Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes CLS ) Cls szarpanie przy gwaltownym wcisnieciu gazu do konca



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes CLS ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Richardson

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Manchester
Posiadane auto: Cls320
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Wrz 2017, 15:13
Temat postu:

Cls szarpanie przy gwaltownym wcisnieciu gazu do konca


Witam serdecznie wszystkich. Drodzy koledzy,mam problem ktory zaczal sie z nienacka,w cls320 (2007) po wcisnieciu pedalu na maxa czasem reaguje prawidlowo i leci jak burza,lecz coraz czesciej zdaza sie za masakrycznie szarpie,ale to tak potwornie ze kawa malo na podsufitke nie chlupla:(. Panowie jest to o tyle niebezpieczne ze ostatnio chcialem szybko wskoczyc na rondo-gaz do dechy- i zaczal szarpac ze gdyby nie reakcja uczestnika ruchu ktoremu niestety wymusilem (zdazylbym gdyby nie te szarpanie) to byla by kolizja. Bardzo prosze o pomoc bo tylko wiare pokladam w Polskich fachowcach i wasze rady sa przewaznie zetelne i wiarygone. Z gory serdecznie dziekuje
Powrót do góry
DARIO 2

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: W219 CLS 320CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Sty 2018, 17:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes CLS ) Cls szarpanie przy gwaltownym wcisnieciu gazu do konca


Witam kolego , mam podobny problem z szarpaniem co ty w tym samym aucie. Może już rozwiązałeś problem to bym był bardzo wdzięczny za podanie przyczyny. Pozdrawiał i czekam na info
Powrót do góry
kubus9191

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: mercedes cls w219
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Maj 2018, 01:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes CLS ) Cls szarpanie przy gwaltownym wcisnieciu gazu do konca


Mam to samo i również szukam odpowiedzi
Powrót do góry
Dżordż03

Debiutant



Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): LJA Modliborzyce / Newcastle Upon Tyne UK
Posiadane auto: Mercedes CLS W219 320CDI 7G-Tronic 2007 - Czarna Locha
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Cze 2018, 21:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes CLS ) Cls szarpanie przy gwaltownym wcisnieciu gazu do konca


Mam problem z automatyczną skrzynią biegów. Czasami zdarzy się, że auto ''przeciąga'' biegi. Zamiast zmienić na wyższy jedzie na tym samym aż pod wysokie obroty, aż w końcu przerzuci bieg na wyższy.
Jednak to nie koniec problemu - Mianowicie, przy wciśnięciu pedału gazu do podłogi na tzw kick-downie auto zaczyna szarpać i zamiast przyśpieszać dusi się i nie chce jechać.
Dzieje się to tylko przy małej prędkości kiedy robię kick-down jadąc z 3 lub 2 biegu wciskając gaz do podłogi.
Po tym kick downie kiedy odpuszczam gaz i jadę dalej auto nie reaguje na pedał gazu, wolno przyśpiesza i zmienia biegi tylko w górę. Wciskając gaz w podłogę nie dzieje się nic. Nie zbija też biegów.
Dojeżdżając np do świateł hamując do zera i ruszając, rusza z wysokiego biegu.
Następnie po zatrzymaniu i wrzuceniu biegu z D na P nie dzieję się nic niepokojącego, natomiast po przerzuceniu ponownie z P na D lub R słychać taki głuchy stuk i wyczuwalne szarpnięcie autem/skrzynią.
Dodam, że problem znika po wyłączeniu silnika i ponownym jego uruchomieniu.
Dodam również, że jadąc zwykle nie dzieje się nic niepokojącego, auto zmienia biegi niewyczuwalnie i płynnie.
To samo z reakcją na kick down przy innych, wyższych prędkościach - redukcja działa i przyśpiesza jak należy zmieniając płynnie biegi.

Przy ostatnim serwisie (jakieś ok 1000km temu) był wymieniany olej w skrzyni razem z filtrem. (Olej w skrzyni wymieniany co 60tkm na czas) Co potwierdza książka serwisowa.
Dodam, że od niedawna auto delikatnie przeciągało już biegi przed serwisem olejowym skrzyni który miał miejsce miesiąc temu, to samo niekiedy z tym dławieniem się przy kick-downie z 3 lub 2 biegu, natomiast auto zazwyczaj jechało dalej i przyśpieszało normalnie.
_________________
Mercedes CLS W219 320CDI 7G-Tronic 2007 - Czarna Locha
Powrót do góry
merc_fan89

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: W204
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 22 Cze 2018, 09:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes CLS ) Cls szarpanie przy gwaltownym wcisnieciu gazu do konca


Co do problemów z szarpaniem silnika - ja w swojej poprzedniej E klasie z silnikiem 3.2 CDI miałem ten sam problem - niewiele szukając pojechałem do ASO, w celu diagnostyki silnika. Po jakichś 30 minutach przyszedł do mnie Doradca i powiedział, że jest nieszczelność w układzie zassysania powietrza, przetarty był jakiś przewód, przez który silnik "łapał" lewe powietrze.

