Została naprawiona skrzynia: dokładnie kosz pierwszego biegu, wymiana oleju, uszczelka, robocizna. Zapłaciłem 2,7 tys. Otrzymałem gwarancję na pół roku i informację, że po przejechaniu 1 tys. kilometrów przyjechać na wymianę oleju w skrzyni. Żona b.mało jeździ, więc po ok. 10 mc-ach auto zbliżało się prawie do owego tysiąca. Niestety skrzynia zaczęła szwankować.. Zaczęło się od tego, że bardzo wolno auto zaczynało jechać. Jak już zaskoczyło, to jechało. Pojawił się oczywiście błąd F na desce. Pojechałem do znajomego mechanika. Usunął błąd i auto zaczęło jechać już tylko na jednym biegu. Błąd F nadal jest. Pojechałem do mechaników od skrzyni. Stwierdzili, że pół roku już dawno minąło, a że tak mało przejechane, to nie ich problem. Mogłem więcej jeździć, tak usłyszałem. Gwarancja minęła. Podpięli mi tylko pod komputer i wykryli błędy, błąd 1886, za duże ciśnienie oleju i coś tam jeszcze. Usunęli błędy ale nic to nie dało. Typują, że albo zawory albo płytka komputera skrzyni. Na moje nieszczęście skrzynia przez nich była tylko wymontowana i odesłana do ich siedziby, gdzie była robiona. Teraz ta filia właśnie się kończy i jak coś chcę od nich, to muszę jechać ponad 100 km, ale i tak gwarancji już nie mam... Pojechałem do innego mechanika. Podłączył kompa. Wykasował błędy. Wsiadł, przejechał się. Zabrał mnie na małą przejażdżkę...i tu przedstawił mi coś, o czym nigdzie na forum nie czytałem, chyba że źle szukałem. Auto nadal miało błąd F, nadal jechało tylko na jednym biegu, ale.... po rozpędzeniu się, wrzucił wajchą na N, wyłączył zapłon całkowicie, po czym znowu zapalił auto, wrzucił wajchę na D i auto zaczęło jechać normalnie. Błąd F zniknął, skrzynia pracowała normalnie: 2,3, 4, 5 - wszystko wrzucał sekwencyjnie i działało. Po przejściu do D, skrzynia sama zaczęła zmieniać biegi jak trochę zwolnił i znowu przyspieszył. Jeździliśmy tak jakiś czas i wszystko ładnie działało. Po zgaszeniu auta, samochód znowu ma błąd F, tym razem wolno rusza, ale zmienia biegi, do czasu aż mi się coś za chwilę odwidzi. Po ponownym uruchomieniu auta, jedzie już tylko na jednym biegu i nie przerzuca nic. Czyli jak wcześniej. Obroty ponad 3 tys. a auto na jednym biegu (nie wiem czy 1 czy 2). Ów mechanik twierdzi, że ten kosz pierwszego biegu był źle zrobiony i proponuje go zrobić. Ale to znowu wydatek ok. 2,5 tys. (auto kupiłem za 7). Proszę o Wasze opinie i porady co z tym teraz najlepiej zrobić.
Powrót do góry
ciasy

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: ML350 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 23 Wrz 2017, 20:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatycznia skrzynia biegów


otrzymałeś FV lub paragon. pewnie nie . To ja bym pogadał z fachowcem a póżniej ze skarbówką. Zawsze działa
Powrót do góry
Tone

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: Mercedes A-Klasa 99r. benzyna Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Wrz 2017, 22:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatycznia skrzynia biegów


Fakturę otrzymałem. Gwarancję na pół roku i info, że po 1 tysiącu mam przyjechać na wymianę oleju. Niestety auto zaczęło się psuć po ok. 800 kilometrach, no ale pół roku minęło już dawno, bo auto jest b. mało używane.

Myślałem, że ktoś coś sensownego mi napiszę, ale chyba już nie. W tym tygodniu zamierzam oddać auto do naprawy, niestety raczej ponownie do zrobienia kosz pierwszego biegu.
Powrót do góry
grzegorzg

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: A-klasa W168 1.7cdi 2001
Piwa: 24/0
Wysłany: Pon 25 Wrz 2017, 20:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatycznia skrzynia biegów


Nie musisz korzystać z gwarancji, jeżeli od naprawy nie minęło 12 miesięcy masz prawo do rękojmi. Prawo daje wybór pomiędzy gwarancją, a rękojmią. Tu masz trochę więcej na ten temat http://www.prawo.egospodarka.pl/101522,Naprawa-samochodu-prawo-do-reklamacji,1,84,1.html
Powrót do góry
Tone

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: Mercedes A-Klasa 99r. benzyna Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Wrz 2017, 00:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatycznia skrzynia biegów


Dzięki. Niestety naprawa skrzyni była w czerwcu 2016...Sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 26 Wrz 2017, 00:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
justpol1

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: A170
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Kwi 2018, 21:54
Temat postu:

mam zapytanie dotyczące kodów błędów


Witam

Dołączam się do dyskusji.
mam problem z automatyczną skrzynią biegów wyskoczyła mi literka F zamiast D a po odczytaniu błędów na komputerze jest kod: B1039 - informacja o usterce z układu skrzyni automatycznej ETC, komunikacja CAn do modułu sterującego sprintshift - nieprawidłowa, nieciągła.

Przepraszam jeśli gdzieś jest błąd w opisie ale otrzymałem taki opis.

Proszę pomóżcie.
Powrót do góry
janko0912

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: vaneo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Gru 2018, 19:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatycznia skrzynia biegów


Witam Serdecznie . Mam mercedesa A klasę 168 z 2003 roku 1,6 benzyna z automatyczną skrzynią . Skrzynia działa tylko w trybie awaryjnym . Wyświetla sie F. Mechanik zasugerował żebym wymienił elektrozawory . Wymieniłem wszystkie a problem pozostał. Wyświetlają się takie błędy.
1.Sterowanie skrzynią biegów FGS-błąd 12 PO700
2 . L5 .Czujnik położenia wału korbowego PO335
3. Suwak 1/4 lub 2/5 jest zakleszczony w pozycji zasadniczej.
Proszę o podpowiedzenie od czego mam zacząć , czy jet to problem mechaniczny czy elektroniczny do rozwiązania ?
Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

W promieniu kilkudziesięciu km nie ma nikogo kto poprawnie by wyjaśnił znaczenie odczytania błędów.

Po wykasowaniu bęłdów skrzynia działa poprawnie tylko przez parę przełączeń i wraca zpowrotem w tryb awaryjny.
Pozdrwiam serdecznie.
_________________
jak kowalski
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesC 220

38 500

2012r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesE 350

49 900

2009r.

313 507 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 170

7 900

2004r.

123 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System