Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Brak wspomagania, błąd 23, lampka akumulatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mecenas79

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: MB, w168, A170, 90km 1,7, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Sty 2018, 11:40
Temat postu:

Brak wspomagania, błąd 23, lampka akumulatora


Witam wszystkich !
Domyślam się, że zadaje dosyć banalne pytanie (przynajmniej dla niektórych, którzy oczywiście wola odpowiedzieć "trzeba poszukać" ale właśnie to robię, szukam odpowiedzi na moje pytanie.
Otóż w moim w168 1.7 diesel wczoraj padło wspomaganie kierownicy i zapaliła się na czerwono lampka akumulatora. Wydarzyło mi się to na mieście więc zdążyłem podjechać pod dom i zostawić auto. Później po odpaleniu pokazał się przez jakieś 5 sekund komunikat na ekranie klucz + zegar + 23, strzelam że to jakiś błąd czy coś ale nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat, samochód pochodził 2 minuty i sam zgasł stojąc na wolnym biegu, dzisiaj samochód już nie miał prądu żeby odpalić ale pokazał to samo tylko z liczbą 19.. Co to może być?
Nie dawno byl wymieniany pasek od alternatora bo mialwm też dziwna sytuację ponieważ zgasły wszystkie światła, lampki i nawet kierunki nie działały, ale to już ogarnięte.
Powrót do góry
MicMie

Dyskutant



Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mercedes klasa W 169 A170
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 02 Sty 2018, 12:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Brak wspomagania, błąd 23, lampka akumulatora


Gdybyś się troszkę przyłożył do czytania forum, to znalazłbyś wszystkie odpowiedzi na twoje pytania.
Ja myślę, że masz przerwę w obwodzie elektrycznym samochodu (brak minusa lub inaczej masy). Cała para (prąd) wyprodukowany przez alternator idzie w gwizdek - czyli nigdzie. Akumulator w takim przypadku nie jest ładowany i w końcu padł. Prawdopodobnie masz zaśniedziały albo całkowicie uszkodzony styk na ramie pod zbiornikiem płynu spryskiwacza na połączeniu przewodów pompy wspomagania do masy. Tam szukaj. Jak się da, to wyczyść i połącz na nowo. Jeżeli chodzi o komunikat na wyświetlaczu - podpowiem tobie abyś zapoznał się z czymś takim jak system ASSYST (aktywny system obsługi pojazdu).
Pozdrawiam i Powodzenia
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Wto 02 Sty 2018, 17:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Brak wspomagania, błąd 23, lampka akumulatora


Naładuj aku. odpal i sprawdź ładowanie. Możliwych przyczyn niesprawności jest wiele. Od podanych wyżej, przez alternator do akumulatora. Klucz z liczbą to odliczanie do przeglądu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesE 280

16 990

2003r.

145 600 km

pomorskie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System