Wspomniany przewód kosztował w serwisie jakieś 300 zł, ale biorąc pod uwagę, że kupno używanego mogło przysporzyć mi ten problem za jakiś czas ponownie, zdecydowałem się na ten zakup. Do tego diagnostyka i jego wymiana - łącznie 600 zł, ale problem rozwiązany w przeciągu jednego dnia, bez niepotrzebnych dodatkowych kosztów w postaci wymiany dziesiątek innych części.

Swoją drogą byłem pozytywnie zaskoczony cenami - swoją naprawę dokonałem w Poznańskim Duda Cars, bo awaria wydarzyła się w trasie, i ceny mnie nie zabiły, postanowiłem więc, że będę jeździł na serwis do Dudy również u siebie w Lesznie. Złego słowa nie mogę powiedzieć, a chociaż z autem miałem zawsze święty spokój. I z nierzetelnymi mechanikami również.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Cze 2018, 09:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
olo855

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bedford
Posiadane auto: Mercedes CLS 320 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lip 2018, 06:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes CLS ) Cls szarpanie przy gwaltownym wcisnieciu gazu do konca


Przerabiałem to u siebie. Uszkodzona uszczelka na turbinie w miejscu łączenia rury od filtrów powietrza. Prawdopodobnie podczas wymiany filtra paliwa mechanik zdemontował cały kolektor i jak zakładał to uszczelka się podwinęła na turbo następnie założył opaskę zaciskowa i w taki sposób pękła uszczelka.
Powrót do góry
Krzysiek1996

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Mercedes w220 s320cdi 3,2 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2018, 19:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes CLS ) Cls szarpanie przy gwaltownym wcisnieciu gazu do konca


czy problem został rozwiazany ? Mam to samo w swoim clk 320cdi. Podczas kickdowna z 3 na 2 tak jakby zaczyna sie dlawic i szarpac dopoki nie odpuszcze gazu. Wystepuje to tez jezeli mam na manualu ustawiony drugi bieg i wcisne mocno gaz.
Powrót do góry
CLS BRABUS

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2020
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Po
Posiadane auto: Mercedes cls 320cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Sty 2020, 12:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes CLS ) Cls szarpanie przy gwaltownym wcisnieciu gazu do konca


olo855 napisał:
Przerabiałem to u siebie. Uszkodzona uszczelka na turbinie w miejscu łączenia rury od filtrów powietrza. Prawdopodobnie podczas wymiany filtra paliwa mechanik zdemontował cały kolektor i jak zakładał to uszczelka się podwinęła na turbo następnie założył opaskę zaciskowa i w taki sposób pękła uszczelka.


To raczej nie uszczelka turbo.Jak kupiłem auto to przy wymianie filtra paliwa zobaczyłem że uszczelka jest "podwinieta".Mało tego weszła w wirnik turbo który sie uszkodził.Mimo to auto jezdziło normalnie przed wymianą tej uszczelki jak i po.Nic nie szarpało...Jedynym objawem jaki był to świstanie turbo przez lekko uszkodzony wirnik.
PS:najważniejsza rzecz jak auto ma usterkę: to pierwsze co się robi to diagnostyka komputerowa.Bez tego to jak "wróżenie z fusów".Gorzej jak nie ma żadnych błędów,wtedy trzeba szukać...
Powrót do góry
CLS BRABUS

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2020
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Po
Posiadane auto: Mercedes cls 320cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Lis 2021, 18:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes CLS ) Cls szarpanie przy gwaltownym wcisnieciu gazu do konca


A więc koledzy dopadł mnie ten sam problem.Znalazł ktoś rozwiązanie?
Powrót do góry
Piotr jeschke

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuchola
Posiadane auto: jeep grand cherokee
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Sty 2022, 16:14
Temat postu:

Re: Cls szarpanie przy gwaltownym wcisnieciu gazu do konca


Witam!
Miałem taki sam problem w Jeppie Grand Cherokee 3.0crd ( silnik mercedesa)
2 razy regenerowałem turbo, ale okazało się w końcu,że
Uszkodzony był sterownik turbiny.

kupiłem inny sterownik, ale nie działał dobrze, ponieważ miał inny numer z boku ja miałem G-001 a kupiłem
G-219.(Niby numer częsci na czarnym plastiku był taki sam , jednak nie działał) dopiero jak kupiłe używkę o numerach G-001 to auto jeżdzi jak powinno.
Sterownika nie da się programować, dlatego musi być z takimi samym oznaczeniem, które jest na boku żeliwnej obudowy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes CLS ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes CLS »

Opinie o samochodach Mercedes CLS - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes CLS ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System