Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Antena problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gaww

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: mercedes r-klasa armatic 3,5 2006
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 19 Sty 2018, 21:56
Temat postu:

Antena problem


WITAM
Posiadam R-KLASE ze stanów, nie wiem gdzie znajduje się antena oraz wzmacniacz antenowy. Na szybie patrząc od tyłu po lewej stronie znajduje się jeden wzmacniacz z niebieską wtyczką ale po podłączeniu do radia nie działa, natomiast po prawej są następne miejsca do podłączenia ale nic tam nie ma natomias na klapie są schowane dwa przewody biały i chyba niebieski (podłączony wzmacniacz z niebieską fakrą ma trzy przwody antena zielony i chyba brąz i czerwony plus) radio gra tylko na przewodzie antenowym z czarną wtyką fakra ale nie mogę znaleść drugiego końca i wzmacniacza antenowego. Dziękuję bardzo za informacje i podpowiedzi
Powrót do góry
rklucz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: C4 GP 2.0 hdi 2016
Piwa: 32/0
Wysłany: Pią 19 Sty 2018, 23:28
Temat postu:

Antena problem


Z tyłu pod podsufitką i jeszcze w tylnej klapie jest wzmacniacz FM zasilany z tego pierwszego modułu anten w dachu.
_________________
rklucz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
gaww

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: mercedes r-klasa armatic 3,5 2006
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 00:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Antena problem


CZY obydwa wzmacniacze są zasilane z tego samego żródła bo na wzmacniaczu w klapie nie ma napięcia, a te dwa przewody w klapie z wtyczką do czego służą
Powrót do góry
gaww

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: mercedes r-klasa armatic 3,5 2006
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 02:11
Temat postu:

Antena problem


rklucz czy możesz podać jaki jest symbol wzmacniacza pod podsófitką . Wzmacniacz w klapie z niebieską wtyczką w ogóle nie reaguje na radio nawet po podaniu napięcia nawet radio na podpiętym kablu z niebieską wtyczką bez wzmacniacz nie chce złapać żadnych fal radiowych. Mam jeszcze pytanie czy wiesz jak wstawić rysunek do postu. Zgóry dziękuje za pomoc
Powrót do góry
rklucz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: C4 GP 2.0 hdi 2016
Piwa: 32/0
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 10:53
Temat postu:

Antena problem


Podaj numer nadwozia bo jest 16 rodzajów tych wzmacniaczy dachowych. Masz tu pierwszy lepszy numer wpisz do google to zobaczysz jak wygląda antena z zintegrowanym modułem wzmacniacza :A1648202575
_________________
rklucz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 10:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gaww

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: mercedes r-klasa armatic 3,5 2006
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 19:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Antena problem


rklucz mój vin 4JGCB65E86A029906. NA KLAPIE MAM WZMACNIACZ O NUMERZE A1648701589 PRAWDOPODONIE JEST TO WZMACNIACZ GPS. CZY MOŻLIWE JEST ZE JAK WZMACNIACZ GPS NIE MA ZASILANIA TO I WZMACNIACZ RADIA TAK SAMO
Powrót do góry
rklucz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: C4 GP 2.0 hdi 2016
Piwa: 32/0
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 21:41
Temat postu:

Antena problem


Ten którego numer podałeś to wzmacniacz FM który ma zasilanie z anteny dachowej i w niej jest antena GPS. Wymontuj tą w dachu i zobacz czy ma zasilanie. Na przewodzie zasilającym do tej dachowej idzie wiązka z 3/4 przewodami gdzie jest filtr przeciwzakłóceniowy. Czasami zdarza się że ten filtr jest uszkodzony należy go ominąć. Te wzmacniacz dachowy jest zasilany z bezpiecznika f20 z skrzynki F4 to ta w bagażniku. Dopiero zasilanie z anteny dachowej idzie do tego wzmacniacza w tylnej klapie tym różowym kabelkiem. Numer tego twojego dachowego jest A2518201975 trochę nietypowy (wersja USA) bo jest z funkcja PANIC co można sobie darować ale istotniejsze jest to bo musisz mieć z funkcją KEYLESS GO. Poszukaj może znajdziesz o takim numerze ja nie do może być od wersji Europejskiej ale żeby był z KEYLESS GO kod 889.
_________________
rklucz
Powrót do góry
gaww

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: mercedes r-klasa armatic 3,5 2006
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 21 Sty 2018, 00:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Antena problem


Witam.
Jeżeli dobrze zrozumiałem to wzmacniacz na klapie służy do radia, dlaczego w takim razie podpięty jest do niego niebieski kabel antenowy który w opisie jest opisany jako GPS. A wzmacniacz w podsófitce to wzmacniacz z anteną GPS (musisz mieć do mnie trochę cierpliwości)służący do nawigacji, jeżeli coś źle zrozumiałem to wyłóż mi to to jest a to jest to będe bardzo wdzięczny. Jeszcze jedno gdzie szukać kodu. Dzięki za dotychczasową pomoc
Powrót do góry
gaww

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: mercedes r-klasa armatic 3,5 2006
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 21 Sty 2018, 00:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Antena problem


Zależy mi bardziej na wzmacniaczu do radia
Powrót do góry
gaww

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: mercedes r-klasa armatic 3,5 2006
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 21 Sty 2018, 00:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Antena problem


A posiadasz może jakiś wykaz bezpieczników i przekaźników do tego auta
Powrót do góry
rklucz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: C4 GP 2.0 hdi 2016
Piwa: 32/0
Wysłany: Nie 21 Sty 2018, 00:53
Temat postu:

Antena problem


Antena FM jest w tylnej szybie wzmacniany przez ten wzmacniacz w tylnej klapie i przewodem koncentrycznym jest przesyłany do modułu antenowego dachowego skąd jest rozdzielany do radia, telefonu, keyless go i telestaru od webasta w zależności od wyposażenia taka zwrotnica. Antena GPS jest po środku tego modułu dachowego i do niej jest fioletowa wtyczka. Anteny w bocznych szybach są od telefonu telestartu tunera TV i comanda w wersji Japoniskiej.
Patrzyłeś czy ten w tylnej klapie ma zasilanie i czy nie jest w środku zgnity-zalany wodą?
Podaj adres e mail to wyślę rozpiskę bezpieczników.
_________________
rklucz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
gaww

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: mercedes r-klasa armatic 3,5 2006
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 21 Sty 2018, 14:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Antena problem


Witam
Z tego co opisujesz i z mojch sprawdzań wychodzi całkiem co innego na wzmacniaczu na klapie nie ma napięcia podpięty jest kabel koncentryczny z niebieską wtyczką który leci bezpośrednio w kierunku radia gdzie leży sobie luźno, natomiast do radia jest podpięty kabel koncentryczny z czarną wtyką a druga strona nie wiem gdzie.
podałem bezpośrednio napięcie na wzmacniacz w klapie podłączyłem niebieski kabel do radia i słychać tylko szum.
na czarnym kablu odbiera mój mail gaww@interia.pl
Do czego służy ten drugi obwód antenowy w szybie jego końcówki są przy ręcznym otwieraniu klapy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery

15) radio »

MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System