Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Buczenie silnika, opóźnienie załączenia turbiny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gone94

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 2.2 CDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Sty 2018, 18:40
Temat postu:

Buczenie silnika, opóźnienie załączenia turbiny


Od dłuższego czasu ( ale rzadziej po wizycie w aso kiedy to wykasowano mi historię błedów) wymieniono wcześniej zawór EGR, oraz przepływomierz. Po drodze do tych 200.000km padło parę innych rzeczy w tym chłodnica oleju.
Sytuacja wygląda następująco i nikt nie wie o co chodzi, mianowicie czasem podczas jazdy ( zazwyczaj mam krótkie trasy miejskie nie ma jak dogrzać autka przepiłować itp, bywa że po depnięciu na dwupasmówce do 4tys obrotów i zmieniania na wyższy bieg słychać później po tym jak już nie można piłować na jakiejś 70 buczenie silnika, turbina działa z opóźnieniem o 200-300 obrotów, silnik buczy do tego momentu czuć takie "zamulenie" nie ma tego wciśnięcia w fotel tylko rozpędza się jakby tam tej turbiny nie było i buczy, dopiero po osiągnięciu tych 2200 - 2300 obrotów dostaje pary i jedzie normalnie buczenie zanika czasem mu przejdzie, po tym niekiedy trzeba jechać 2-3 kilometry z tym buczeniem słyszalnym tylko przy przyśpieszaniu (w zakresie od 1500 do 2200-2300obr), czasem dłużej. Bywa też tak że zgaszenie i ponowne uruchomienie silnika pomaga od razu ( kiedy zjadę ) a czasem nie pomaga i problem utrzymuje się dłużej.
Kolejnym problemem jest to że autko czasem i ciepłe zadymi ( czuć ten niemiły szczypiący dym biało niebieski ) ale to zdarza się bardzoooo rzadko co może być tego przyczyną ? Komputer źle czyta dane ? Coś złego dzieje się z silnikiem ? Dodam że problem z tym dymem pojawił się pewnego czasu, kiedy to na BP zatankowałem niby to magiczne paliwo co czyści silnik, przejechałem z 5km na niższym biegu i wysokich obrotach (3000) żeby dobrze dogrzać silnik, po czym zaświecił check, od tego czasu raz zacznie dymić jak diabli i czuć te szczypiące po oczach spaliny, a czasem bywa że nie widać że kopci ale czuć inny charakterystyczny zapach spalin który nie raz cofie się aż do kabiny i nawet na pace śmierdzi dodam że to blaszak.

Czy ktoś moze mi doradzić co powinienem sprawdzić ? Spotkał się ktoś z czymś podobnym w innym dieslu ?
Za pomoc serdecznie dziękuję gdyż chciałbym się pozbyć usterki Smile
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 00:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Buczenie silnika, opóźnienie załączenia turbiny


DPF się najprawdopodobniej wypala. To nie jest auto na krótkie trasy miejskie. Ciągłe przerywanie procesu wypalania i jazda z niedogrzanym silnikiem prowadzi do rozrzedzenia oleju i związanych z tym konsekwencji pogorszenia smarowania. Auto z DPF-em MUSI od czasu do czasu wyjechać na autostradę w celu skutecznego wypalenia zawartości filtra DPF.
Powrót do góry
Gone94

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 2.2 CDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Sty 2018, 19:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Buczenie silnika, opóźnienie załączenia turbiny


Witaj, robi trasy miejskie aczkolwiek nie do końca krótkie dziennie od 80-200km. Za każdą wizytą był sprawdzany pod względem stanu zawartości DPF który zazwyczaj nie wydawał się uszkodzony ( zapchanie dpf przy wizytach wynosiło średnio poniżej 8%)
Zazwyczaj jestem osobą która nie lubi jeździć na niskich obrotach lubię depnąć jeżeli tylko mogę, ale odczuwam problem z tym że wzrosło znacznie spalanie, widać to przy częstotliwości tankowań, samochód się nie dogrzewa a jutro pójdę sprawdzić tego przyczynę mianowicie idę wymienić termostat bo czuję że się zaciął.
Powrót do góry
loki86

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2019
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznan/wielkopolska
Posiadane auto: sperinter 318
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2024, 21:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Buczenie silnika, opóźnienie załączenia turbiny


@Gone94 witam, doszedles co było przyczyna? mam podobny problem
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System