Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 A180 CDI - Dziwny dźwiek silnika na wolnych obrotach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
calerton

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Benz A class W169
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Sty 2018, 00:39
Temat postu:

W169 A180 CDI - Dziwny dźwiek silnika na wolnych obrotach


W169 A180 Diesel. Poszukuje odpowiedzi na pytanie - dlaczego na wolnych obrotach, zaczyna tak buczeć silnik (od około 10 sekundy słychać buczenie). Po dodaniu gazu i na zwiększonych obrotach, dźwiek ustępuje. Dzieje sie to praktycznie tylko wtedy gdy samochód jest uruchamiany. Zamieściłem film na tę okoliczność:
https://youtu.be/Q28EOItkPbw

Od 10 sekundy słychać jak dziwnie pracuje silnik. Prosze o pomoc.
Powrót do góry
jeremiaszFFF

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: W169 A160 CDI
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 23 Sty 2018, 18:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 A180 CDI - Dziwny dźwiek silnika na wolnych obrotach


Witam

U mnie 160 CDI jest dokładnie tak samo. Silniki wydaje taki dźwięki dopóki się nie nagrzeje, niestety też nie wiem co to może być, podejrzewam osprzęt napędzany paskiem wielorowkowym, na wiosnę mam zamiar spróbować to zdiagnozować. Jeśli ktoś z Was wie co tak może hałasować to proszę o podpowiedź.
Powrót do góry
area

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: A180CDI 2009, A190 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Sty 2018, 09:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 A180 CDI - Dziwny dźwiek silnika na wolnych obrotach


Ten dźwięk pochodzi z klimatyzacji. Po jej wyłączeniu/brak czerwonej diody/ dźwięk zanika. U mnie dzieje się to tylko na zimnym silniku i powoli się wycisza podczas jego rozgrzewania. Podczas badania komputerem przed zakupem diagnosta wskazał na niedostatek ciśnienia w układzie klimy/za mało czynnika/. Dzisiaj będę serwisowal klimę to zobaczymy czy się polepszy./w169 180cdi 2009/.pozdr
Powrót do góry
calerton

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Benz A class W169
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Lut 2018, 10:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 A180 CDI - Dziwny dźwiek silnika na wolnych obrotach


area napisał:
Ten dźwięk pochodzi z klimatyzacji. Po jej wyłączeniu/brak czerwonej diody/ dźwięk zanika. U mnie dzieje się to tylko na zimnym silniku i powoli się wycisza podczas jego rozgrzewania. Podczas badania komputerem przed zakupem diagnosta wskazał na niedostatek ciśnienia w układzie klimy/za mało czynnika/. Dzisiaj będę serwisowal klimę to zobaczymy czy się polepszy./w169 180cdi 2009/.pozdr


W ubiegłym tygodniu byłem w serwisie (nieautoryzowanym) - podstawowe czynności typu zmiana oleju, filtrów itd. Także stwierdzili że to wina klimatyzacji. Pojechałem do speców od klimy- sprawdzili szczelność układu, napełnili nowym czynnikiem, dokonali regeneracji kompresora- komplet sprzęgło i hamownia (potwierdzili ze było to uszkodzone). Ale niestety dźwięk cały czas pozostał. Samochód kupiłem w sierpniu 2017. I moim zdaniem - nie wiem może nie byłem tak wyczulony jak teraz - ale na początku tego dźwięku nie było. Sam już nie wiem czy to normalne i tak zostawić, czy dalej szukać co tam sie dzieje. Tylko zaznaczam - u mnie ten dźwięk jest na wyłączonej klimie. Poza tym dźwiękiem wszytko działa bez zarzutu i jestem mega zadowolony z samochodu
Powrót do góry
area

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: A180CDI 2009, A190 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Lut 2018, 08:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 A180 CDI - Dziwny dźwiek silnika na wolnych obrotach


U mnie też niestety podstawowy serwis klimy nie dał żadnych zmian. Najgorzej jest zaraz po włączeniu silnika to wtedy buczy i pojawia się wibracja a potem w miarę jak się nagrzewa silnik dźwięk i wibracje zanikają. Będę z tym walczył później bo teraz mam inny problem ze sztukami w zawieszeniu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 06 Lut 2018, 08:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robbox

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: MERCEDES żony A170CDI 1999 AVANTGARDE
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Lut 2018, 21:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 A180 CDI - Dziwny dźwiek silnika na wolnych obrotach


Proponuje juz nie jezdzic do wymienionych serwisow. Ten dzwiek to doskonale zna nawet moja zona ze swojego cdi -w drgania wpada napinacz paska - do wymiany jest sprzeglo z kolem pasowym alternatora.
Calerton propnuje sprzegielko wymienic jak najszybciej poniewaz drgania doprowadzaja do uszkodzenia sprezarki a widze ze byla dopiero naprawiana , moze tez sie urwac napinacz.
Powrót do góry
area

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: A180CDI 2009, A190 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Mar 2018, 08:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 A180 CDI - Dziwny dźwiek silnika na wolnych obrotach


