Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Buczenie silnika, opóźnienie załączenia turbiny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gone94

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 2.2 CDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Sty 2018, 18:40
Temat postu:

Buczenie silnika, opóźnienie załączenia turbiny


Od dłuższego czasu ( ale rzadziej po wizycie w aso kiedy to wykasowano mi historię błedów) wymieniono wcześniej zawór EGR, oraz przepływomierz. Po drodze do tych 200.000km padło parę innych rzeczy w tym chłodnica oleju.
Sytuacja wygląda następująco i nikt nie wie o co chodzi, mianowicie czasem podczas jazdy ( zazwyczaj mam krótkie trasy miejskie nie ma jak dogrzać autka przepiłować itp, bywa że po depnięciu na dwupasmówce do 4tys obrotów i zmieniania na wyższy bieg słychać później po tym jak już nie można piłować na jakiejś 70 buczenie silnika, turbina działa z opóźnieniem o 200-300 obrotów, silnik buczy do tego momentu czuć takie "zamulenie" nie ma tego wciśnięcia w fotel tylko rozpędza się jakby tam tej turbiny nie było i buczy, dopiero po osiągnięciu tych 2200 - 2300 obrotów dostaje pary i jedzie normalnie buczenie zanika czasem mu przejdzie, po tym niekiedy trzeba jechać 2-3 kilometry z tym buczeniem słyszalnym tylko przy przyśpieszaniu (w zakresie od 1500 do 2200-2300obr), czasem dłużej. Bywa też tak że zgaszenie i ponowne uruchomienie silnika pomaga od razu ( kiedy zjadę ) a czasem nie pomaga i problem utrzymuje się dłużej.
Kolejnym problemem jest to że autko czasem i ciepłe zadymi ( czuć ten niemiły szczypiący dym biało niebieski ) ale to zdarza się bardzoooo rzadko co może być tego przyczyną ? Komputer źle czyta dane ? Coś złego dzieje się z silnikiem ? Dodam że problem z tym dymem pojawił się pewnego czasu, kiedy to na BP zatankowałem niby to magiczne paliwo co czyści silnik, przejechałem z 5km na niższym biegu i wysokich obrotach (3000) żeby dobrze dogrzać silnik, po czym zaświecił check, od tego czasu raz zacznie dymić jak diabli i czuć te szczypiące po oczach spaliny, a czasem bywa że nie widać że kopci ale czuć inny charakterystyczny zapach spalin który nie raz cofie się aż do kabiny i nawet na pace śmierdzi dodam że to blaszak.

Czy ktoś moze mi doradzić co powinienem sprawdzić ? Spotkał się ktoś z czymś podobnym w innym dieslu ?
Za pomoc serdecznie dziękuję gdyż chciałbym się pozbyć usterki Smile
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 00:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Buczenie silnika, opóźnienie załączenia turbiny


DPF się najprawdopodobniej wypala. To nie jest auto na krótkie trasy miejskie. Ciągłe przerywanie procesu wypalania i jazda z niedogrzanym silnikiem prowadzi do rozrzedzenia oleju i związanych z tym konsekwencji pogorszenia smarowania. Auto z DPF-em MUSI od czasu do czasu wyjechać na autostradę w celu skutecznego wypalenia zawartości filtra DPF.
Powrót do góry
Gone94

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 2.2 CDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Sty 2018, 19:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Buczenie silnika, opóźnienie załączenia turbiny


Witaj, robi trasy miejskie aczkolwiek nie do końca krótkie dziennie od 80-200km. Za każdą wizytą był sprawdzany pod względem stanu zawartości DPF który zazwyczaj nie wydawał się uszkodzony ( zapchanie dpf przy wizytach wynosiło średnio poniżej 8%)
Zazwyczaj jestem osobą która nie lubi jeździć na niskich obrotach lubię depnąć jeżeli tylko mogę, ale odczuwam problem z tym że wzrosło znacznie spalanie, widać to przy częstotliwości tankowań, samochód się nie dogrzewa a jutro pójdę sprawdzić tego przyczynę mianowicie idę wymienić termostat bo czuję że się zaciął.
Powrót do góry
loki86

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2019
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznan/wielkopolska
Posiadane auto: sperinter 318
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2024, 21:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Buczenie silnika, opóźnienie załączenia turbiny


@Gone94 witam, doszedles co było przyczyna? mam podobny problem
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesE 350

69 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System