Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CE ) Mercedes C klasa Kompresor - nie odpala, 2 błędy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CE ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BarczakM

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Mercedes c 180 kompresor
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Paź 2017, 21:53
Temat postu:

Mercedes C klasa Kompresor - nie odpala, 2 błędy


Cześć Wink

Będę wdzięczny za każdą możliwą pomoc. 3 tygodnie temu zakupiłem Mercedesa C klase kompressor 180 w automacie benzyna, rocznik 2005. Sprowadzony z Niemiec auto w bardzo ładnym stanie.

Po półtora tygodnia zamontowałem w nim gas w kole.
Samochód sprawował się wręcz idealnie - oprócz delikatnego szelestu wiatraka - ogromny komfort.

W między czasie wyskoczył mi błąd SRS. Ale zawsze po kilku sekundach max 3-5 min sam znikał.
Po założeniu gazu raz wyświetlił się zółty symbol silnika (czyli prawdopodobnie kwestia sondy lambda "złej mieszanki" na gazie) samochód jeździł bardzo płynnie i na benzynie i na gazie.

3 dni temu wyjeżdżając z parkingu na chwilkę mi zgasł. Odpalił bez problemowo od razu i pojechałem dalej.
Po 15-20 minutach dojechałem na miejsce spotkania z klientem. Postawiłem samochód w połowie na jezdni w połowie na chodniku (auto było lekko przekrzywione na lewy bok ze względu na różnice wysokości). Wyszedłem z auta i stwierdziłem że podjadę jeszcze kilka metrów do przodu.
Po wejściu do pojazdu wszystkie kontrolki zapaliły się prawidłowo ale po przekręceniu kluczyka... Nic się nie stało. 0 jakiegokolwiek dźwięku. Wszystkie kontrolki standardowo się świeciły brak błędów - auto po prostu przestało odpalać.

Sprawdziłem akumulator (ok) wszystkie bezpieczniki (ok) na wszelki wypadek pojechałem po 2 kluczyk ( bez zmian taka sama reakcja)
Próbowałem kilka razy otwierać zamykać auto. W nocy na lawecie przewiozłem auto do znajomego który ma komputer.

Wyskakują dwa błędy:
p202a
p2026

Niestety jestem kompletnym laikiem. Skąd te błędy? Co mogą oznaczać? Jak to naprawić? Gdzie szukać problemu.

Sprawdziłem listy błędów ale... Nie było to w żaden sposób pomocne. Mój teść to mechanik więc pomoże jak będzie wiedział za co się zabrać lub co sprawdzić

Z góry wdzięczny za każdą podpowiedź
Powrót do góry
Carlos92

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2024
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Mercedes w211
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Lut 2024, 02:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CE ) Mercedes C klasa Kompresor - nie odpala, 2 błędy


Co było problemem ponieważ mam ten sam problem co Ty kolego ze swoim Mercedesem
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CE ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CE »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CE - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CE ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

40 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesCLK 200

29 900

2003r.

144 572 km

mazowieckie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesViano

74 900

2011r.

192 000 km

mazowieckie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System