Wymienione sprzęgło alternatora i rolki napinacza przy okazji a nie ma żadnej poprawy. Napinacz dość mocno drży po włączeniu klimy na zimnym silniku(to on jest powodem buczenia), potem się uspokaja(po ok.1 min.) ale nie całkowicie. Nie wiem co robić dalej. Wymieniać cały napinacz?.Tylko wydaje mi się, że jego drgania są czymś wzbudzane-pewnie klimą ale Calerton zmieniał osprzęt sprężarki i to nic nie dało. Komuś się już udalo rozwiązać ten problem?.
Powrót do góry
robbox

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: MERCEDES żony A170CDI 1999 AVANTGARDE
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 14:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 A180 CDI - Dziwny dźwiek silnika na wolnych obrotach


Kiedy było wymieniane sprzęgło na alternatorze?

Pytam ponieważ potrafią się szybko zatrzeć, u mnie to było kilka miesięcy i jak przyszła zima to pojawiły się drgania.

Poprzedni właściciel założył INA ja wymieniłem na VALEO i spokój już 2 lata.

Dlatego mimo wszystko namawiam do ściągnięcia paska i sprawdzenia sprzęgła.
Wystarczy że będzie lekko przytarte i napinacz drga.
Powrót do góry
area

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: A180CDI 2009, A190 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 21:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 A180 CDI - Dziwny dźwiek silnika na wolnych obrotach


Napinacz drga wyraźnie tylko na zimnym silniku przy włączonej klimatyzacji. Sprzęgiełko wymienione przed 3-ma dniami na Valeo(na alternatorze było również założone Valeo i przy sprawdzeniu nie generowało zacięć) i dalej bez żadnej zmiany. Obciążenie alternatora ogrzewaniem tylnej szyby i światłami nie powoduje wzmożonych drgań(pojawia się lekki rezonans widoczny na śrubie mocującej rolkę) a po włączeniu klimatyzacji widać jak stopniowo ale szybko wpada w drgania i generuje charakterystyczne buczenie. Na zdjętym pasku koło pasowe kompresora kręci się równo, bez oporów i zacięć. Na wystudzonym ale nie zimnym silniku buczenie szybko ustępuje po jego włączeniu. Ot zagadka. PS.
W W168 190 benzyna wymieniałem tylko raz sprzęgiełko przy 145 tkm oraz 2x kpl rolek z paskiem na dystansie ok.70 tkm i tam problem na napinaczu nie występował.
Powrót do góry
area

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: A180CDI 2009, A190 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Maj 2018, 10:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 A180 CDI - Dziwny dźwiek silnika na wolnych obrotach


Wymiana całego napinacza nic nie poprawiła.Czy ktoś rozwiązał ten problem?
Powrót do góry
area

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: A180CDI 2009, A190 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Maj 2018, 07:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 A180 CDI - Dziwny dźwiek silnika na wolnych obrotach


Za szybko odtrąbiłem porażkę, bo myślałem że wibracje na kierownicy na wolnych obrotach są spowodowane przez drgania napinacza(nie miałem dotychczas żadnych doświadczeń z dieslami). Ale okazuje się, że drgań na napinaczu po włączeniu silnika już nie ma oraz tego charakterystycznego buczenia(sprawdzone kilkakrotnie).
Powrót do góry
jeremiaszFFF

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: W169 A160 CDI
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 17 Maj 2018, 19:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 A180 CDI - Dziwny dźwiek silnika na wolnych obrotach


Powitać

Zasadnicze pytanie do area, wymianę tego napinacza przeprowadzałeś samodzielnie czy też była to robota powierzona mechanikowi, pytam bo mam podobny problem z napinaczem i zastanawiam sie ile jest z tym zachodu oraz czy jest inne wyjście (sposób napraw) niż opuszczanie silnika. Z góry dzięki za odpowiedź.

Wracając do tematu u siebie zauważyłem, że napinacz (pasek) drży gdy jest duży pobór prądu więc jest to spowodowane alternatorem, praca kompresora klimatyzacji nie zmienia sytuacji.
Powrót do góry
area

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: A180CDI 2009, A190 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Cze 2018, 08:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 A180 CDI - Dziwny dźwiek silnika na wolnych obrotach


Cześć,
Dawno nie byłem na forum. Odpowiadam na pytanie o wymianę napinacza. Czynność nie jest trudna ale wymaga podnośnika kolumnowego i podstawki pod wózek z silnikiem. Cala robota to niecałe 2h. Nie jest potrzebne odpinanie żadnych kabli czy rurek.Wystarczy odkręcić 4 śruby pod silnikiem i opuszczenie ok.10-15cm tylko po to aby odkręcić śruby mocujące napinacz. Inaczej się nie da.Co ciekawe po demontażu sam napinacz nie wygląda na wadliwy ale nowy pracuje zupełnie inaczej i nie drży a tylko się "liniowo wychyla" podczas napinania po włączeniu klimy lub zwiększonego poboru prądu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesE 270

14 500

2002r.

374 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System