Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) 2.0 kompressor czy 2.3 kompressor w clk pirwsza generacja?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 09:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) 2.0 kompressor czy 2.3 kompressor w clk pirwsza generacja?


To nie jest prosty przykład Opla vectry bo ile ci koledzy z tymi 200'toma końmi przejechali kilometrów? Tutaj wszyscy mają raczej mercedesy, to już lepszy przykład to sprinter 2.2CDI remont silnika średnio co 3 lata po eksploatacji w transporcie. To jest akurat przykład do tego przeciw podkręcaniu.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
D.A.N.I.

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: CLK W208 230 KOMPRESSOR 197KM,2000 r. ,6-cio biegowy manual + LPG BRC SEQUENT
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 12:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) 2.0 kompressor czy 2.3 kompressor w clk pirwsza generacja?


Ale my nie rozmawiamy o "podkreconych" silnikach,tylko fabrycznych benzyniakach ( TURBO,KOMPRESSOR ).Z Oplem to taki przyklad podalem.2.2 CDI to tez nie jest dobry przyklad bo mowimy o silnikach benzynowych w tym przypadku,a nie DIESLU Smile .Wiekszosc ludzi z tego co czytam,nie narzeka na silniki w CLK W208 z kompressorem.Ja kupujac takie autko niechcialbym miec 136KM pod maska,bo to poprostu dla mnie za malo.Pozniej na forach czyta sie,ze gdybym mial wybierac ponownie miedzy 2.0 136KM,a silnikiem z kompressorem wybralbym na pewno kompressor Smile .Nie oszukujmy,sie ta buda jest za ciezka na tak maly silnik bez doladowania Smile .Mialem okazje jezdzic 2.0 136KM i na poczatku wydawalo mi sie ze jest OK,ale przy wyprzedzaniu przyspieszaniu to jest porazka na maxa Smile ( po przesiadce do swojego dopiero odczulem wielka roznice Smile ) .

PS. VECTRA C produkowana byla od 2002 r.,takze mozna sobie mniej wiecej obliczyc ile mozna taka nahulac Wink .
_________________
-----> BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY <-----
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 16:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) 2.0 kompressor czy 2.3 kompressor w clk pirwsza generacja?


Ja ci mówię od razu i wprost, daj mi na kompressora w super mega (dodaj sobie jeszcze co chcesz) stanie i NIE ZAMIENIE SIĘ. Na 320 owszem Wink

tak dla ciekawych, otwórzcie sobie Allegro, zakładkę z CLK W208 i sami sprawdźcie ile jest kompressorów do sprzedania....

Nie chodzi mi o przekonywanie kogokolwiek do swoich racji, jeździj czym chcesz tylko nie wciskaj ludziom kitu że kompressor jest cudowny bo realia na giełdzie są inne. Pewnie że wolnossący 2.0 jest słabszy i często zawirusowany tdiiiik go odstawia, tylko że tu ja robię przegląd co 15.000km który się kończy na wymianie filtrów i oleju (nie licząc zawieszenia) i tyle, jestem spokojny o jutro, bo dojadę zawsze dalej niż kompressor, wolniej ale na własnych kołach a nie na lawecie.
Na zakończenie, podaj mi chociaż 1 zaletę kompressora, nie licząc OCZYWIŚCIE OSIĄGÓW Wink JEDNĄ....
_________________



Powrót do góry
D.A.N.I.

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: CLK W208 230 KOMPRESSOR 197KM,2000 r. ,6-cio biegowy manual + LPG BRC SEQUENT
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 17:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) 2.0 kompressor czy 2.3 kompressor w clk pirwsza generacja?


Fifi to wlasnie tylko i wylacznie chodzi o osiagi i nic wiecej Wink .
Przeciez niczym innym nasze GWIAZDKI sie nie roznia Smile .Piszesz,ze u Ciebie tylko wymiana co 15.000 tys. oleju i filtrow.A jak myslisz w kompresorze jest inaczej? Smile Przeciez zawieszenie i inne podzespoly sa takie same i jak kto dba tak ma Smile .Te auta roznia sie tylko tym,ze u Ciebie nie ma kompressora Smile .

PS. Nikomu nic nie wciskam,to raczej Ty robisz to opisujac 2.0 136KM jako idealnego CLK W208 Smile .Kazdy ma swoj rozum i wybierze ten model,ktory bedzie dla Niego adekwatny ( jednemu jest potrzebne te 200KM,drugi bedzie sie cieszyl z tych 136 KM )Co ma allegro do i ilosci sprzedazy?Ja tez szukalem ponad 3 miesiace w Polsce CLK z kompressorem i potwierdzam,ze ciezko u nas jest znalesc w dobrym stanie autko,ale wiadomo,wiekszosc to handlarze ktorzy sprowadzaja wraki,tanio zrobia i na sprzedaz.Swojego sprowadzilem i wiem,ze sa zadbane kompressorki Smile .Mozna takze kupic w bardzo dobrym stanie z klubow Mercedesa,ludzie dbaja o te samochody niekiedy lepiej jak o ......... Smile
Ponadto ja sie nie sprzeczam,ze kompressor jest lepszy od V-ki,bo powiem Ci szczerze,ze gdyby byl silnik 3.2 V6 ze skrzynia manualna to takim bym dzisiaj jezdzil Smile .
_________________
-----> BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY <-----
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 08:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) 2.0 kompressor czy 2.3 kompressor w clk pirwsza generacja?


