Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpaleniem zimnego silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia3013wp

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: mercedes A, 1.4, 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Paź 2017, 21:51
Temat postu:

Problem z odpaleniem zimnego silnika


Witam serdecznie!!! Mój problem polega na tym, że moje autko (mercedes kl. A, poj.1.4, 2000r) ma ogromny problem z odpaleniem po długim postoju i wystygnięciu silnika. Udaje się to po kilkukrotnej próbie. Z tego powodu mechanik wymienił: świece,listwa zapłonowa,pompa paliwa,filtr paliwa i czujnik położenia wału. Po kilku dniach problem powrócił i znowu potrzebuje kilku prób żeby odpalił.Akumulator napewno jest ok,bo silnik "kręci”ale jest problem z wskoczeniem na obroty! Crying or Very sad Baaardzo proszę o pomoc!!! Jestem już załamana jego widokiem,a tak sie cieszyłam jak go kupiłam Rolling Eyes
Powrót do góry
man35

Dyskutant



Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: Renault Scenic I ph.II 1,6 16V rok.1999 + LPG Bingo S i Mercedws w 168 1,6 2003 rok +LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Wrz 2018, 11:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpaleniem zimnego silnika


Witam.

Czy udało się naprawić i co było uszkodzone .Mam identyczne objawy.

Pozdrawiam
Powrót do góry
yzreJ

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: A-140 Pb+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Wrz 2018, 18:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpaleniem zimnego silnika


U mnie to samo, nie było żadnego problemu z odpalaniem, odkąd temperatura spadłą auto nie chce odpalić. Rozrusznik kręci, coś tam łapie ale nie zapala, dopiero za 5 razem udało mi się zapalić. Zaczynam się zastanawiać, co będzie jak będzie -15, sprawność akumulatora spada w takiej temperaturze a kręcić trzeba będzie kilkanaście razy..

Co ciekawe, auto jak już odpali to pracuje bez problemu, nic nie przerywa, obroty nie falują ładnie przyspiesza, później problemów z odpalaniem nie ma, ale po nocy jest dramat.
Zastanawiam się czy jutro rano dam radę odpalić bo do pracy trzeba jechać.

W internecie jest dużo tematów ale rozwiązania jeszcze nikt nie podał.

Edit:
To forum w ogóle żyje, odpowiada tu ktoś jeszcze?
Powrót do góry
man35

Dyskutant



Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: Renault Scenic I ph.II 1,6 16V rok.1999 + LPG Bingo S i Mercedws w 168 1,6 2003 rok +LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2018, 09:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpaleniem zimnego silnika


Witam.

Muszę napisać kilka słów na temat odpalania na zimnym silniku i jak sobie poradziłem z tą usterką.
Jak zwykle problem był prosty jak się go już rozwiąże.Pewny rozgarnięty mechaniki sprawdził błędy ale też posprawdzał parametry na pracującym silniki i zauważył że temperatura zasysanego powietrze do kolektora dolotowego zaraz po odpaleniu pokazywała 130 stopni celcjusza.Po konsultacji decyzja że wymieniamy czujnik temperatury który jest w rurze jeszcze przed filtrem powietrza.I to było to silnik zapala bez najmniejszego problemu tak jak powinien.Czujnik Delphi 40 zł.Cała diagnoza z robocizną 100zł i Mesio chodzi jak marzenie.
Tak że wszystkim którzy mają podobne problemy proponuję to sprawdzić .


Pozdrawiam Mirek
Powrót do góry
yzreJ

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: A-140 Pb+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Paź 2018, 13:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z odpaleniem zimnego silnika


U mnie problem jest po stronie systemu EVAP, pojawiło się ciche piszczenie po wyłączeniu silnika, w baku wytwarza się podciśnienie, które "odsysa" paliwo z przewodów i filtra, po odkręceniu korka wlewu paliwa słychać zasysane powietrze.
Jeszcze nie sprawdziłem czy niedrożny jest przewód czy zawór, ale odkręcenie korka wlewu paliwa i jazda z odkręconym sprawiło, że auto odpala za każdym razem bez problemu. Jeśli uda mi się zdiagnozować problem i naprawa nie będzie kosztowna to będę się bawił w wymianę filtra czy zaworu, jeśli nie to odłączę przekaźnik a do baku zrobię dojście powietrza i po problemie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Paź 2018, 13:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System