Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przybywa oleju, ubywa płynu chłodniczego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spp

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Mercedes, W168, A160, 1.6, 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 14:21
Temat postu:

Przybywa oleju, ubywa płynu chłodniczego


A160, benzyna, w168, rocznik 2000, przebieg 150 tys km

W czasie jazdy zapaliła mi się kontrolka poziomu oleju.

Okazało się, że przybywa oleju, a ubywa płynu chłodniczego i to bardzo szybko. Dodatkowo jestem pewien, że olej ma zapach benzyny.

Czy ktoś orientuje się jaki mniej więcej jest koszt naprawy takiej usterki i jakie części w takim przypadku należy wymienić?

Ponadto odkąd samochód był kupiony (ok pół roku temu) ma coś takiego, że przy otwieraniu wlewu paliwa bardzo, ale to bardzo intensywnie zasysa do środka powietrze. Wystarczy, żeby silnik chwile pochodził. Kilka razy byłem z tym u mechanika, ale nie umiał nic na to poradzić i kazał to zignorować.

Zastanawiam się czy może to mieć coś wspólnego z tą usterką.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 14:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przybywa oleju, ubywa płynu chłodniczego


Na mój babski rozum to zapowietrzenie korka wlewu paliwa stąd to zasysanie powietrza.
Co do reszty to...hmmm uszczelka pod głowicą,pęknięty blok.
Chyba,że się mylę.Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 23:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przybywa oleju, ubywa płynu chłodniczego


Tak jak Koleżanka wcześniej nadmieniła, uszczelka pod głowicą. Cena naprawy? To zależy od warsztatu. Nikt Ci tego na odległość nie powie.
Natomiast co do drugiego zagadnienia to poczytaj sobie ten temat;
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=111558
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
spp

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Mercedes, W168, A160, 1.6, 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 01 Sty 2018, 23:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Przybywa oleju, ubywa płynu chłodniczego


Dziękuję za odpowiedzi!

Co do ubywania płynu chłodniczego to jednak jeszcze nie jestem pewien!
Sądziłem, że szybko go ubywa jednak to przez sprawdzenie jak była inna temperatura, okazuje się, że on zmienia objętość w zależności od nagrzania silnika.

Było tak: w czasie jazdy zapaliła mi się kontrola poziomu oleju.

Mechanik stwierdził, że oleju z jakiegoś powodu przybyło i trochę go odlał. Na zbiorniczku narysował kreskę i kazał sprawdzać czy nie ubywa.

Jak po jakimś czasie sprawdziłem poziom był sporo pod kreską. Sądziłem, że tak dużo go ubyło ale jednak nie, bo jak silnik trochę pochodzi to go przybywa. Jak dłużej postoi to ubywa. Więc póki nie podniesie się poziom oleju znowu to ta kreska nic nie mówi.

Poza tym od oleju jakby czuć benzyną, druga hipoteza jest taka, że benzyna miesza się z olejem.

Natomiast zainteresował mnie ten temat dotyczący czujnika położenia wału korbowego....

Tyle tylko, że nigdy nie zdarzyło się, żeby samochód gasł. Albo żeby był jakikolwiek problem z rozruchem... Wszystko działa ok.

To zasysanie powietrza początkowo myślałem, że może chodzić o zmianę temperatury ale jednak nie. To tak jakby to podciśnienie wytwarzał jakiś układ samochodu.

Bo jest tak: otwieram wlew paliwa. Wciąga dużo powierza. Czyli ciśnienie się powinno wyrównać. Ale jeśli teraz zakręcę wlew, włączę silnik i on trochę pochodzi. To po chwili, po otwarciu wlewu znowu mocno zasysa... Czyli to jakiś układ w samochodzie wytwarza podciśnienie.

Im mniej benzyny w baku tym efekt zassania jest większy. Jak jest pełny bak to tylko troszeczkę powietrza wciąga. Jak bak jest pusty to wciąga kilka litrów powietrza, tak jakby ktoś głęboki oddech zrobił.

Wcześniej był jeszcze problem z zapachem benzyny w kabinie, ale znalazłem rozwiązanie w innym temacie. Winny okazał się być wężyk pod maską. Tylko co ciekawe jak pojawiał się zapach benzyny to nie było efektu wessania. Po naprawie wężyka problem z wessaniem nasilił się... Zupełnie tak jakby przez ten pęknięty wężyk wcześniej mogło dostawać się powietrze. A teraz już nie może...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System