D.A.N.I. napisał:

Prosty przyklad np. z OPLA VECTRY C,najbardziej poszukiwanym i niezawodnym silnikiem sa wlasnie silniki 2.0 TURBO Z20NET Smile .Fakt ma z tego co pamietam 175KM.Koledzy z forum VKP "podkrecaja"-czytaj chipuja do 200KM i jest naprawde wszystko OK.


Ja właśnie piszę o fabrycznych silnikach i o ich wytrzymałości, silnik to silnik ma wał i panewki i pierścienie, jeżeli podniesiesz kompresję, zwiększysz dawkę, dodasz więcej powietrza silnik jest podkręcony, w tym momencie standardowe elementy jak panewki, korby, tłoki, pierścienie zużywają się bardziej i stąd mniejsza żywotność silnika.

Te vectry są produkowane od 2002r OK, ale pytanie było - ile kilometrów koledzy z klubu OPLA przejechali na Chipowanych silnikach?
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 08:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 18:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) 2.0 kompressor czy 2.3 kompressor w clk pirwsza generacja?


D.A.N.I. napisał:
Fifi to wlasnie tylko i wylacznie chodzi o osiagi i nic wiecej Wink .


PS. Nikomu nic nie wciskam,to raczej Ty robisz to opisujac 2.0 136KM jako idealnego CLK W208 Smile
.


Nigdzie nie napisałem, że W208 z tym silnikiem jest ideałem Wink
_________________



Powrót do góry
bzyku888

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: CLK 200Kompressor + lpg
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 19 Mar 2012, 21:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) 2.0 kompressor czy 2.3 kompressor w clk pirwsza generacja?


kompressory spokojnie wytrzymują ponad 300000 i nic się z nim nie dzieje. To co piszecie że na allegro jest więcej 2.0k niż 2.0 to nie jest wcale oznaką że 2.0k jest do d..y i się sypią, tylko poprostu było ich sprzedanych wiecej, tak samo jest z golfami wiecej jest tdi , a przecież wcale nie są gorsze od benzyny Wink
_________________
Renault 9 1.1 -> Renault Clio ph1 1.2 -> Nissan Sunny 1.6+lpg -> Opel Vectra b 1.8 16V+lpg -> Nissan Primera 2.0 16V +lpg -> Renault Clio ph2-2 1.4 16V +lpg -> to było, a teraz jest -> MERCEDES CLK W208 2.0 16V KOMPRESSOR + LPG
Powrót do góry
D.A.N.I.

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: CLK W208 230 KOMPRESSOR 197KM,2000 r. ,6-cio biegowy manual + LPG BRC SEQUENT
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 21 Mar 2012, 23:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) 2.0 kompressor czy 2.3 kompressor w clk pirwsza generacja?


bzyku888,my o tym wiemy ze kompressory sa OK Laughing ,ale jak ktos czyta fora gdzie ludzie opisuja wlasnie tylko problemy,bo przeciez po to miedzy innymi sa i opiera swoja wiedze na takich wypowiedziach to niestety tak to jest Wink .
Cytat Kolegi Fifi_Boss z innego tematu:
"Poczytaj sobie na tym forum ile jest postów typu "kompressor padł, nie ma siły" itd. Silniki wolnossące, to jest to POZDRAWIAM " Smile .

PS.Pamietam tez,ze ogladalem w Gorzowie CLK,odpuscilem ten egzemplarz.
Kiedy odjezdzalem zapytalem sie jeszcze z ciekawosci dlaczego sprzedaje to autko,sprzedajacy odpowiedzial ze chce nowszy model zakupic tylko i wylacznie z KOMPRESSOREM Laughing .

O i jeszcze jeden temat znalazlem gdzie Kolega Fifi_Boss jest znawca kompressorow - masakra Laughing :
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=71552
W ostatnim poscie Kolega emilos wypowiedzial sie rowniez na temat CLK z kompressorami.Wazna wypowiedz bo jest uzytkownikiem,a nie tylko czytelnikiem o kompressorach Wink .
_________________
-----> BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY <-----
Powrót do góry
arizona78

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): SCOTLAND
Posiadane auto: mercedes sclass 320
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 19 Lip 2012, 00:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) 2.0 kompressor czy 2.3 kompressor w clk pirwsza generacja?


polecam 320 ta praca silnika a 230 troche denerwoje tym wycien na wysokich obrotach
_________________
mercedes s class 320 2001 rok
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie

MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System