Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpaleniem zimnego silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia3013wp

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: mercedes A, 1.4, 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Paź 2017, 21:51
Temat postu:

Problem z odpaleniem zimnego silnika


Witam serdecznie!!! Mój problem polega na tym, że moje autko (mercedes kl. A, poj.1.4, 2000r) ma ogromny problem z odpaleniem po długim postoju i wystygnięciu silnika. Udaje się to po kilkukrotnej próbie. Z tego powodu mechanik wymienił: świece,listwa zapłonowa,pompa paliwa,filtr paliwa i czujnik położenia wału. Po kilku dniach problem powrócił i znowu potrzebuje kilku prób żeby odpalił.Akumulator napewno jest ok,bo silnik "kręci”ale jest problem z wskoczeniem na obroty! Crying or Very sad Baaardzo proszę o pomoc!!! Jestem już załamana jego widokiem,a tak sie cieszyłam jak go kupiłam Rolling Eyes
Powrót do góry
man35

Dyskutant



Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: Renault Scenic I ph.II 1,6 16V rok.1999 + LPG Bingo S i Mercedws w 168 1,6 2003 rok +LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Wrz 2018, 11:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpaleniem zimnego silnika


Witam.

Czy udało się naprawić i co było uszkodzone .Mam identyczne objawy.

Pozdrawiam
Powrót do góry
yzreJ

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: A-140 Pb+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Wrz 2018, 18:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpaleniem zimnego silnika


U mnie to samo, nie było żadnego problemu z odpalaniem, odkąd temperatura spadłą auto nie chce odpalić. Rozrusznik kręci, coś tam łapie ale nie zapala, dopiero za 5 razem udało mi się zapalić. Zaczynam się zastanawiać, co będzie jak będzie -15, sprawność akumulatora spada w takiej temperaturze a kręcić trzeba będzie kilkanaście razy..

Co ciekawe, auto jak już odpali to pracuje bez problemu, nic nie przerywa, obroty nie falują ładnie przyspiesza, później problemów z odpalaniem nie ma, ale po nocy jest dramat.
Zastanawiam się czy jutro rano dam radę odpalić bo do pracy trzeba jechać.

W internecie jest dużo tematów ale rozwiązania jeszcze nikt nie podał.

Edit:
To forum w ogóle żyje, odpowiada tu ktoś jeszcze?
Powrót do góry
man35

Dyskutant



Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: Renault Scenic I ph.II 1,6 16V rok.1999 + LPG Bingo S i Mercedws w 168 1,6 2003 rok +LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2018, 09:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpaleniem zimnego silnika


Witam.

Muszę napisać kilka słów na temat odpalania na zimnym silniku i jak sobie poradziłem z tą usterką.
Jak zwykle problem był prosty jak się go już rozwiąże.Pewny rozgarnięty mechaniki sprawdził błędy ale też posprawdzał parametry na pracującym silniki i zauważył że temperatura zasysanego powietrze do kolektora dolotowego zaraz po odpaleniu pokazywała 130 stopni celcjusza.Po konsultacji decyzja że wymieniamy czujnik temperatury który jest w rurze jeszcze przed filtrem powietrza.I to było to silnik zapala bez najmniejszego problemu tak jak powinien.Czujnik Delphi 40 zł.Cała diagnoza z robocizną 100zł i Mesio chodzi jak marzenie.
Tak że wszystkim którzy mają podobne problemy proponuję to sprawdzić .


Pozdrawiam Mirek
Powrót do góry
yzreJ

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: A-140 Pb+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Paź 2018, 13:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpaleniem zimnego silnika


U mnie problem jest po stronie systemu EVAP, pojawiło się ciche piszczenie po wyłączeniu silnika, w baku wytwarza się podciśnienie, które "odsysa" paliwo z przewodów i filtra, po odkręceniu korka wlewu paliwa słychać zasysane powietrze.
Jeszcze nie sprawdziłem czy niedrożny jest przewód czy zawór, ale odkręcenie korka wlewu paliwa i jazda z odkręconym sprawiło, że auto odpala za każdym razem bez problemu. Jeśli uda mi się zdiagnozować problem i naprawa nie będzie kosztowna to będę się bawił w wymianę filtra czy zaworu, jeśli nie to odłączę przekaźnik a do baku zrobię dojście powietrza i po problemie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Paź 2018, 13:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesE 350

49 900

2009r.

313 507 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 200

69 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesA 170

7 900

2004r.

123 000 km

wielkopolskie

MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System