Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana rolek napinacza paska wielorowkowego.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andre25as

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cyprianka
Posiadane auto: A140 w168 1,4 1998
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 04 Lut 2018, 19:40
Temat postu:

Wymiana rolek napinacza paska wielorowkowego.


Mam do wymiany rolki napinacza paska i wczoraj próbowałem odkręcić jeden na próbę, ale miałem problem nie chciała się odkręcić. I tu moje pytanie czy przypadkiem te śruby nie są wkręcane na klej do gwintów ?, to po pierwsze , a po drugie czy macie jakiś patent na to jak takie śruby odkręcić ?, żeby nie pourywać bo wymiana całego napinacza to tragedia.
Powrót do góry
yzreJ

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: A-140 Pb+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Wrz 2018, 19:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana rolek napinacza paska wielorowkowego.


Witam,
Planuję wymienić pasek i rolki po niedzieli, dziś w lokalnym sklepie zakupiłem zestaw bo mieli wszystko na miejscu, ale mam wątpliwości czy dobre rolki mi dali.
Jedna rolka jest większa, dwie są mniejsze, obie takie same. Czy wszystkie rolki powinny być gładkie czy jedna powinna mieć rowki? Nie jest tak, że każda rolka powinna być inna, w necie są sprzeczne informacje... patrzę na zestawy na allegro i w sklepach internetowych to w niektórych są dwie rolki takie same, w niektórych każda inna.
Zamieszczam zdjęcie tego co mi dali w sklepie, auto oczywiście z klimą.

Kolego andre25as, zapewne jesteś już po wymianie, powiedz jak poszło Ci ze śrubami, bo nie wiem czy jest z tym duży problem. Zamierzam wymieniać bez opuszczania silnika, kupiłem klucze 13 i 15 płasko-oczkowe długie na 30cm, proste, czekam aż dojdą w poniedziałek, każda wskazówka jest na wagę złota.

Powrót do góry
yzreJ

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: A-140 Pb+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Wrz 2018, 00:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana rolek napinacza paska wielorowkowego.


Nie doczekałem odpowiedzi, więc zostawię info dla potomnych:
Pasek i rolki wymieniłem, odbyło się to bez opuszczania silnika.

Mechanik zmieniający w przeszłości rolki założył rolkę 70mm na dole i na napinacz, rolka na górze była w rowkami.
Teraz rolka na górze jest gładka (70mm), na napinaczu jest większa (76mm) a na dole taka sama jak na górze (70mm).
Musiałem do samego końca naciągnąć napinacz a mimo to nowy pasek ciasno wszedł, po zwolnieniu napinacza jest on bardziej naciągnięty niż na poprzednim zestawie, być może stary pasek lekko był rozciągnięty, ale większa rolka też spowodowała mocniejsze napięcie nowego paska.

Przed wymianą pasek piszczał, po tym jak się nagrzał nieco mniej. Po wymianie jest cisza Smile
Co ciekawe, stare rolki wyglądają idealnie, w rękach kręcą się bez oporów, bez dźwięków ale na samochodzie piszczało, może z powodu mniejszej rolki napinacza i słabszego naciągu paska.
Gdyby ktoś miał wątpliwości jakie rolki kupić to te ze zdjęcia są dobre.
Powrót do góry
tomom

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 281
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: A140 2001 po Lifcie manual
Piwa: 13/0
Wysłany: Wto 18 Wrz 2018, 15:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana rolek napinacza paska wielorowkowego.


Wymiana paska co 45 tyś.
Powrót do góry
yzreJ

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: A-140 Pb+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Wrz 2018, 15:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana rolek napinacza paska wielorowkowego.


W "piórniku" z papierami, który dostałem z autem znalazłem fakturę z 2017 roku, trzy rolki (INA) i pasek (Contitech), więc ktoś wymieniał rok i 2500km temu). Górna rolna rowkowana występuje w niektórych zestawach, ale na napinacz ktoś ewidentnie założył nieodpowiednią rolkę (70mm) taka sama jak ta najniżej i zapewne dlatego tak szybko zaczął piszczeć.

Stary pasek na zewnątrz miał taką szorstką fakturę, nowy jest gładki, błyszczący i sztywny, jeśli wytrzyma 45tys. jak piszesz to super, wymiana to 2h roboty na kanale (za pierwszym razem 3h).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 18 Wrz 2018, 15:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Wto 02 Paź 2018, 23:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana rolek napinacza paska wielorowkowego.


Nikt nie odpisywał bo tak naprawdę nikt chyba naprawdę nie wie jak to powinno być z tymi rolkami.
Raz się spotyka własnie wszystkie gładkie rolki, a raz jedną rowkami. Naturalnie wydawałoby się że ta z rowkami powinna pracować po wewnętrznej stronie paska, nr 3

A okazuje się że w serwisie mercedesa zakładają ją w miejscu nr 6, nie mam pojęcia dlaczego ale tak podobno ma być.



Ja do wymiany troszkę opuszczałem silnik, ale mam do tego specjalne długie gwintowane pręty, tzn odkręcam fabryczne śruby w ich miejsce wkręcam pręty i opuszczam całą półramę na nakrętkach.
Powrót do góry
yzreJ

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: A-140 Pb+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Paź 2018, 23:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana rolek napinacza paska wielorowkowego.


Jak w miejscu 6, przecież to jest napinasz i tam pasek chodzi po rolce zewnętrzną stroną.
Jedyne miejsce gdzie może być rolka rowkowana to G2, ja miałem w komplecie gładką i taką założyłem.

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System